7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Audiovizualinės medijos Lietuvoje: tyrimai, švietimas, etika

Rengėjų inf.
Nr. 38 (1445), 2022-11-25
Kinas Anonsai
Prof. dr. Žygintas Pečiulis
Prof. dr. Žygintas Pečiulis

Lapkričio 29 d. Vilniaus universitete (Universiteto g. 3)  vyks simpoziumas „Audiovizualinės medijos Lietuvoje: tyrimai, švietimas, etika“, skirtas prof. dr. Žygintui Pečiuliui atminti. Simpoziume pranešimus skaitys ir diskutuos įvairių sričių mokslininkai bei praktikai. Kviestinės pranešėjos:  dr. Auksė Balčytienė, VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė, ir Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generalinė direktorė. Simpoziume taip pat dalyvaus dr. Irena Vaišvilaitė, dr. Ignas Kalpokas, Giedrius Masalskis, Karolis Kaupinis, Marija Kavtaradzė, Guoda Pečiulytė ir kt.

Medijų studijų ir tyrimų srityje pastaraisiais metais daug dėmesio skiriama klausimams, susijusiems su tuo, kaip socialinės medijos, skaitmeninė ekonomika bei globalios krizės (finansų, COVD-19 pandemijos, politinės, karinės ir kt.) keičia vietinę ir globalią medijų ekosistemą – turinio kūrimą, cirkuliavimą ir vartojimą. Minėtieji procesai kelia technologinius, vadybinius, etinius ir kitus iššūkius audiovizualinių medijų profesionalams, tyrėjams ir pedagogams, skatina juos ieškoti naujų kūrybinių ir rinkodaros sprendimų, tarpdalykinių tyrimų prieigų bei įtraukių mišrių mokymo/si metodų. Tad rengiamas simpoziumas „Audiovizualinės medijos Lietuvoje: tyrimai, švietimas ir etika“ siekia permąstyti  Lietuvos audiovizualinių medijų  (kino, žaidimų, televizijos, reklamos, užsakomųjų vaizdo paslaugų, socialinių medijų) lauką ir jame vykstančius pokyčius, išdiskutuoti tyrimų poreikį bei šiam sektoriui rengiamų profesionalų Lietuvos aukštosiose mokyklose klausimus globalių dinamikų ir iššūkių kontekste.

Lietuvoje pastarąjį dešimtmetį audiovizualinų medijų sektorius stebimai augo įmonių, darbuotojų, paslaugų, produkcijos ir indėlio į bendrąjį vidaus produktą apimtimis.  Didėjo ir specializuotų studijų programų bei modulių šalies aukštosiose mokyklose skaičius. Tačiau audiovizualinių tyrimų sritis, būdama tarpdalykine ir tarpdisciplinine, išliko gana fragmentiška ir nišine. Todėl šis simpoziumas yra savitas forumas, kviečiantis audiovizualinių medijų ekosistemos dalyvius (industrijos atstovus, tyrėjus, pedagogus, ir kt.) padiskutuoti apie Lietuvos audiovizualinių medijų dabartį bei ateitį ir mokslo įstaigų ryšį su industrija. Simpoziumo organizatoriai tikisi, kad renginys turės tęstinumą ir taps platforma medijų tyrėjams, pedagogams ir kūrėjams bendrauti bei dalintis gerosiomis patirtimis.

Simpoziumo dalyviai skaitys pranešimus ir diskutuos apie:

  • dabarties ir ateities iššūkius Lietuvos audiovizualiniam sektoriui ir jam profesionalus rengiančioms aukštojo mokslo įstaigoms;
  • gerąsias ir inovatyvias pedagogines praktikas, taikomas audiovizualinių medijų profesionalų rengime;
  • pokyčius Lietuvos medijų industrijoje ir informacinėje erdvėje;
  • medijų raštingumo edukaciją ir auditorijos atsparumą dezinformacijai;
  • audiovizualinių medijų tyrimus ir jų vietą Lietuvos ir tarptautinėje mokslo erdvė.

Simpoziumą organizuoja Žurnalistikos ir medijų tyrimų centras (Vilniaus universitetas, Komunikacijos fakultetas). Socialiniai partneriai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos žurnalistikos centras, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Vilniaus universiteto biblioteka.

Daugiau informacijos apie simpoziumą ir programą rasite svetainėje: https://www.audiovizualinesmedijos2022.kf.vu.lt/

Žymos:
Rengėjų inf.,
Prof. dr. Žygintas Pečiulis
Prof. dr. Žygintas Pečiulis