Spalio 3 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje atidaroma tėvo ir sūnaus dueto – Lino ir Beno Liandzbergių – paroda „Sekti save“. Paroda veiks iki spalio 31 d.
APIE LINO LIANDZBERGIO KŪRYBĄ
Linas Liandzbergis savo paveikslų kompozicijoms pasitelkia mobiliajame telefone fiksuotą asmeninių nuotraukų rinkinį. Nufotografuoti artimiausios aplinkos, šeimos gyvenimo ir kelionių momentai grakščiomis spalviklių linijomis perpiešti ant juodų ar baltų drobių tampa universaliais asmeninės erdvės ženklais. Akivaizdžią slinktį nuo tapybos link fotografijos dabartinėje Lino Liandzbergio kūryboje pabrėžia tiek negatyvo efektas (juodas fonas šviesus piešinys ir atvirkščiai), tiek paveikslų kompozicijos fragmentiškumas.
Paroda sudaryta iš kūrinių, kuriuos iš dalies inspiravo kelionės ar išvykos Lietuvoje bei svetur. Naujoji kolekcija žymi ir naują menininko tapybos kryptį. Jei pastaruoju dešimtmečiu L. Liandzbergio paveiksluose dominavo popkultūros motyvai, skambus koloritas, įvairios ironiškos ir žaismingos aplikacijos, tai naujuose kūriniuose galima stebėti, kaip kinta autoriaus pasirinktos kalbos priemonės.
Daugelyje naujosios serijos paveikslų ryškėja fotografijos įtaka ir jos bruožai: negatyvo efektas, pasiekiamas naudojant juodą foną ir sidabriškai baltą piešinio liniją, kasdienės, tarsi atsitiktinės situacijos, pagautos telefono fotokamera, fragmentiškumo ir momentiškumo paieškos. Kūriniuose ima vyrauti tikroviški, menininko realybėje pamatyti ir užfiksuoti vaizdiniai, dokumentiškumas, tačiau autorius, regis, neatsisako ir jo kūrybai taip būdingų fantastinių motyvų ar paradoksalių sugretinimų.
Linas Liandzbergis (g. 1965) – Vilniuje gimęs tapytojas, performansų, akcijų, instaliacijų, scenografijų, video meno kūrėjas. 1983–1989 m. studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje (tuo metu – Valstybinis dailės institutas). Nuo 1989 m. dalyvauja parodose. 1988–1990 m. dalyvavo grupės „Žalias lapas“ veikloje. Nuo 1999 m. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Šiuo metu dėsto Lietuvos edukologijos universitete. Kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcinininkai Lietuvoje ir užsienyje.
APIE BENO LIANDZBERGIO KŪRYBĄ
Mano menas – tai ironijos ir paradoksų mišinys, atspindintis mūsų pasaulio sudėtingumą jauno menininko žvilgsniu. Per meną aš nagrinėju įvairias socialines problemas, kvestionuoju nusistovėjusias normas ir siekiu suvokti savo vietą pasaulyje. Mano kūriniai yra įsišakniję asmeninėje patirtyje ir kasdienio gyvenimo stebėjimuose. Nuo meno pasaulio, kuriame menininkai konkuruoja dėl pripažinimo iki tapatybės klausimų, socialinių pokyčių ir technologijų įtakos mūsų mąstymui.
Augdamas šalyje, kuri tik neseniai atgavo nepriklausomybę, savo kūryboje atspindžiu kartų skirtumus ir istorinės patirties palikimą. Kūriniuose dažnai pasitaiko architektūrinių elementų ir kitų simbolių, kurie veikia, kaip vizualinė atmintis ir kontekstas.
Darbuose ryškios spalvos ir kontrastai nėra tik estetinis pasirinkimas. Jie tarnauja kaip užuomina, kad po gražiu paviršiumi slypi gilesnė, kartais netgi skausminga tiesa. Aš siekiu sukurti kūrinius, kurie iš pradžių patrauktų dėmesį, o vėliau paskatintų žiūrovą susimąstyti. Vaizduojami objektai ir žmonės dažnai atrodo tarsi svetimi elementai, trikdantys įprastą vaizdą, sistemą. Taip kviečiu žiūrovą suabejoti, kas iš tikrųjų yra pašalietis – mano kūrinio herojus, objektas ar mes patys?
Benas Liandzbergis (g. 1997 m.) – gyvena ir kuria Vilniuje. 2017–2022 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje, įvietinto meno ir scenografijos katedroje. Menininkas kuria paveikslus, objektus įkvėptus kolektyvinių kultūrinių patirčių, mados bei subkultūrų fragmentų.