7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

2020-ųjų „Scanorama“ įvyks: skelbiama registracija į konkursinę programą

„Scanoramos“ inf.
Nr. 21 (1342), 2020-05-29
Kinas Anonsai
Luko Bartkaus nuotr.
Luko Bartkaus nuotr.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau vienuoliktus metus iš eilės kviečia jaunuosius kino talentus dalyvauti konkursinėje trumpametražių filmų programoje „Naujasis Baltijos kinas“ (NBK). Skelbdama registracijos pradžią „Scanorama“ šiemet laukia kūrėjų darbų iš devynių̨ Baltijos jūros regiono valstybių̨, kuriuos vertins ir apdovanos Europoje pripažintų kino profesionalų vadovaujama žiuri.

 

Registracija į šių̨ metų konkursinę programą vyks iki rugpjūčio 3 d. Atsižvelgiant į 2020-aisiais sulėtėjusius ir nutrauktus naujų filmų gamybos darbus, į konkursą̨, kaip ir pernai, kviečiami filmai, sukurti nuo 2018 m. sausio 1 d. Svarbiausia, kad jie nebūtų viešai demonstruoti kino teatruose ar kituose Lietuvoje vykstančiuose festivaliuose.

 

„Šiandien gyvename didelių iššūkių bei neapibrėžtumo laikotarpiu, tačiau tikime, kad tai gali būti šviesių permainų pradžia. Ne tik nestabdome „Scanoramos“ veiklos, bet ir intensyviai dirbame, kad artėjant rudeniui savo žiūrovams galėtume pristatyti kuo įdomesnę ir vertingesnę kino filmų paletę. Todėl NBK vaidmuo šiemet ypatingas – tai ne tik kvietimas atsiskleisti jaunųjų kūrėjų talentams, bet ir padrąsinimas kino bendruomenei išlikti vieningiems ir stipriems“, – festivalio ir NBK planus pristatė „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė. Pasak jos, pagrindiniu NBK tikslu ir toliau išlieka jaunųjų̨ kino talentų skatinimas siekti didžiojo ekrano ir imtis naujų projektų.

 

Paraiškas dalyvauti konkursinėje programoje kviečiami teikti kūrėjai iš 9 Baltijos jūros regiono šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Rusijos ir Vokietijos.

 

Tradiciškai, tarptautinė žiuri apdovanos du geriausius filmus. Kūrėjų̨ lauks Audiovizualinių kūrinių autorių̨ teisių asociacijos „AVAKA“ įsteigtas 3000 eurų piniginis prizas (geriausiam lietuviškam filmui) ir „Scanoramos“ įsteigtas 5000 eurų piniginis  prizas (visos programos geriausiam filmui).

 

Visas konkurso sąlygas ir registracijos formą galima rasti festivalio tinklalapyje.

 

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 5–22 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Luko Bartkaus nuotr.
Luko Bartkaus nuotr.