7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino naujienos trumpai

Pagal užsienio žiniasklaidą

„7md“ inf.
Nr. 13 (1165), 2016-04-01
Kinas Trumpai
69-ojo Kanų kino festivalio afiša
69-ojo Kanų kino festivalio afiša

Mirė Janas Němecas

Kovo 18 d. Prahoje mirė kino režisierius, vienas čekų Naujosios bangos kūrėjų Janas Němecas. Jam buvo 79 metai. Debiutinis pilno metražo Němeco filmas „Nakties deimantai“ (1964) pasakojo apie du jaunus žydus, pabėgusius iš konclagerin važiuojančio traukinio. Jau šiame filme, apdovanotame Manheimo kino festivalio prizu, Němecas atsisakė tradicinio pasakojimo. Vėliau jis ne kartą eksperimentavo su kino pasakojimo galimybėmis, filmuose dažnai pasitelkdavo alegoriją, satyrą, poetinio ir siurrealistinio kino elementus. Němecas savo stilių vadino „sapnų realizmu“. 1965 m. kartu su Jiři Menzeliu, Vera Chytilova ir Jaromiru Jirešu Němecas ekranizavo Bohumilo Hrabalo noveles – filmas „Perlai dugne“ tapo naujojo čekų kino manifestu ir iki šiol lieka viena 7-ojo dešimtmečio autorinio kino viršūnių. Provokuojanti Němeco „Ataskaita apie vakarėlį ir jo svečius“ (1966) tapo karčia totalitarinės sistemos ir kartu žmonių elgesio joje satyra. Filmas įsiutino tuometinius valdančiuosius. 1968 m., kai sovietų tankai nuslopino „Prahos pavasarį“, Němecui pavyko slapta nufilmuotą medžiagą išvežti į Vakarus. Ją režisierius panaudojo filme „Oratorija Prahai“ (1968). Netrukus Němecas pateko valdžios nemalonėn, jam buvo uždrausta kurti filmus. 1974 m. režisierius emigravo, jis dirbo Prancūzijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Britanijoje ir JAV. 1989 m. jis grįžo į Čekiją, kūrė filmus ir dėstė Prahos kino mokykloje (FAMU). Prieš mirtį Němecas filmavo autobiografinę komediją „Vilkas iš Karališkųjų vynuogynų gatvės“. Pernai rudenį „Scanorama“ Vilniuje parodė trijų režisieriaus filmų retrospektyvą, pavadintą „Janas Němecas iš arčiau“.


Paskelbtas Kanų kino festivalio plakatas
69-ojo Kanų kino festivalio programa bus paskelbta balandžio 15 d., bet šią savaitę jau paaiškėjo, koks bus festivalio plakatas. Šiemet jį papuošė kadras iš Jeano-Luco Godard’o filmo „Panieka“ („Le Mepris“, pagal Alberto Moravios romaną, 1963). Spaudos pranešime rašoma: „Kas gali būti iškalbingiau? Laiptai, jūra, horizontas: žmogus kyla į svajonę auksinės Viduržemio jūros saulės spinduliuose. Šis vaizdas susijęs su citata, kuri pradeda filmą „Panieka“: „Kinas mums atskleidžia mūsų troškimų pasaulį.“ Pasirinkęs emblema kadrą iš šio filmo manifesto, savo septyniasdešimtmečio išvakarėse Kanų kino festivalis dar kartą primena apie pagrindinius tikslus: pagerbti kūrėjus, prisiminti kino istoriją ir pristatyti naujus pasaulio matymo būdus. Šiame kadre laiptai kyla į begalinį kino ekrano horizontą.“

 

Filme aktorius Michelis Piccoli kyla laiptais į legendinę vilą, nupieštą rašytojo Curzio Malaparte’s. 69-ojo Kanų kino festivalio afišos autoriai – Hervé Chigioni, Gilles’is Frappier ir Philippe’as Savoiras („Filifox“). Kanų festivalis šiemet vyks gegužės 11–22 d., o jo žiuri vadovaus režisierius George’as Milleris, sukūręs ne vieną filmą apie pašėlusį Maksą.

 

Margot Robbie vaidins kontroversišką ledo čiuožėją

Australų aktorė Margot Robbie po filmo „Volstryto vilkas“ neatsigina pasiūlymų. Netrukus ją pamatysime naujoje „Tarzano“ versijoje, o visai neseniai ji sutiko filmuotis biografiniame filme, kurio herojė – kontroversiška dailiojo čiuožimo sporto atstovė, amerikietė Tonya Harding. Ji išgarsėjo ne tik tuo, kad buvo viena pirmųjų moterų, ant ledo atlikusių trigubą akselį, bet ir tuo, kad jos vyras užpuolė garsiausią sportininkės konkurentę Nancy Kerrigan. Filmo režisierius ir premjeros data kol kas nežinomi.

 

Bridžita Džouns laukiasi kūdikio

Rugsėjį į ekranus sugrįš Bridžita Džouns. Trečiasis filmas apie jos nuotykius vadinsis „Bridžitos Džouns kūdikis“ („Bridget Jones Baby“) ir pasakos neplanuoto herojės nėštumo istoriją. Gerbėjai šio filmo laukė 12 metų. Trečiadienį internete pasirodė filmo anonsas, iš kurio aiškėja, kad Bridžita išsiskyrė su Marku Darsiu ir susitikinėja su kitu vyru. Tačiau sužinojusi, kad yra nėščia, ji nesugeba suprasti, kuris iš dviejų yra vaiko tėvas. Įdomu, kad tėvo tapatybės nežino ir filmavimo grupė, nes buvo nufilmuotos net trys pabaigos versijos, kad informacija apie tėvą liktų slapta.

 

Kartu su Reneé Zellweger ir Colinu Firthu naujame filme vaidina Patrickas Dempsey’s, Emma Thompson, epizode pasirodo dainininkas Edas Sheeranas.

 

Filmo anonsas:

 

Parengė Ž. P.

69-ojo Kanų kino festivalio afiša
69-ojo Kanų kino festivalio afiša
Kadras iš Jano Němeco filmo „Nakties deimantai“
Kadras iš Jano Němeco filmo „Nakties deimantai“
Aktorė Margot Robbie
Aktorė Margot Robbie