7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Lietuvos menininkai bus pristatyti tarptautiniame projekte „À la frontière…! Old and new Borders in Europe“ (Ant ribos…! Senos ir naujos Europos sienos)

Eglė Deltuvaitė
Nr. 1 (1153), 2016-01-08
Kronika
Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“
Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“

Sausio 9 dieną Trieste, Italijoje, bus atidaryta Balio Buračo premijos laureato Arturo Valiaugos fotografijų paroda „Ilgesio žemė“. Parodos atidarymo metu bus pristatytas Kristijono Donelaičio „Metų“ itališkas leidimas (vertėjai Adriano Cerri, Pietro Umberto Dini, leidykla Joker Edizioni, 2014).

 

Projekto rengėja organizacija „Trieste Contemporanea. Dialogues with the Art of Central Eastern Europe“ kartu su Lietuvos bei Bosnijos menininkais taip atidarys itin turiningą metų sezoną (programos kuratorės Gabriella Cardasso ir Giuliana Carbi). Jame šiemet bus surengtos 5 menininkų iš Bosnijos, Lietuvos, Slovakijos, Lenkijos ir Ukrainos parodos, papildytos plačia renginių programa: 3 konferencijomis, 2 diskusijomis, 4 debatais, 3 koncertais. Programoje dalyvaus 22 menininkai ir muzikantai iš 8 šalių. „Ant ribos…! Senos ir naujos Europos sienos“ yra tarpsritinis ribų tyrimas, suvokiantis ribos problemą ne tik kaip sieną tarp valstybių ar tautų.

 

Pirmasis sezono renginys prasidės lietuvių autoriaus parodos „Ilgesio žemė“ atidarymu. Fotografijos projekto tikslas – pažvelgti į Donelaičio Mažąją Lietuvą šių dienų kontekste. Nuotraukose užfiksuotos Karaliaučiaus krašto (Kaliningrado srities) vietovės yra susijusios su klasiko gyvenimu ir, tikėtina, buvo jo poemos socialinis peizažas.

 

Parodos atidarymo dieną pranešimą apie A. Valiaugos fotografiją Lietuvos fotografijos kontekste skaitys VŠĮ „Kultūros meniu“ vadovė Eglė Deltuvaitė, baltistai vertėjai Adriano Cerri ir  Pietro Umberto Dini skaitys ištraukas lietuvių bei italų kalbomis iš K. Donelaičio poemos „Metai“. Sezonas truks iki kovo 11 dienos, daugiau informacijos www.triestecontemporanea.it.

 

Lietuvos pristatymo projekte partneris yra VŠĮ „Kultūros meniu“, projektas „Trieste Contemporanea, Dialogues with the Art of Central Eastern Europe 2016“ vyksta bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Italijoje bei Lietuvos kultūros institutu, Lenkų kultūros institutu Romoje, šiuolaikinio meno centru Zagrebe, ACM Venecijoje, Studio Tommaseo ir L’Officina Trieste bei su Regione Autonoma Friuli Venezia Giulia parama. K. Donelaičio metų vertimą inicijavo kultūros atašė Irma Šimanskytė, knyga išleista remiant Lietuvos kultūros institutui.

 

Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“
Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“
Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“
Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“
Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“
Arturas Valiauga, „Ilgesio žemė“