7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Filmo „Animus animalis“ kūrėjai kviečia mokytis kino kalbos

„Meno avilio“ inf.
Nr. 15 (1336), 2020-04-17
Kinas Anonsai
 Kadras iš filmo „Gyvatė“
Kadras iš filmo „Gyvatė“

Operatorius Vytautas Katkus ir scenaristas  Titas Laucius kviečia į kino meistriškumo kursus, kuriuos organizuoja kino ir medijų centras „Meno avilys“. Paskaitos vyks nuotoliniu būdu, bus gilinamasi į kino kalbos pagrindus, kuriant trumpametražio filmo scenarijų, naudoti dialogą kaip dramaturgijos priemonę ar filmuoti dokumentinį filmą savo namuose. Dažnai ribotos techninės bei logistinės galimybės ne tik leidžia iš naujo atrasti netikėtų dalykų pažįstamoje aplinkoje, bet ir sukuria puikias sąlygas gimti originaliems kūrybiniams sprendimams. Kiekviena užduotis - naujas iššūkis, naujos taisyklės, pagal kurias kursų dalyviai atras kino kūrimo paslaptis.

 

Vienas geriausių jaunosios kartos vaizdo operatorių Vytautas Katkus baigė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Lietuvos operatorių asociacijos apdovanojimuose „Ąžuolas“ du kartus paskelbtas geriausiu jaunuoju kino operatoriumi (2015 m. už filmą „Parketo skutėjai“ ir 2016 m. už „Iglu“), 2019-aisiais jis nominuotas kaip geriausias metų operatorius už „Animus animalis (istorija apie žmonės, žvėris, daiktus)“.  Dar studijuodamas Katkus pradėjo dirbti operatoriaus asistentu, kuriant filmus ir reklamas Lietuvoje  ir užsienyje. Jis nufilmavo per 20 trumpametražių filmų ir muzikinių vaizdo klipų.

 

Katkaus filmuoto režisierės Aistės Žegulytės dokumentinio filmo „Animus Animalis(istorija apie žmones, žvėris, daiktus)“ premjera įvyko viename seniausių dokumentinio kino festivalyje „DOK Leipzig“ Vokietijoje. Filmas iki šiol keliauja po festivalius, yra laimėjęs ne vieną apdovanojimą.

 

Pernai V. Katkus debiutavo kaip režisierius. Jo trumpo metražo filmo „Kolektyviniai sodai“  premjera įvyko Kanų kino festivalio konkursinėje programoje „Kritikų savaitė“. Tarptautiniuose Gento (Belgija) ir Konkorto (Italija) festivaliuose filmas laimėjo pagrindinius apdovanojimus, Rygos (Latvija) ir „Zubroffka“ (Lenkija) festivaliuose - specialius žiuri paminėjimus.

 

Dabar Katkus filmuoja naują A. Žegulytės filmą „Biodestruktoriai“. Taip pat jis dėsto kino edukacijos kursuuose moksleiviams ir suaugusiems „Skalvijos kino akademijoje“, „Youngblood“ kino mokykloje, „Meno avilyje“, „7/7“ vasaros kino stovyklose.

 

Titas Laucius baigė kino dramaturgijos ir vaizdo režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2017 m. jo parašytas trumpametražio filmo scenarijus „Auksinės minutės” (rež. Saulius Baradinskas) festivalyje „European short pitch” laimėjo pagrindinį prizą.

 

2018 m. Lauciaus režisuotas trumpametražis filmas „Gyvatė“ festivalyje „FEST-New Directors, New Films 2018“ laimėjo „Cineuropa“ įsteigtą publikos apdovanojimą. „Kino pavasaryje 2018” Laucius buvo pripažintas perspektyviausiu studentų programos režisieriumi. „Gyvatė“ nominuota „Sidabrinės gervės kiaušinio apdovanojimui. Dabar jis rengiasi debiutuoti pilno metražo vaidybiniu filmu ir dirba Dovilės Šarutytės „Ilgo metro filmo apie gyvenimą“. dialogų autoriumi bei scenarijaus konsultantu.

 

Kino meistriškumo kursai vyks š.m. balandžio 22 – gegužės 25 d., pirmadieniais ir trečiadieniais, nuo 18 val. 10 paskaitų kursų kaina – 140 eurų.

 

Registracija internete: https://docs.google.com/forms/d/1RrxzpeyRLOJA56nE8hJcUnqFIHdUQgbzbaKBNbU2ylE/viewform?edit_requested=true

 

Daugiau informacijos:

http://menoavilys.org/lt/861274/kursai/vaizdo_ir_garso_kursai/kino-meistriskumo-kursai

 Kadras iš filmo „Gyvatė“
Kadras iš filmo „Gyvatė“
Kadras iš filmo„Kolektyviniai sodai“
Kadras iš filmo„Kolektyviniai sodai“