7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Mokausi iš kino“ filmai moksleiviams – laikinai internete

„Skalvijos“ inf.
Nr. 19 (1340), 2020-05-15
Kinas Anonsai
„Kaimynė šnipė“
„Kaimynė šnipė“

Beveik 10 metų „Skalvijos“ kino centro su partneriais rengiamas kino edukacijos projektas mokykloms „Mokausi iš kino“ laikinai keliasi į internetą. Iš kino norintiems mokytis moksleiviams siūloma ryškiausius pasakojimus apie bendraamžius žiūrėti kino platformoje „Žmonės Cinema“. Joje šiuo metu patalpinti 8 įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui aktualūs filmai, peržiūras papildo profesionalių edukatorių parengtos metodinės medžiagos bei pratybos, skirtos moksleiviams įvairiapusiškai įsigilinti į filmą.

 

Pasak „Mokausi iš kino“ projekto rengėjų, apie alternatyvą seansams kino teatruose ir kultūros centruose paskatino galvoti mokyklų uždarymas ir užsitęsęs karantinas. Filmai internete bus prieinami tol, kol mokykloms galios apribojimai.

 

„Mūsų tikslas yra skatinti moksleivius kiną žiūrėti dideliame ekrane, nes tai dažnai lemia stipresnį ir įvairiapusiškesnį filmo potyrį, tačiau dabar svarbiau, kad šie filmai apskritai pasiektų žiūrovus. „Mokausi iš kino“ peržiūros ir toliau išsiskirs edukacine verte. Tai nebus tiesiog filmo pažiūrėjimas internete. Pedagogus skatiname atsisiųsti filmų aptarimo medžiagas, kartu su moksleiviais gilintis į filmų temas ir problemas“, – teigė Viktorija Kontrimaitė, „Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorė.

 

Projektą inicijavęs „Skalvijos“ kino centras nuolat atnaujina „Mokausi iš kino“ repertuarą ir dabar siūlo per 40 filmų moksleiviams. Kasmet jų peržiūrose sudalyvauja apie 25 tūkst. vaikų ir jaunuolių didžiuosiuose šalies miestuose, dalis jų – nemokamose diskusijose po seanso. Pamokas iš kino ypač dažnai renkasi lietuvių kalbos, istorijos, gamtos, etikos mokytojai.

 

Nutarus pasižiūrėti filmą „Žmonės Cinema“ platformoje, pedagogams padės filmų suskirstymas pagal amžių. Priešmokyklinėms grupėms ir pradinukams skirti lietuviškai įgarsinti europietiški pasakojimai: animacinės istorijos „Didelis blogas lapinas ir kitos istorijos“ (rež. Benjamin Renner, Patrick Imbert) bei „Kaimynė šnipė“ (rež. Karla Von Bengston), nuotykių komedija „Tamsta varlius“ (rež. Anna van der Heide).

 

3-6 klases sudomins pasakojimai „Atsargiai, ragana!“ (rež. Rasko Miljković) apie savo vaizduotės pasaulyje gyvenantį dešimtmetį ir  „Romi salonas“ (rež. Mischa Kamp) apie gilų anūkės ir močiutės ryšį. „Keliaujantys paukščiai“ (rež. Olivier Ringer) supažindins su nepaprastai kelionei pasiryžusiomis dešimtmetėmis. 5-8 klasėms skirta ir nuotykių drama „Arčiau debesų“ (rež. Meikeminne Clinckspoor) apie savo šaknis atradusį dvylikametį Nilą.

 

„George: Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija“ (rež. Jeffrey Perkins) atskleis daugeliui girdėtą, bet miglotai žinomą asmenybę. Dokumentinis portretas skirtas patiems vyriausiems – 11-12 klasėms.

 

Platformos „Žmonės Cinema“ prenumeratoriams peržiūra kainuos 2,99 Eur., kitiems – 4,99 Eur. Filmai prieinami čia: https://bit.ly/3aOT29q.    

„Kaimynė šnipė“
„Kaimynė šnipė“