7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

„Kino pavasario“ diskusijos bei kiti festivalio renginiai

„Kino pavasario“ inf.
Nr. 12 (1291), 2019-03-22
Kinas Anonsai
Kadras iš filmo „Gyvenimas aukštybėse“
Kadras iš filmo „Gyvenimas aukštybėse“

Kovo 21 d. prasidedantis festivalis „Kino pavasaris“ kviečia ne tik į filmus, bet ir į kino žiūrėjimo patirtį praplečiančias diskusijas, kurių organizuojama net dešimt. Specialiuose festivalio pokalbiuose bus plėtojamos užimtumo sindromo, psichinės sveikatos, klimato kaitos, šiuolaikinės tėvystės, žmogaus teisių, politinės ir kitos šiandienos kinui bei pasauliui aktualios temos.

Per ERGO kino klubo pokalbius ir šiuolaikinių medijų kolektyvo „Nanook“ diskusijas festivalyje rodomus filmus aptars užsienio kino kūrėjai, mūsų šalies kino kritikai, psichologai, filosofai, reklamos specialistai, žmogaus teisių ir politikos mokslų ekspertai.

Visi festivalio lankytojai diskusijų kviečiami klausytis kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Daugelį pokalbių taip pat bus galima tiesiogiai stebėti „Kino pavasario“ feisbuko paskyroje https://www.facebook.com/kinopavasaris.lt.

 

Aštrios ERGO kino klubo temos

 

Kovo 22 d. 18.30 ERGO kino klube (prie 1 salės 3-iame aukšte) vyks pirmasis pokalbis tema „Sorry, neturiu laiko“. Ko gero, tai dažniausias atsakymas, kurį šiandien pasakome ir išgirstame. Laiko trūkumo, darboholizmo ir persidirbimo temos atsispindi ir šių metų „Kino pavasario“ programoje. Diskutuojant šiomis temomis bus stengiamasi atsakyti į klausimus, kokios šio nuolatinio užimtumo sindromo priežastys ir kaip apie tai kalba kino režisieriai.

Kovo 24 d. 16 val. ERGO kino klube filmo „Išgyventi vasarą“ režisierė Marija Kavtaradzė, aktorius Paulius Markevičius ir rengti scenarijų padėjusi psichologė Vaiva Klimaitė plėtos itin aktualią psichinės sveikatos temą.

Kovo 26 d. 19.30 1 salėje po filmo „Antropocenas: žmogaus era“ apie klimato kaitą bei žmogaus santykį su Žeme ir savimi diskutuos filosofas Kristupas Sabolius, režisierė Rugilė Barzdžiukaitė ir „Auga“ valdybos pirmininkas Kęstutis Jusčius.

Kovo 31 d. 11 val. ERGO kino klubo pokalbyje „Ar parsiduoti reiškia pasiduoti?“ dalyvaus filmo „Laukinis“ režisierius Camille’is Vidal-Naquet ir juostos „Džoja“ autorė Sudabeh Mortezai. Abu filmai sukurti remiantis gatvėse savo kūnu prekiaujančių žmonių patirtimi.

Balandžio 1 d. 19 val. ERGO kino klube šiuolaikinės tėvystės iššūkius apžvelgs dramos „Viena diena“ režisierė iš Vengrijos Zsófia Szilágyi ir tinklaraščio šeimai „Ū ilgoji“ autorė Aistė Jūrė.

Balandžio 2 d. 16 val. 9 salėje išlaisvinančio intymumo politikos tema kalbės 2018 m. „Auksinio lokio“ savininkė Adina Pintilie, filmu „Neliesk manęs“ supriešinusi Berlyno festivalio kritikus ir žiūrovus.

Balandžio 3 d. 17.30 ERGO kino klube vyks istoriko Bernardo Gailiaus pokalbis su filmo „Putino liudininkai“ režisieriumi Vitalijumi Manskiu.

Pokalbiai bus tiesiogiai transliuojami „Kino pavasario“ feisbuko paskyroje. Šie renginiai, išskyrus filmo „Antropocenas: žmogaus era“ seansą, yra nemokami.

