7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Ketvirtadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Rengėjų inf.
Nr. 2 (1367), 2021-01-15
Kinas Anonsai
 „Monakas“. Programa „Galva į sieną“
„Monakas“. Programa „Galva į sieną“

Šį ketvirtadienį didžiausiose šalies namų kino platformose prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Sausio 14–19 dienomis šis virtualus renginys jau 14 kartą žiūrovus kvies pasinerti į įtraukiantį trumpojo metro pasaulį. Organizatoriai žada, kad jame filmų sau atras įvairiausio amžiaus ir pomėgių žiūrovai, ir kviečia nedelsti renkantis, nes dienos – tik 6, o filmų – 73.

 

Persikėlus į virtualybę, vienas didžiausių Baltijos šalyse trumpųjų filmų festivalių pirmą kartą bus pasiekiamas visų Lietuvos miestų ir miestelių žiūrovams. Kino renginių maratoną pradėsiantis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis be tradicinių tarptautinių ir lietuviškų konkursinių filmų pasiūlys ir keturioliką  intriguojančių specialiųjų programų.

 

Dėl geriausio lietuviško trumpametražio filmo titulo varžysis 11 kūrėjų darbų – jie suskirstyti į dvi nacionalines konkursines programas. Geriausiųjų vardo sieks ir filmai iš viso pasaulio – tarptautinės konkursinės programos filmai suskirstyti pagal vienijančias temas. Programa „Padažnėjęs pulsas“ žiūrovą laikys nuolatinėje įtampoje, „Artumo beieškant“ filmai pasakos apie artimo santykio paieškas, „Aš ir kitas aš“ herojai klausinės „kas aš esu?“, programos „Mano puikioji egzistencija“ veikėjai ieškos gyvenimo prasmės, o „Galva į sieną“ atspindės pastangas išlaikyti tapatybę. Filmai palies ir aktualijas – programa „Ne fake news“ pasakos ir apie pandemiją, ir apie V. Putino kadetų mokyklos kasdienybę.

 

Retrospektyvų gerbėjus džiugins režisierės ir aktorės Janinos Lapinskaitės trumpieji filmai programoje „Janina Lapinskaitė. Moterys pasakoja“. Specialiai festivaliui sudarytoje programoje pristatomi trys dokumentiniai filmai, kurių centre – savo gyvenimo istorijas pasakojančios moterys. Pirmą kartą festivalio istorijoje bus pristatyta ir specialioji erotikos programa suaugusiems „Kūniški žaidimai“, kurios septyni trumpametražiai filmai pasakos apie intymumo ir seksualumo įvairovę bei kvies pamiršti išankstinius nusistatymus.

 

Svarbią vietą festivalyje užims animacija, kuriai skirtos dvi programos – mažiausiems žiūrovams skirta programa „Animaciniai nuotykiai“ ir suaugusiems atrinkti animacinės dokumentikos žanro filmai programoje „AnimaDOK: (ne)tikros istorijos“. Juose tikrą gyvenimą siekianti fiksuoti dokumentika derinama su dirbtinius objektus kuriančia animacija.

 

Išskirtinai LRT mediatekoje pasirodysiančioje specialioje programoje „Europos istorijos“ žiūrovai pamatys jaunų žemyno talentų ir patyrusių prodiuserių filmus, kurie jau buvo pristatyti prestižiniuose Kanų, Berlyno, Venecijos ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose. Sausio 16–ąją ištvermingiausius kino mylėtojus džiugins jau tradicija tapusi „Kino naktis“, kurioje – net 5 valandos gero trumpo kino „Žmonės Cinema“ platformoje.

 

Visus filmus bus galima išvysti „ŽMONĖS Cinema“, „Telia“ ir „Skalvijos“ namų kino platformose, o programą „Europos istorijos“ – LRT mediatekoje. Informaciją apie programas ir filmus galima rasti adresu www.filmshorts.lt. Festivalio socialiniuose tinkluose žiūrovų taip pat lauks susitikimai ir pokalbiai su kūrėjais.

Žymos:
Rengėjų inf.,
 „Monakas“. Programa „Galva į sieną“
„Monakas“. Programa „Galva į sieną“
„Tiesiog_vaikinas“. Programa „AnimaDOK: (ne)tikros istorijos“
„Tiesiog_vaikinas“. Programa „AnimaDOK: (ne)tikros istorijos“