7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Mokausi iš kino“ dovana moksleiviams

Nemokamų seansų mėnuo „Skalvijoje“ ir „Pasakoje“

Pagal rengėjų inf.
Nr. 15 (1029), 2013-04-12
Kinas Anonsai

Kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai sostinės moksleiviams dovanoja visą mėnesį nemokamų kino seansų su diskusijomis. Jie vyks nuo balandžio 22 d. iki gegužės 20 d. „Skalvijos“ kino centre bei kino teatre „Pasaka“. Pedagogai jau dabar kviečiami apsilankyti projekto svetainėje www.mokausiiskino.lt, ir, atsižvelgus į kuruojamos klasės amžių, dominančias temas ir laiką, išsirinkti filmą bei iš anksto užsiregistruoti.
 

Į nemokamus seansus registruojamos tik klasės, nusprendusios po seanso pasilikti ir filmo aptarime-diskusijoje. „Pasakos“ kino teatrą pasirinkusios sostinės mokyklos galės rinktis – po nemokamos peržiūros pasilikti diskusijai ar pažintinei ekskursijai (1–4 kl. moksleiviams) po kino teatro užkulisius. Tik peržiūroje nusprendę dalyvauti moksleiviai prie bendraamžių galės prisijungti už įprastą kainą.

Pakviesti moksleivius į nemokamas peržiūras „Mokausi iš kino“ rengėjai sumanė, norėdami paskatinti juos dažniau ir išsamiau aptarti matytą filmą su bendraklasiais ar šeimos nariais, mokytis atrasti ryšius su savo aplinka, kelti ir spręsti filme liečiamus opius klausimus. „Esame įsitikinę, kad pridėtinę šio projekto vertę kuria galimybė mokytis formuluoti ir apginti savo mintis, įsitraukti į diskusiją ir būti išklausytam, išmokti atsakingai reikšti savo nuomonę. Taip kino žiūrėjimas pakeliamas į aukštesnį lygmenį. Be to, padeda formuotis asmeniniam požiūriui ir pagarbai kito nuomonei“, – kalba projekto koordinatorė Goda Sosnovskienė.

Tokiose diskusijose jau dalyvavę moksleiviai prisipažįsta esą patenkinti nauja kalbėjimosi po filmo patirtimi. Eimantas iš Vilniaus „Sietuvos“ vid. mokyklos pasakojo, kad po diskusijos apie filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, jis jautėsi geriau supratęs filmą: „Išgirdau tai, ką kiti šiame filme atrado, atkreipiau dėmesį į svarbias filmo detales, kurių pats prieš tai nepastebėjau“.

Įdomiausią diskusijos temą galės išsirinkti bet kurio amžiaus moksleiviai. „Mokausi iš kino“ svetainėje pristatomi 15 filmų. Pradinukams bus rodomos abi veiksmo nuotykių filmo „Krokodilai“ dalys, „Mergaitė“, „Kukis grįžta“, „Yp!“, 5–9 kl. paaugliams – „Raudona kaip dangus“, „Sutrikęs Maksas“ ir „Prie jūros“, 10–12 klasių jaunimui – „Velnių salos karalius“, „Sebė“, „Meilė kaip nuodai“ ir kiti filmai. Ne mažiau įspūdžių laukia pradinukų, kurie pasirinks ne diskusiją, o ekskursiją „Pasakoje“.
 
„Skalvijoje“ moksleiviai kviečiami apsilankyti 38-iuose nemokamuose kino seansuose su diskusijomis, „Pasakoje“ bus surengti 33 tokie seansai (18 iš jų – su ekskursijomis).
 
Daugiau informacijos ir registracija www.mokausiiskino.lt