7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuva – prestižinės Filadelfijos meno muziejaus mugės „Craft Show“ 2013 m. viešnia

 

Koperator inf.
Nr. 18 (1032), 2013-05-03
Kronika
Rūta Šipalytė
Rūta Šipalytė

 2013 m. lapkričio 7-10 d. Lietuva viešnios teisėmis dalyvaus Filadelfijos meno muziejaus mugėje „Craft Show“ (The Philadelphia Museum of Art Craft Show, www.pmacraftshow.org), kurioje pirmą kartą JAV tokiu dideliu mastu bus surengtas Lietuvos taikomojo meno pristatymas.

 

Dalyvauti mugėje atrinkti  23 Lietuvą atstovausiantys menininkai, kuriantys juvelyrikos, keramikos, tekstilės, stiklo, odos, baldų srityse. Juos „Craft Show“ renginio komisija atrinko bendradarbiaudama su Tarptautinių kultūros programų centru bei Lietuvos dailininkų sąjungos galerija. 37-ojoje „Craft Show“ mugėje kiekvienas Lietuvos menininkas pristatys savo ekspoziciją, kurią sudarys kelios dešimtys darbų. Mugėje taip pat veiks informacinis Lietuvos stendas, kuriame bus platinamas Lietuvos prisistatymo katalogas bei informacija apie Lietuvą.

 

Tarptautinių kultūros programų centro l.e.p. direktorės Eglės Deltuvaitės teigimu, „Craft Show“ mugė – tai puiki  galimybė Lietuvos menininkams įsilieti į meno rinką JAV ir didinti Lietuvos kūrybinių industrijų tarptautinį konkurencingumą.

 

Lietuvos menininkų dalyvavimas Filadelfijos meno muziejaus mugėje „Craft Show“ taps vienu iš svarbiausių Lietuvą pristatančių renginių JAV Lietuvos Pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. antroje pusėje metu.

„Džiaugiamės galimybe bendradarbiauti su „Craft Show“ rengėjais, tai išties neeilinė proga pristatyti Lietuvos kultūrą JAV. „Craft Show“ mugė yra ne tik puiki platforma, leidžianti menininkams užmegzti ryšius su potencialiais užsakovais ir platintojais, bet ir geriausias pavyzdys, kaip menas supažindina, suartina ir vienija kultūras ir tautas,“ – teigia Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis.

 

Filadelfijos meno muziejaus „Craft Show“ mugė – vienas didžiausių ir profesionaliausių pasaulyje vykstančių specializuotų srities renginių. „Craft Show“ pajamos skiriamos muziejui, gautos lėšos investuojamos į nuolatinės kolekcijos atnaujinimą, edukacines programas ir meno kūrinių išsaugojimo bei leidybos projektus. Per keturias dienas jame apsilanko apie 18 000 lankytojų. Pagal ilgametę kasmetinės mugės tradiciją joje pristatoma apie 195 JAV menininkų (žiuri atrenka iš daugiau nei 1200) ir viena užsienio šalis viešnios teisėmis. 2012 metais jau 36-tą kartą vykusioje mugėje buvo pristatytas šiuolaikinis britų ir airių taikomasis menas. Ankstesniais metais viešnios teisėmis prisistatė Škotija (2011), Vokietija (2010), Korėja (2009), Izraelis (2008), Kanada (2007), Suomija (2006), Vokietija (2005), Airija (2004), Didžioji Britanija (2003), Amerikos indėnai (2002), Japonija (2001).

 

Projektą inicijavo Lietuvos garbės konsulė Krista Bard, 2011 metais ji kartu su tuometine Tarptautinių kultūros programų centro direktore Saule Mažeikaite „Craft Show“ metu susitiko su mugės direktore Nancy O'Meara.

Lietuvos menininkų dalyvavimą mugėje organizuoja BĮ Tarptautinių kultūros programų centras bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos ambasada JAV, VšĮ „Versli Lietuva“ ir logistikos kompanija „Maersk Line, Limited“.

 

 

„CRAFT SHOW“ 2013 M. DALYVIŲ SĄRAŠAS

 

KERAMIKA: Daiva  Ložytė, Rūta Šipalytė, Nomeda Marčėnaitė, Dainius Strazdas.

TEKSTILĖ: „Baltos kandys“, Danguolė Brogienė, Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė, Indra Dovydėnaitė.

JUVELYRIKA: Ugnė Blažytė ir Danas Tamašauskas, Laura Dailidėnienė, Tadas Deksnys, Ingrida Didika (juvelyrika ir tekstilė), Darijus Gerlikas, Sandra Malaškevičiūtė, Šarūnė Vaitkutė ir Dainius Narkus.

STIKLAS: Viktoras Dailidėnas, Remigijus Kriukas, Lina Austė.

ODA: Virginija Giniotyte, Dalia Marija Šaulauskaitė, Aušra Petroškienė (oda ir mišri technika).

BALDAI: Indra Marcinkevičienė.

POPIERIUS: Klaidas Navickas.

 

Daugiau informacijos:

Rūta Nanartavičiūtė

Kultūros sklaidos skyriaus koordinatorė
rutai@koperator.lt

T +370 5 240 56 24

F +370 5 260 94 25

 

Koperator – Tarptautinių kultūros programų centras

Z. Sierakausko 15

LT- 03105 Vilnius

www.koperator.lt

Rūta Šipalytė
Rūta Šipalytė