7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Vilniuje sukurtas Otelas Vaidą Vyšniauską nuvedė į Italiją

 

LNOBT inf.
Nr. 9 (1023), 2013-03-01
Muzika Anonsai
Vaidas Vyšniauskas
Vaidas Vyšniauskas

„Dabar jau važiuosi su Otelu,“ – tarė Eimuntas Nekrošius operos solistui Vaidui Vyšniauskui po Giuseppe’s Verdi operos „Otelas“ premjeros Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Garsiojo režisieriaus pranašystė išsipildė. Kristiano Benedikto sceninį vardą pasirinkęs solistas dainuoja Otelą ne tik Vilniuje, bet ir rengiasi atlikti Italijos, Ispanijos, Pietų Afrikos ir net tolimos Australijos operos scenose. LNOBT „Otelą“ V. Vyšniauskas dainuos kovo 1 d., diriguojant Gintarui Rinkevičiui.

 
Dezdemoną dainuos Sandra Janušaitė, Jagą – Dainius Stumbras.
 
Vaidas Vyšniauskas į Vilnių atskrido vos kelioms dienoms, mat šiuo metu rengiasi „Otelo“ premjerai Modenoje (Italijoje) – gimtajame Luciano Pavarotti mieste. Čia miesto teatre solistas dainuos premjerą kovo 10 d. Tai jau savo istoriją turinčio spektaklio atnaujinimas – Otelo vaidmenį jame yra sukūrę tokie garsūs tenorai kaip Vladimiras Atlantovas, Giuseppe Giacomini, Vladimiras Galuzinas.
 
Spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas Maurizio Barbacini – patyręs italų muzikos interpretuotojas, dirigavęs Metropolitano operoje Niujorke, San Francisko, Paryžiaus operos teatruose, Vienos ir Bavarijos valstybinėse operose ir kitur. Režisierius – Pier Francesco Maestrini. San Paule (Brazilija) jis yra dirbęs su lietuviu Kostu Smoriginu, kviečia ten pat dainuoti ir Vaidą Vyšniauską Radameso vaidmeniui „Aidoje“.
 
Lietuvių tenoras džiaugiasi ir puikiomis Dezdemonomis – jaunomis solistėmis Yolanda Auyanet ir Virginia Tola – bei išskiria puikų Jagą – Alberto Mastromarino. Tikimasi, kad Giuseppe’s Verdi metams skirtas Modenos „Otelas“ taps ryškiu įvykiu ne tik miesto, bet ir visos Italijos operos gyvenime.
 
Padainavęs dar du „Otelo“ spektaklius Modenoje kovo 12 ir 15 d., Vaidas Vyšniauskas savo Otelo odisėją pratęs Keiptaune (Pietų Afriką), iš kur vėl grįš į Italiją, mat planuose – dainuoti Modenos pastatymą Piačencoje.
 
V. Vyšniauskas pripažįsta, kad būtent Vilniuje, LNOBT, sukurtas vaidmuo tapo tvirtu pagrindu, kuriuo remdamasis dabar gali kurti Otelą daugelyje kitų pastatymų. Pasak solisto, jo Otelo kelionė prasidėjo nuo, jog įtakingajam italų dirigentui Riccardo Muti netrukus po premjeros Vilniuje pateko į rankas E. Nekrošiaus pastatymo įrašas ir jis panoro išgirsti solistą gyvai – pakvietė į perklausą Romoje. Taip pat labai padėjo italų dainininkas Riccardo Zanellato, su kuriuo V. Vyšniauskui teko dainuoti LNOBT gastrolėse Liublijanoje. Jis parekomendavo V. Vyšniauską L. Pavarotti žmonos įkurtai agentūrai, kuri dabar rūpinasi lietuvių solisto darbais svetur.
 
Į Lietuvą V. Vyšniauskas sugrįš tik balandį, LNOBT rengiamoje Richardo Wagnerio savaitėje atlikti Zygmundo vaidmens E. Nekrošiaus režisuotoje operoje „Valkirija“ (balandžio 20 d.).
 
Gegužę ir birželį solisto darbus vėl ženklins Otelas – šį vaidmenį dainuos Jekaterinburge (Rusija) bei, diriguojant legendiniam Zubinui Mehtai, Valensijoje (Ispanija). Rudenį Otelas V. Vyšniauską nuves net į tolimą Australiją. Tačiau tai dar ne viskas – dainininkas jau gavo pasiūlymų „Otelą“ dainuoti Limoje (Peru) ir net 2016 m. Monrealyje (Kanadoje).
 
 

 

Vaidas Vyšniauskas
Vaidas Vyšniauskas