7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Pasaulio mokslininkų dėmesio centre – Baltijos šalių kinas

Rengėjų inf.
Nr. 29 (1308), 2019-09-20
Kinas Anonsai
Vienas iš Baltijos poetinio kino pradininkų Uldis Braunas
Vienas iš Baltijos poetinio kino pradininkų Uldis Braunas

Dvylikos šalių mokslininkai iš Kanados, Prancūzijos, D. Britanijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Rusijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos susirinks Tarptautinėje Baltijos jūros regiono kino konferencijoje, kuri vyks Vilniuje, Modernaus meno muziejuje. Rugsėjo 19–20 d. vyksiančiame susitikime bus aptarti įvairūs bendradarbiavimo būdai ir jų įtaka šio regiono kino raidai. Konferencija Lietuvoje organizuojama pirmą kartą, ją surengti patikėta Lietuvos muzikos ir teatro akademijai bei Medijų edukacijos ir tyrimų centrui „Meno avilys“.

 

„Tai, kad Lietuvai patikėta organizuoti šį regione itin vertinamą renginį, rodo mūsų šalies kino tyrėjų, mokslinink(i)ų pripažinimą. Džiugu, kad į atvirą kvietimą dalyvauti konferencijoje atsiliepė ne tik tarptautinė bendruomenė, bet ir svetur dirbantys Lietuvos mokslininkai“, – sako konferencijos rengėja ir pranešėja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

 

Pasak jos, kinui skirtas renginys Lietuvoje vyks po penkerių metų pertraukos. Pagrindinės konferencijos pranešėjos Anna Mrozevicz ir Raisa Sidenova, dirbančios Danijos, Lenkijos ir D.Britanijos universitetuose. Jos skaitys pranešimus apie tai, kaip Šiaurės šalių kine ir televizijoje vaizduojama Rytų Europa, apie Baltijos šalių poetinio dokumentinio kino sampratos ištakas ir formavimąsi. Latvijos kino centro vadovė Dita Rietuma pristatys bendros kino gamybos tarp Baltijos šalių perspektyvas ir rezultatus, Estijos kino archyvo vadovė Eva Naripea papasakos apie Estijos kino erdves.

 

Konferencijoje taip pat dalyvauja lietuvių mokslininkai ir menininkai: buvusi Yale’io (JAV) universiteto mokslo darbuotoja, Jenos Frydricho Šilerio universiteto vizituojanti mokslininkė bei vyresnioji LKTI mokslo darbuotoja Violeta Davoliūtė, VU TSPMI profesorė Natalija Arlauskaitė, režisierius Audrius Stonys, kino kuratoriai ir tyrėjai Ilona Jurkonytė (Konkordijos universitetas, Kanada), Narius Kairys (VDA).

 

Estijos mokslininkų iniciatyva nuo 2014 m. rengiama Tarptautinė Baltijos jūros regiono kino konferencija vyksta kasmet. Jos tikslas – suburti kino, televizijos ir kitų judančių vaizdo formų tyrinėtojus, analizuojančius aplink Baltijos jūrą esančių šalių kino raidą, istoriją, pasidalinti naujausiais šių šalių tyrimais, populiarinti mažai žinomo regiono kino kultūras.

 

Konferencija organizuojama bendradarbiaujant su :arptautiniu Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu: konferencijos dalyviai bus supažindinami su naujausiais lietuviškais dokumentiniais filmais. Konferencijos kalba – anglų. Renginys atviras ir nemokamas.

 

Konferencijos programa: https://www.balticfilmhistory.org/program

Žymos:
Rengėjų inf.,
Vienas iš Baltijos poetinio kino pradininkų Uldis Braunas
Vienas iš Baltijos poetinio kino pradininkų Uldis Braunas