7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

VDFF filmų programa vaikams „Iki mėnulio ir atgal“ kviečia pažvelgti giliau

VDFF inf.
Nr. 32 (1353), 2020-09-25
Kinas Kultūra vaikams Anonsai
Kadras iš filmo „Debesų sesuo“
Kadras iš filmo „Debesų sesuo“

Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) programos vaikams „Iki mėnulio ir atgal“ seansuose laukiami ne tik jaunieji dokumentikos gerbėjai, bet ir jų tėvai bei visi, kurie teberanda bendrą kalbą su savo vidiniu vaiku.

 

Apie sparnuotą dvylikamečio Rešato svajonę pasakoja filmas „Paukščių berniukas“ (rež. Simon Lereng Wilmont, 2019). Rešatas mėgsta žaisti su draugais, leidžia laiką su močiute ir, mamai prašant, ruošia namų darbus. Tačiau maloniausia jam sukiotis balandžių augintojo draugijoje. Nes, kaip jam yra sakęs dabar jau miręs tėvas, ant paukščių sparnų sielos skrenda į dangų. Uoliai besimokydamas paukščių auginimo meno, Rešatas pamažu atranda, ko gyvenime nori iš tikrųjų.

 

Ilgesio tėvui persmelktas ir lenkų režisierės Katarzynos Lesisz dokumentinis pasakojimas „Šoku tau“ (2018). Filme autorė stebi dvylikametį Viktorą, kuris kasdien keliauja į baleto mokyklą, kur su klasės draugais ruošiasi svarbiam pasirodymui. Ten bus visi tėvai, taip pat ir Viktoro močiutė. Bet labiausiai berniukas laukia atvykstant užsienyje gyvenančio tėvo.

 

Į mažos mergaitės ryšį su artimaisiais ir pirmąsias savęs paieškas atsigręžia Nyderlandų režisierė Sara Kolster. Jos filmo „Debesų sesuo“ (2019) herojė Kesė su draugais mėgaujasi vasaros atostogomis. Ji ką tik baigė pradinę mokyklą ir ruošiasi lankyti vidurinę. Kai mergaitei buvo penkeri, mirė jos vyresnioji sesuo. Kesė saugo jos daiktus, tikėdamasi neprarasti ryšio su seserimi. Tačiau pokyčiai verčia Kesę permąstyti netektį.

 

Šiuos filmus festivalio organizatoriai rekomenduoja vaikams nuo 11 metų.

 

Programa „Iki mėnulio ir atgal“ bus rodoma Vilniaus „Skalvijos“ kino centre ir Klaipėdos kino teatre „ArleKinas“, kituose miestuose gyvenantys šios programos filmus viso festivalio metu bus galima žiūrėti internete – „Skalvijos“ virtualioje salėje ir Vdff.lt. Galimybė didžiąją dalį festivalio filmų pamatyti virtualioje erdvėje – šių metų naujovė.

 

Duris į kino sales VDFF atvers rugsėjo 24–spalio 4 d. Vilniuje, spalio 2–4 d. Kaune, spalio 9–11 d. – Klaipėdoje.

Žymos:
VDFF inf.,
Kadras iš filmo „Debesų sesuo“
Kadras iš filmo „Debesų sesuo“