7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

„Kino pavasaris“ tęsiasi

„Kino pavasario“ inf.
Nr. 14 (1293), 2019-04-05
Kinas Anonsai
Kadras iš filmo „Laukinė kriaušė“
Kadras iš filmo „Laukinė kriaušė“

24-ojo festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimų ceremonija vyks balandžio 5-ąją, tačiau ja festivalis nesibaigs, populiariausi filmai toliau suksis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės, Marijampolės, Utenos ir Anykščių ekranuose.

 

Žiūrimiausius filmus nuo balandžio 5 d. Vilniuje bus galima pamatyti „Forum Cinemas Vingis“, „Forum Cinemas Akropolis“, „Skalvijoje“, „Pasakoje“, „Kino Deli“ ir MO muziejaus kino salėse. Kaune norimų filmų nespėję pamatyti žiūrovai laukiami „Romuvoje“ ir „Forum Cinemas“, Klaipėdoje – „ArleKine“, Šiauliuose – „Forum Cinemas“, Panevėžyje – „Garse“, Marijampolėje – „Spindulyje“, Utenos ir Anykščių „Kino namuose“. O štai ukmergiškių kultūros centre lauks staigmena – žiūroviškiausių „Kino pavasario“ filmų savaitė balandžio 5–11 dienomis.

 

Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ pirmosiomis pratęsimo savaitėmis – nuo balandžio 5 iki 18 d. – suksis net 25 „Kino pavasario“ juostos, visur kitur daugiausia filmų bus pirmąją savaitę. Tačiau ir vėliau kai kurie filmai išliks kino teatrų repertuare.

 

Festivalio hitai

Per festivalio pratęsimą organizatoriai siūlys pažiūrėti lankomiausius ir įvairias diskusijas kėlusius filmus. Tai ir „Kino pavasario“ žiūrovų itin šiltai sutikta Hirokazu Kore-edos jaudinanti drama apie neįprastą šeimą „Vagiliautojai“, laimėjusi Kanų „Auksinę palmės šakelę“, ir emocijų audrą sukėlęs Nadine Labaki filmas „Kafarnaumas“, įvertintas Kanų didžiuoju žiuri prizu, ir šmaikšti romantinė argentiniečių komedija „Netikėta meilė“ (rež. Juan Vera).

 

Į 9-ąjį dešimtmetį roko ritmais nuneš festivalį atidaręs Kirillo Serebrennikovo maištingos laisvės hitas „Vasara“ apie grupę „Kino“. Muzika svarbią vietą užima ir stilingoje Romaino Gavraso komedijoje apie gangsterius „Pasaulis priklauso tau“, kurioje vaidina Prancūzijos kino žvaigždės Vincent’as Casselis ir Isabelle Adjani. Žiūrovus juokins ir populiari lenkų komedija „Panikos ataka“ (rež. Paweł Maślona). O savo energija užkrėsiantis žavingosios popmuzikos dainininkės M.I.A portretas filme „Matangi / Maya / M.I.A“ (rež. Steve Loveridge) leis artimiau pažinti ne tik milijonus pavergusią atlikėjos muziką, bet ir įvairialypę, įkvepiančią jos asmenybę. „Kino pavasaris“ toliau rodys Sandanso žiūrovų simpatijų prizu apdovanotą danų režisierės May el-Toukhy psichologinę dramą „Širdžių dama“, kuri įtraukia įtemptu siužetu, įtaigia vaidyba ir prieštaringa tema.

 

Didžiuosiuose kino ekranuose liks ir Felixo van Groeningeno jautri pagal tėvo ir sūnaus memuarus sukurta drama „Gražus sūnus“ su nuostabiu aktorių duetu Steve’u Carellu ir Timothée Chalamet bei italo Paolo Virzi odė klasikiniam Italijos kinui „Magiškos naktys“. Juliette Binoche šypsosis romantiškoje Olivier Assayaso juostoje „Dvilypiai gyvenimai“, o Pedro ir Agustino Almodovarų prodiusuotame filme „Angelas“ (rež. Luis Ortega) 45 metus kalinčio nusikaltėlio istoriją įtaigiai perteiks Lorenzo Ferro.

 

Apie meilės, savasties ir pagijimo paieškas kalbės į Indiją nukeliantis Mios Hansen-Love filmas „Maja“, apie Lotynų Amerikos gangsterių kovas – talentingų režisierių Ciro Guerros ir Cristinos Gallego naujas darbas „Vasaros paukščiai“. Turkų meistro Nuri Bilge Ceylano egzistencinė drama „Laukinė kriaušė“, kurios centre ⎯ jaunas rašytojas, taip pat lauks nespėjusių, į salę netilpusių ar šį filmą dar kartą pamatyti norinčių žiūrovų.

 

Filmai įvairiausiam skoniui

 

Savo mėgstamą filmą tikrai ras ir mažieji kino žiūrovai. Savaitgalio repertuare išliks ir japonų meistro Mamoru Hosodos „Oskarui“ nominuotas filmas „Mano mažoji sesutė Mirai“, ir nuotykių kupinas detektyvas vaikams „Gordonas ir Padi“, o šiek tiek vyresnius savirealizacijos kelių ieškoti įkvėps jaunojo virtuvės vunderkindo istorija filme „Šefas Flynnas“.

 

Kulinarinių filmų mėgėjų malonumui toliau suksis „Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas“ ir „Ramenai“. Nenuspėjamų ir vizualiai užburiančių filmų gerbėjams bus dar viena proga pamatyti vienintelį 3D festivalio filmą „Ilga dienos kelionė į naktį“ (rež. Bi Gan).

 

Nestandartinio kino ieškotojų laukia papildomi provokuojančios Adinos Pintilie dramos „Neliesk manęs“ seansai. Apie kūną ir intymumą be jokių tabu pasakojantis filmas Berlyne laimėjo „Auksinį lokį“. Mėgstančiuosius gardžiai pasijuokti novatoriškasis Bruno Dumont’as toliau kvies į absurdišką keturių serijų detektyvą „Kenkenas ir ateiviai“.

 

Pirmąjį savaitgalį po festivalio apdovanojimų žiūrovai išvys ir šių metų retrospektyvos autorės Claire Denis naująjį filmą „Gyvenimas aukštybėse“ su Robertu Pattinsonu ir Juliette Binoche. Taip pat bus rodoma moterų alkoholizmo temą nagrinėjanti lenkų režisierės Kingos Dębskos drama „Iki dugno“, taip pat moterų seksualumą ir padėtį skirtingose kultūrose bei religijose analizuojantis filmas „Moters malonumas“.

 

Visus papildomus seansus rasite https://kinopavasaris.lt/lt/repertuaras.

Kadras iš filmo „Laukinė kriaušė“
Kadras iš filmo „Laukinė kriaušė“