7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

„Baltic Pitching Forum“ sukvies Baltijos šalių trumpametražių filmų kūrėjus

Rengėjų inf.
Nr. 32 (1269), 2018-10-12
Kinas Anonsai

Spalio 12, 13 dienomis į Vilnių tradiciškai atvyksta Baltijos šalių trumpametražių filmų kūrėjai. Kino režisieriai ir prodiuseriai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos susitiks trumpametražių filmų projektų pristatymo renginyje „Baltic Pitching Forum“, kuris Vilniuje organizuojamas jau šeštus metus. Dvi dienas truksiančiame forume kino kūrėjai dalyvaus mokymuose, diskusijose bei viešai pristatys savo kino projektus, siekdami laimėti kelialapius į reikšmingiausius Europos trumpametražių filmų industrijos renginius.

 

Šiemet forumo programoje numatomos kelios atviros sesijos, į kurias kviečiami audiovizualinių projektų kūrėjai. Penktadienį vyks scenarijaus vystymo bei projektų pristatymų konsultantės Gabrielės Brunnenmeyer (Vokietija) paskaita apie tai, kaip pasiekti maksimalų efektyvumą per kelių minučių trukmės audiovizualinio projekto pristatymą. Po jos seks „Baltic Pitching Forum“ 2015 m. ir 2016 m. laimėjusių alumnų prisistatymai: kūrėjai pasidalins filmų gamybos patarimais bei papasakos, kaip jiems sekasi realizuoti savo projektus. Renginio dalyviai turės galimybę pasiklausyti kino industrijos profesionalų diskusijos tema – festivaliai ir internetas: tuo pat metu ar atskirai?

 

Šeštadienis skirtas viešiems atrinktų projektų pristatymams. Žiūrovai galės susipažinti su devyniais būsimais trumpo metro filmais – po tris iš kiekvienos Baltijos šalies. Šiais metais Lietuvai atstovauja penkios kino kūrėjos: Ieva Šakalytė ir prodiuserė Kristina Ramanauskaitė su vaidybinio kino projektu „Norai“, D. Britanijoje kurianti Milda Baginskaitė su vaidybinio filmo projektu „Mėlynės su pienu“ bei muzikos kūrėja ir atlikėja Jurga Šeduikytė su animaciniu projektu „Žmogus ant fortepijono“, kurį prodiusuoja „Baltic Pitching Forum“ alumnė Giedrė Burokaitė.

 

Projektus vertins ir savo įžvalgomis dalinsis Europos kino industrijos ekspertai. Tarp jų Lietuvos atstovai: animacijos prodiuserė Agnė Adomėnė ir režisierius ir scenarijaus autorius Karolis Kaupinis. Taip pat ekspertai: Suomijos transliuotojo „YLE“ bendros gamybos kino projektų užsakymų vadovė Sari Volanen, Venecijos kino festivalio trumpametražių filmų sekcijos konsultantas, Turino trumpametražių filmų mugės programos sudarytojas Enrico Vannucci (Italija), Švedijos kino instituto atstovė Jing Haase, vadovaujanti trumpametražių filmų sklaidai festivaliuose, tarptautinių pardavimų ir platinimo kompanijos „Ouat Media“ vadovė Inga Diev (Kanada), Klermono-Ferano tarptautinio trumpametražių filmų festivalio programos sudarytojas bei bendros gamybos forumo „Euro Connection“ koordinatorius Laurent’as Crouzeix (Prancūzija). Dviejų dienų forumą moderuos kino žurnalistas, Talino tarptautinio kino festivalio trumpametražių filmų sekcijos „PÖFF Shorts“ programos sudarytojas Laurence’as Boyce’as (Estija).

 

Šiemet „Baltic Pitching Forum“ dalyviai pretenduos net į keletą prizų ir apdovanojimų. Specialus, tūkstančio eurų vertės Lietuvos prodiuserių MEDIA apdovanojimas atiteks kino projektui, kurį išrinks prodiuseriai Stasys Baltakis, Živilė Gallego ir Lukas Trimonis. Dar dviejų geriausių projektų atstovai pelnys galimybę dalyvauti projektų pristatymo forumuose: Klermon-Ferane (Prancūzija) ir tarptautinėse scenarijaus rašymo dirbtuvėse bei bendros gamybos forume „European Short Pitch 2019“.

 

„Baltic Pitching Forum“ organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais: Rygos tarptautiniu trumpametražių filmų festivaliu „2ANNAS“, Rygos tarptautiniu kino festivaliu, Talino tarptautiniu kino festivaliu „Black Nights“ (Estija) ir Estijos trumpametražių filmų centru. Projekto rėmėjai ir partneriai Lietuvoje: Lietuvos kino centras, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Renginys vyks spalio 12, 13 dienomis Šiuolaikinio meno centro Skaitykloje (Vokiečių g. 2) Vilniuje. Registracija į atviras paskaitas: čia. Daugiau informacijos www.bpf.lt.

Žymos:
Rengėjų inf.,