7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Mokausi iš kino“ rengėjai: šiemet mokytis iš kino bus dar įdomiau

Rengėjų inf.
Nr. 32 (1000), 2012-09-14
Kinas
Nuotrauka: Moksleivių dirbtuvės. J. Paštuko nuotrauka
Nuotrauka: Moksleivių dirbtuvės. J. Paštuko nuotrauka
Antrąjį „Mokausi iš kino“ sezoną projekto rengėjai kviečia moksleivius ir toliau tęsti pažintį su kinu, o mokytojus įvertinti kino teikiamas galimybes. Mokyklų auklėtiniai raginami žiūrėti jų amžiaus problemas gvildenančius filmus, ieškoti atsakymų į kylančius klausimus, diskutuojant su projekto moderatoriais, kūrybinėse dirbtuvėse kurti trumpus filmus. 
 
„Šiais mokslo metais projekto veiklų ratas dar išsiplės – moksleiviai ne tik žiūrės filmus, diskutuos apie juos ir patys kurs, bet ir dalyvaus ekskursijoje po kino teatrą, klausys kino istorijos paskaitų, dalyvaus kūrybinėse animacijos dirbtuvėse. Visas būrys kino profesionalų, projekte dirbančių su moksleiviais, kelia sau tikslą ugdyti vizualiai raštingą moksleivį, gebantį kritiškai vertinti vizualines medijas, pagrįsti savo nuomonę, drąsiai kurti“, – sako projekto „Mokausi iš kino“ koordinatorė Goda Sosnovskienė.
 
Projekto dalyvių laukia ir daugiau naujienų, todėl rugsėjo 11 d. „Skalvijos“ kino centre svarbiausias „Mokausi iš kino“ naujienas pristatė ne tikprojekto organizatoriai, bet ir diskusijas su moksleiviais po filmų vedantys moderatoriai, kūrybinių dirbtuvių vadovai. Renginio metu pedagogai taip pat pamatė „Mokausi iš kino“ filmų repertuaro naujienas – režisierės Dovilės Šarutytės ,,Aš tave žinau“ bei Jūratės Samulionytės „Laikinai“.
 
„Šiuos filmus parinkome neatsitiktinai – juose nagrinėjamos paaugliams aktualios santykių su bendraamžiais ir šeimos nariais temos: atsakomybė už kitą, siekis pritapti ir būti pripažintam, jauną žmogų užklumpanti vienatvė. Siūlome pedagogams galimybę pirmiausiai patiems pasižiūrėti šiuos filmus, o jau tada užsakyti jų peržiūras savo auklėtiniams“, – kvietė „Mokausi iš kino“ koordinatorė.
 
Rengėjai džiaugiasi, kad praėjusiais mokslo metais šalyje įvyko 229 „Mokausi iš kino“ filmų seansai, kuriuose dalyvavo beveik 4,5 tūkst. skirtingo amžiaus moksleivių, surengtos 22 trijų dienų kūrybinės kino dirbtuvės. Jose pagrindinius filmo kūrimo etapus išbandė 461 moksleivis. Pedagogams buvo organizuoti teoriniai ir praktiniai kino mokymai Vilniuje, Kaune bei Panevėžyje.
 
Projektą „Mokausi iš kino“ inicijavo „Skalvijos“ kino centras (Vilnius), kartu rengia ir įgyvendina kino teatras „Pasaka“ (Vilnius), kino kompanija „Čiobreliai“, kino centras „Garsas“ (Panevėžys), VšĮ „Visos mūzos“ (Kaunas) ir VšĮ „Kultūrinių projektų centras“ (regionuose).
 
Daugiau informacijos pateikiama svetainėje www.mokausiiskino.lt.
 
Skalvijos“ inf.
Nuotrauka: Moksleivių dirbtuvės. J. Paštuko nuotrauka
Nuotrauka: Moksleivių dirbtuvės. J. Paštuko nuotrauka