7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

„Baltijos bangos“ atgarsiai pasieks ir kino gerbėjus Vilniuje

LKS inf.
Nr. 28 (1265), 2018-09-14
Kinas Anonsai
Kadras iš Agnės Marcinkevičiūtės filmo „Iš kur tas švytėjimas“
Kadras iš Agnės Marcinkevičiūtės filmo „Iš kur tas švytėjimas“

Prasmingomis patirtimis reikia dalintis, neabejoja Lietuvos kinematografininkų sąjungos festivalio Nidoje rengėjai. „Baltijos bangos“ atgarsiai“ – taip vadinasi ciklas filmų, kurie nuo rugsėjo 13 d. septynis ketvirtadienius bus rodomi bendruomenei ir kino žmonėms sąjungoje nuolat veikiančiame „Kino klube“. Rugsėjį ir spalį čia bus parodyti filmai, puikiai žiūrovų sutikti Nidoje – Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino festivalyje „Baltijos banga“. Atgarsių ciklo programą šį ketvirtadienį pradės režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmas „Iš kur tas švytėjimas“, pasakojantis apie tapytojos Nomedos Saukienės kasdienybę ir kūrybą.

 

„Baltijos bangos“ ciklo vakaruose bus rodomi Latvijos dokumentinio kino meistro Ivaro Seleckio „Laukite tęsinio“, Eglės Vertelytės „Stebuklas“, Terje Toomistu „Sovietiniai hipiai“ (Estija), Ronaldo Buožio ir Roko Darulio „Rūta“, Uģio Olte ir Morteno Traaviko „Išlaisvinimo diena“ (Latvija, Norvegija). Vienas iš vakarų bus skirtas Latvijos kino klasiko režisieriaus Rolando Kalninio 1967 m. sukurtam, kelis dešimtmečius sovietų draustam filmui „Ketveri balti marškiniai“, kuris šiemet rodytas Kanų festivalio klasikos programoje.

 

„Nors festivalio koncepcija iš esmės nesikeitė, šįmet siekėme labiau akcentuoti ir aktualinti dabarties kino lauko procesus ar problemas. Nepastebėti lietuviškų dokumentinių filmų sėkmės kino teatruose neįmanoma – apie tai festivalyje kalbėjomės su filmų autoriais. Akivaizdu, kad bendros gamybos Lietuvos, Latvijos, Estijos filmai tampa kasdienybe – festivalio Kino ir televizijos forume siekta aptarti būdus, kaip suintensyvinti mūsų kino sklaidą įvairiose medijose, nes aišku, kad tik kino festivalių ar kino teatrų nepakanka,“ – sako festivalio meno vadovė Rasa Paukštytė. Jai pritaria Kinematografininkų sąjungos ir festivalio direktorė, prodiuserė Ieva Norvilienė: „Festivalio forumu esame ypač patenkinti, nes „Baltijos bangos“ pradėtas dalykiškas pokalbis apie mūsų valstybių kino sklaidos galimybes bus pratęstas kaimynų kino renginiuose“.

 

Festivalyje įvyko trijų lietuviškų dokumentinių filmų premjeros, parodyta apie tris dešimtis vaidybinių, dokumentinių filmų ir kaimynų animacija, surengta fotografo Gintauto Beržinsko paroda „Giro d’Italia: Pergalės anatomija“. Pirmąkart įteiktas „Baltijos bangos“ žiūrovų prizas: daugiausia žiūrovų balsų pelnė ir Neringos savivaldybės „Vėtrungės“ apdovanojimą gavo Arūnas Matelis ir jo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Festivalyje apsilankė per 2 tūkst. žiūrovų, pirmąkart festivalio peržiūros buvo mokamos, tačiau surengta keletas nemokamų animacinių ir trumpametražių filmų seansų.

Žymos:
LKS inf.,
Kadras iš Agnės Marcinkevičiūtės filmo „Iš kur tas švytėjimas“
Kadras iš Agnės Marcinkevičiūtės filmo „Iš kur tas švytėjimas“