7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino naujienos trumpai

Pagal užsienio žiniasklaidą

„7md“ inf.
Nr. 15 (1167), 2016-04-15
Kinas Trumpai
Režisierius Williamas Friedkinas
Režisierius Williamas Friedkinas

Kanuose – Williamo Friedkino paskaita

Kiekvienais metais Kanų kino festivalis kviečia garsų režisierių pasidalyti savo mintimis apie profesiją. Tai vadinama kino pamoka. Po Martino Scorsese’s, Wong Kar-Wai, Quentino Tarantino, Nanni Moretti, šiemet su žiūrovais kalbėsis amerikiečių režisierius Williamas Friedkinas. Paskaita vyks gegužės 18 dieną.

 

Friedkinas – vienas svarbiausių 8-ojo dešimtmečio kino kūrėjų. Jis išgarsėjo 1971-aisiais, sukūręs filmą „Prancūzų ryšininkas“. Ši policinė drama apie narkotikų kontrabandą gavo 5 „Oskarus“ ir leido režisieriui surinkti lėšų filmui „Egzorcistas“, susilaukusiam didžiulės sėkmės visame pasaulyje. Kino paskaitai skirtame spaudos pranešime Friedkinas sako, kad jam didelė garbė pasidalyti savo mintimis su pasaulinio kino tėvynės ir Kanų kino festivalio žiūrovais.

Kokie filmai bus rodomi 69-ajame Kanų kino festivalyje, paaiškės jau šią savaitę.

 

Bus Eldaro Riazanovo muziejus

Artimiausiu metu Maskvoje, kino klube „Eldaras“, bus atidarytas kino režisieriaus Eldaro Riazanovo muziejus. Kino klubą „Eldaras“ Riazanovas įkūrė 2005 metais. Jis buvo sumanytas kaip rusų komedijos centras. Trijose salėse, iš kurių didžiausioje telpa 500 žiūrovų, rodomi filmai ir spektakliai, vyksta kūrybiniai susitikimai ir koncertai. Eldaras Riazanovas mirė praėjusių metų lapkritį. Kito Rusijos miesto – Samaros valdžia nusprendė įsteigti muziejų name, kuriame būsimas režisierius gyveno vaikystėje. Taip pat Samaroje bus pastatytas paminklas Riazanovui.

 

Robertas Zemeckis kuria melodramą

Robertas Zemeckis pradėjo filmuoti melodramą „Penkios tylos sekundės“ („Five Seconds of Silence“), kurios veiksmas nukels į Antrojo pasaulinio karo metus. Pagrindinius vaidmenis filme kuria Bradas Pittas, Marion Cotillard, Lizzy Kaplan ir Jaredas Harrisas.

 

Naujas Sokurovo filmas taip pat bus apie Antrąjį pasaulinį karą

Katare surengtose kūrybinėse dirbtuvėse režisierius Aleksandras Sokurovas patvirtino, kad naujas jo filmas bus apie Antrąjį pasaulinį karą. Greičiausiai tai bus komedija. Matyt, po gana ironiškos „Frankofonijos“ režisierius panoro išbandyti naują sau žanrą.

 

Philippe’as Garrelis kurs „Vienos dienos meilužį“

Prancūzų režisierius Philippe’as Garrelis, kurio filmą „Moterų šešėlyje“ rudenį rodė „Scanorama“, gegužę pradės filmuoti dvidešimt šeštą pilno metražo filmą „Vienos dienos meilužis“ („L’Amant d’un jour“). Pagrindinius vaidmenis filme kurs Ericas Caravaca ir Esther Garrel. Filmo herojė – dvidešimtmetė, kuri po išsiskyrimo su mylimuoju grįžta gyventi pas savo tėvą. Netrukus mergina supranta, kad tėvo partnerė – jos vienmetė.

 

Aleksejus Serebriakovas vaidins daktarą Hausą

Rusijoje bus kuriamas populiaraus amerikiečių serialo „Daktaras Hausas“ (2004–2012) perdirbinys. Pirmojo sezono laukiama šių metų pabaigoje. Pagrindinį vaidmenį kurs populiarus rusų aktorius Aleksejus Serebriakovas („Leviatanas“). Viename interviu jis prisipažino: „Esu įsitikinęs, kad žmogus turi kalbėti daug. Šaukti, verkti, prisipažinti meilę, melstis. Galų gale ginčytis.“ Įdomu, kaip šią mintį atspindės naujas aktoriaus personažas.

 

Naujas „Ex Machina“ režisieriaus filmas

„Oskaru“ už geriausius specialiuosius efektus apdovanota „Ex Machina“ režisūroje debiutavęs rašytojas ir scenaristas Alexas Garlandas vėl kurs mokslinės fantastikos filmą. Jo pagrindas bus pirmasis Jeffo VanderMeero trilogijos romanas „Anihiliacija“ („Annihilation“). Tai pasakojimas apie biologę, dalyvaujančią valstybės surengtoje ekspedicijoje į ekologinės katastrofos vietą. Moteris nori aptikti savo dingusio vyro pėdsakus. Pagrindinius vaidmenis būsimame filme turėtų atlikti Nathalie Portman ir Oscaras Isaacas („Groja Liuvinas Deivisas“).

 

Benicio Del Toro vaidins Kubos mafijos krikštatėvį

Ne viena Holivudo studija norėjo įsigyti T.J. Englisho vardu pasirašytos knygos „The Corporation: An Epic Story of the Cuban American Underworld“ ekranizavimo teises. Knygoje aprašomas Jose Miguelio Battle’o vyr. – kubiečių mafijos JAV krikštatėvio – gyvenimas. Pagaliau teisės atiteko „Paramount Pictures“. Sakoma, kad įsigijimo suma – septynženklė. Filmas pagal šią knygą vadinsis „Korporacija“, pagrindinį vaidmenį jame vaidins Benicio Del Toro. Kol kas dar neaiškus režisierius. Tarp kandidatų – Paulas Greengrassas ir Scottas Rudinas.

 

Parengė Ž. P.

Režisierius Williamas Friedkinas
Režisierius Williamas Friedkinas
Režiserius Eldaras Riazanovas
Režiserius Eldaras Riazanovas
Režisierius Robertas Zemeckis
Režisierius Robertas Zemeckis
Kadras iš Aleksandro Sokurovo filmo „Frankofonija“
Kadras iš Aleksandro Sokurovo filmo „Frankofonija“
Aktorė Esther Garrel
Aktorė Esther Garrel
Aleksejus Serebriakovas Andrejaus Zviagincevo filme „Leviatanas“
Aleksejus Serebriakovas Andrejaus Zviagincevo filme „Leviatanas“
Aktorė ir režisierė Nathalie Portman
Aktorė ir režisierė Nathalie Portman
Aktorius Oscaras Isaacas
Aktorius Oscaras Isaacas
Aktorius Benicio Del Toro
Aktorius Benicio Del Toro