7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kino naujienos trumpai

Pagal užsienio žiniasklaidą

„7md“ inf.
Nr. 12 (1164), 2016-03-25
Kinas Trumpai
Sergejus Loznica
Sergejus Loznica

Ukrainiečiai prisidės prie Šarūno Barto filmo

Ukrainos valstybinė kino agentūra patvirtino sąrašą projektų, kurie gaus valstybės palaikymą 2016–2017 metais. Konkursui buvo pateikti 74 vaidybinių, dokumentinių ir animacinių filmų projektai. Iš dalies valstybė finansuos ne vieną pilno metražo filmą. Įdomu, kad pilnametražiai vaidybiniai filmai suskirstyti į kelias kategorijas – filmai plačiajai žiūrovų auditorijai, autoriniai filmai, filmai vaikams, debiutiniai vaidybiniai filmai, teminiai vaidybiniai filmai (apie ukrainiečius Antrajame pasauliniame kare ir antiteroristinėse operacijose). Į pastarąją grupę pateko Sergejaus Loznicos filmas „Donbasas“ bei Šarūno Barto filmas „Kitas“ („Inyj“).

 

23,5 milijono grivnų paremtas Olesio Jančiuko „Slaptas Simono Petliūros dienoraštis“ („Tajemny ščiodenik Simona Petliuri“), pasakojantis apie vieną prieštaringiausių XX a. Ukrainos veikėjų. „Slaptas Simono Petliūros dienoraštis“ bus skiriamas plačiai žiūrovų auditorijai. Tarp dokumentinių filmų paramą gavo ir garsaus rusų dokumentininko Vitalijaus Manskio filmas „Savi“ („Ridni“). Manskis yra kilęs iš Lvovo, neseniai jis emigravo į Latviją. Naujausią Manskio filmą apie Šiaurės Korėją netrukus rodys „Kino pavasaris“.

 

Spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatyti konkurso rezultatai, agentūros vadovas Pilipas Iljenka (beje, ukrainiečių kino klasiko Jurijaus Iljenkos ir aktorės Liudmilos Jefimenko sūnus) pareiškė, kad iš visų agentūros rengtų konkursų šis, aštuntasis, išsiskyrė nepaprastai didele konkurencija ir pateiktų projektų kokybe.

 

Agnieszka Holland kurs psichologinį trilerį

Agnieszka Holland priėmė „Chockstone Pictures“ ir „Nick Wechsler Productions“ pasiūlymą JAV ekranizuoti Peterio Swansono romaną „Kartais verta užmušti“ („The Kind Worth Killing“). Scenarijų parašė Christopheris Kyle’as („Aleksandras“, „Serena“).

 

Swansonas iki šiol geriau buvo žinomas kaip poetas. „Kartais verta užmušti“ veiksmas prasideda, kai naktį iš Londono į Bostoną skrendančiame lėktuve atsitiktinai susipažįsta Tedas ir Lily. Apgirtę jie ima pasakoti vienas kitam intymias paslaptis. Tedas skundžiais, kad žmona jį apgaudinėja ir jis net norėtų ją užmušti. Netikėtai vos pažįstama moteris pasiūlo jam padėti. Turtingas verslininkas nežino, kad Lily turi patirties šioje srityje.

 

Režisierė sako, kad kartais šis psichologinis trileris netikėtai pakrypsta link juodosios komedijos: „Romanas pilnas paradoksų, o aš mėgstu paradoksus. Pagrindinė herojė yra tvirta kaip plienas, bet kartu ir trapi kaip stiklas. Ji auka? Psichopatė? Keršytoja? Nuostabus vaidmuo talentingai aktorei!“ Kas vaidins filme, kol kas dar nežinoma.

 

Noah Baumbachas filmuoja Adamą Sandlerį

Regis, Adamo Sandlerio karjeroje atsirado šviesa tunelio gale. Jis gavo vaidmenį naujame Noah Baumbacho („Frances Ha“) filme. Aktoriaus partneriai bus Emma Thompson, Dustinas Hoffmanas ir Benas Stilleris.

 

Kol kas darbinis filmo pavadinimas „Yen Din Ka Kissa“ – išvertus iš hindi, tai būtų „Pagrindinis dienos įvykis“. Filmavimas jau prasidėjo ir, žinoma, vyksta Niujorke. Apie filmo siužetą žinoma labai nedaug. Į Mairovicų šeimos patriarcho dailininko Haroldo retrospektyvinės parodos atidarymą Niujorke susirenka visa šeima, su kuria jis nepalaiko glaudesnių ryšių. Haroldą vaidina Hoffmanas, jo sūnus – Stilleris ir Sandleris.

Simonas Peggas vaidins naujame Steveno Spielbergo filme
Britų aktorius, rašytojas ir komikas Simonas Peggas prisijungė prie fantastinio trilerio „Rengiasi pirmasis žaidėjas“ („Ready Player One“) aktorių. Naujame Steveno Spielbergo filme jis vaidins virtualios utopijos OASIS kūrėją Orgeną Morou. Filmas kuriamas pagal Ernesto Kline’o knygą. Jo veiksmas nukels į netolimą ateitį. Didžioji žmonijos dalis egzistuoja virtualioje utopijoje, kurioje kiekvienas gali pasirinkti jam tinkamą alternatyvų gyvenimą. Pagrindinis filmo herojus Veidas Votsas rengiasi dalyvauti konkurse. Jo laimėtojas gaus mirusio utopijos kūrėjo, kuris buvo vienas turtingiausių žmonių žemėje, palikimą. Veidui reikia ne tik atlikti visas užduotis, bet ir nugalėti viskam pasirengusius konkurentus. Filmo premjera numatyta 2018-ųjų kovo 30 d.
 

Serialo „Ksena: karingoji princesė“ herojė bus lesbietė

Ksena, kurią populiariame 10-ojo dešimtmečio televizijos seriale „Ksena: karingoji princesė“ suvaidino Lucy Lawless, šiemet pasirodysiančiame perdirbinyje bus atvira lesbietė. NBC prodiuseris pareiškė, kad vienintelė prasmė sugrąžinti Kseną – patyrinėti santykius, kurie 10-ajame dešimtmetyje televizijoje galėjo būti parodyti tik potekstėje. Perdirbinį kuria originalo autoriai Robertas G. Tapertas ir Samas Raimis, Lawless ir Ksenos bendražygę Gabrielę suvaidinusi Renee O’Connor naujame seriale nepasirodys.

 

Rosamund Pike ir Christianas Baleas vaidins vesterne

Rosamund Pike („Dingusioji“) ir Christianas Bale’as kurs pagrindinius vaidmenis Scotto Cooperio vesterne „Hostiles“. Filmo veiksmas rutuliosis 1882 metais. Pagrindinis veikėjas – nekenčiantis indėnų armijos kapitonas – gauna užduotį: lydėti mirštantį šajenų genties vadą bei jo šeimą iš Naujosios Meksikos į Montanos prerijas, kur įkurtas rezervatas. Kelyje jis sutinka jauną našlę, kurios artimieji nužudyti. Visi kartu jie turės ne tik nugalėti gamtos kliūtis, bet ir išvengti susidūrimų su karingais komančiais. Filmavimas turi prasidėti liepą.

 

Parengė Ž. P.

Sergejus Loznica
Sergejus Loznica
Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
Lucy Lawless
Lucy Lawless
Simon Pegg
Simon Pegg
Rosamund Pike
Rosamund Pike