Pagrindinis festivalio partneris ERGO taip pat siūlo naudotis filmų rekomendacijų platforma ergo.kinopavasaris.lt, kurioje sudarytos sąlygos kuo paprasčiau išsirinkti, ką žiūrėti festivalyje, ir primena apie „Nenuspėjamo scenarijaus draudimą“: jei likus 24 valandoms iki filmo pradžios žiūrovas supranta, kad dėl nenumatytų priežasčių nebegalės pasinaudoti įsigytais bilietais, užtenka užsiregistruoti, ir tie bilietai bus pakeisti į kito seanso bilietus.

 

Atviri NYLA podkasto pokalbiai

 

Visiems atviras diskusijas per „Kino pavasarį“ pirmą kartą rengs šiuolaikinių medijų kolektyvas „Nanook“. Jis nuo 2017-ųjų kuria pirmą profesionalų lietuvišką podkastą (tinklalaidę) NYLA (www.nyla.lt).

„Norisi, kad kinas būtų ne tik žiūrimas, bet ir aptariamas. Šiemet pagal festivalio filmus parengėme tris diskusijas. Pirmoje kalbėsime apie naują lietuvišką kino kartą, antroje nagrinėsime šių dienų mokslinę fantastiką. Ši tema įkvėpta Claire Denis filmo „Gyvenimas aukštybėse“. Trečias pokalbis – apie atgimstantį juodaodžių politinį kiną. Manome, kad tai mažai viešai aptariama tema. Kiek Lietuvoje aktuali rasinė, pilietinių teisių problematika?“ – diskutuoti kviečia NYLA podkasto redaktorius Karolis Vyšniauskas.

Žiūrovams nemokamos diskusijos virs podkasto epizodais, kurie bus publikuojami tinklalapyje nyla.lt. Jų grafikas: kovo 25 d. 15 val. 4 salėje „Nauja Lietuvos kino karta“; kovo 27 d. 15 val. 9 salėje „Ką šiuolaikinė mokslinė fantastika pasako apie mus?“; kovo 29 d. 15 val. 4 salėje „Atgimęs juodaodžių politinis kinas“.

 

Renginiai lietuvių kino mėgėjams, industrijai ir jaunajai auditorijai

 

„Kino pavasaryje“ šiemet įvyks net penkios lietuvių ilgametražių filmų festivalinės premjeros, kuriose dalyvaus ir filmų kūrybinės grupės. Tai Aistės Žegulytės „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ (kovo 22 d.), Marijos Kavtaradzės „Išgyventi vasarą“ (kovo 23 d.), Ernesto Jankausko „Čia buvo Saša“ (kovo 24 d.), Artūro Jevdokimovo „Second Hand“ (kovo 27 d.) ir Rugilės Barzdžiukaitės „Rūgštus miškas“ (balandžio 4 d.). Pastarasis filmas visoje Lietuvoje uždarys festivalį. Taip pat žiūrovai kviečiami į trumpas lietuvių režisierių premjeras ir konkurso „Studentų filmai“ seansus.

Visos lietuvių premjeros pateiktos https://kinopavasaris.lt/lt/programa?p=735.

Kovo 23 d. 15.45 festivalio jaunieji programeriai kviečia į filmų rinkinio, kurį bendraamžiams sudarė 17–19 metų amžiaus kinu besidomintys jaunuoliai, pristatymą, vakaro metu koncertuos atlikėjas Free Finga, bus parodyta režisierės Domingos Sotomayor juosta „Per vėlu mirti jaunam“.

Plačiau skaitykite https://www.facebook.com/events/602610923536166.

Kovo 26 d. 17.45 per filmo seansą „Antropocenas: žmogaus era“ bus pristatytas filmų rinkinys „Filmai, kurie augina“, vyks minėta diskusija apie klimato kaitą.

Plačiau skaitykite https://www.facebook.com/events/323322088388460.

Tradiciškai Vilniuje ir Kaune vyks „Pati trumpiausia naktis“: kovo 23 d. 22.15 kino teatre „Pasaka“, kovo 30 d. 22.15 kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ Vilniuje ir „Forum Cinemas“ Kaune.

Balandžio 2–4 d. vyks tradicinis tarptautinis kino industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“, padedantis atrasti, plėtoti ir remti Europos talentus ir kuriamus debiutinius filmus.

Akreditaciją galima įsigyti čia: https://kinopavasaris.lt/lt/akreditacija.

Kadras iš filmo „Gyvenimas aukštybėse“
Kadras iš filmo „Gyvenimas aukštybėse“
Kadras iš filmo „Neliesk manęs“
Kadras iš filmo „Neliesk manęs“