7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Virtualūs „Kino pavasario“ apdovanojimai

„Kino pavasario“ inf.
Nr. 13 (1334), 2020-04-03
Kinas Anonsai
„Paukščių metamorfozė“
„Paukščių metamorfozė“

Ketvirtadienio vakare virtualiuosiuose 25-ojo „Kino pavasario“ apdovanojimuose buvo paskelbti festivalio nugalėtojai bei daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukęs filmas. Taip pat išreikštas palaikymas ir šalies kino teatrams.

 

Su didžiuoju partneriu ERGO surengtus apdovanojimus festivalio generalinis direktorius Algirdas Ramaška vedė iš tuščios „Forum Cinemas Vingis“ salės, kur paprastai būdavo daugiau nei pusė tūkstančio žiūrovų. Siekiant atkreipti visos industrijos ir žiūrovų dėmesį į sudėtingoje situacijoje atsidūrusius kino teatrus, tuščiose Lietuvos kino salėse po ceremonijos paleistas ir uždarymo filmas – naujausia Xavier Dolano drama „Matijas ir Maksimas“.

 

„Šiandien vakare visi susitiktume festivalio apdovanojimų ceremonijoje. Drauge žiūrėtume uždarymo filmą. Bet iš tiesų kino salės liko tuščios, o jūs uždarymo filmą žiūrėsite namuose. Tikimės, kai tai tęsis nebeilgai ir galėsime netrukus sugrįžti į kino teatrus. Svarbu padėti kino teatrams išgyventi šį itin sudėtingą laikotarpį, kad galėtume švęsti premjeras ir festivalius didžiajame ekrane, – kalbėjo Algirdas Ramaška. – Šios dvi festivalio savaitės parodė, kokie esame vieningi ir kaip mėgstame kokybišką kiną. Festivalis namuose įvyko ir labai sėkmingai. Tikiu, kad šis laikas mums padėjo dar labiau vertinti kino salės patirtį. Pažadame, kai tik situacija pasikeis, iš karto su nauja energija surengsime festivalį kino teatre.“ Festivalis sulaukė 55 tūkstančių filmų peržiūrų.

 

Konkursinės programos laimėtojai – festivalio pratęsime

 

Pagrindinėje festivalio konkursinėje programoje „Europos debiutų konkursas“ šiemet dalyvavo 11 filmų. Juos nuotoliniu būdu vertino tarptautinė žiuri: kino kritikas, Roterdamo kino festivalio programos sudarytojas Jevgenijus Gusiatinskis (Rusija, Nyderlandai), kino kritikas Boydas van Hoeijus (Nyderlandai, Liuksemburgas), Geteborgo kino festivalio meno vadovas Jonas Holmbergas (Švedija), „New Europe Film Sales“ pardavimo vadovė Katarzyna Sinarska (Lenkija), menininkė ir režisierė Rugilė Barzdžiukaitė (Lietuva).

 

Geriausiu filmu paskelbtas portugalės Catarinos Vasconcelos  pasakojimas „Paukščių metamorfozė“ („The Metamorphosis of Birds“).

 

Geriausiu režisieriumi pripažintas Fyzalas Boulifa, sukūręs socialinę dramą „Lin+Liusi“ („Lynn & Lucy“, D.Britanija). Šiame filme vaidinusios Roxanne Scrimshaw ir Nichola Burley tapo geriausiomis konkurso aktorėmis.

 

Filmai „Paukščių metamorfozės“ ir „Lin+Liusi“ bus rodomi per festivalio pratęsimą.

 

Geriausių  aktorių apdovanojimas paskirtas romantinės dramos „Tu verta geresnio“ („You Deserve a Lover“, rež. Hafsia Herzi) aktorių ansambliui:  Jérémie Laheurte‘ui, Djanis Bouzyani ir Anthony Bajonui.

 

Piniginius prizus ir šiemet konkursinių programų nugalėtojams įsteigė Vilniaus miesto savivaldybė. Geriausio filmo nugalėtojui atiteko 5 tūkstančių  eurų, o kitų nominacijų laimėtojams – po tūkstantį eurų. Taip pat kino kūrėjams bus išsiųstos skulptoriaus Žilvino Stankevičiaus specialiai jubiliejiniam „Kino pavasariui“ kurtos statulėlės.

 

„Trumpo konkurso“ laureatai 

Šiemet „Trumpame konkurse“ varžėsi 30 filmų iš visos Europos. Geriausią trumpametražį konkursinės programos filmą nuotoliniu būdu rinko lietuvių režisierius Andrius Blaževičius, graikų režisierė Konstantina Kotzamani ir Berlinalės trumpametražių filmų atrankos komisijos narė Simone Späni. Festivalio laimėtojus FB transliacijoje paskelbė A. Blaževičius. Konkurso ugalėtoju tapo prancūzų režisierės Camille Degeye filmas „Kelionė po kūną“ („Journey Through a Body“),  jam atiteko Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas 3 tūkstančių eurų prizas. „Kelionę po kūną“ taip pat galima pamatyti per pratęsimą. Specialiuoju žiuri paminėjimu įvertintas Nicolaaso Schmidto trumpametražis  „Žiedynas“ („Inflorescence“).

Žiūrovų simpatijų prizas

 

Kaip ir kasmet, žiūrovai rinko žiūroviškiausią filmą. Šiemet daugiausia įvertinimų sulaukė lenkų režisieriaus Jano Komasos drama „Kristaus kūnas“ („Boze cialo“). „Kristaus kūną“, kaip ir kitus populiariausius šių metų festivalio filmus, namų kino platformose bus galima išvysti viso festivalio pratęsimo metu, kuris tęsis tol, kol bus atidaryti kino teatrai, laikotarpiu.

Įvertintas ir lietuvių filmas

Savo favoritą išrinko ir Europos kino industrijos naujienų portalas „Cineurope“. Juo tapo Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“. Portalas pasirūpins filmo sklaida savo kanaluose. „Prizas skiriamas už absurdiškai ir elegantiškai atvaizduotas kolonijines Europos nesėkmes, klaidingai save vertinant kaip gelbėtojus ir civilizacijos nešėjus, bei sunkias pavaldžių kultūrų pastangas išsaugoti savo balsą“, – apdovanojimą argumentavo „Cineurope“ atstovai.

Populiariausius festivalio filmus ir toliau bus galima žiūrėti šiose namų kino platformose: naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“, „TV3 Grupės“ turinio platformoje „Go3“, „Cgates“ SUMANIOS TV „Kino klube“ ir kino platformoje „Kinofondas“.

 

Festivalio namuose repertuaras: https://kinopavasaris.lt/lt/filmai/ziurek-namuose

 

„Paukščių metamorfozė“
„Paukščių metamorfozė“