7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Dalios Truskaitės ir Dainiaus Trumpio parodos galerijoje „Meno parkas“

Rengėjų inf.
Nr. 13 (1505), 2024-03-29
Dailė Anonsai

Balandžio 3 d. (trečiadienį), 18 val. galerijoje „Meno parkas“ vyks dviejų parodų atidarymai. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Dalios Truskaitės personalinė paroda „Akimirka“

Galerijos „Meno parkas“ pirmojo aukšto ekspozicinėje salėje, menininkė Dalia Truskaitė pristatys naujausią savo kūrinį, stiklo instaliaciją sukurtą specialiai šiai galerijos erdvei ir atspindinčią akimirkos laikinumą. „Šmėstelėjantis praeinančio pasaulio atspindys stikle trumpam atsispindintis praeinančiuose mumyse. Paliekantis tuščius stiklus laukti, kad vėl akimirksniui juose šmėsteltų kieno nors kito kita akimirka. Akimirka tarp dviejų nebūčių.“

 

Dalia Truskaitė – viduriniosios kartos šiuolaikinio meno kūrėja, dažniausiai dirbanti su stiklu.

Vilniaus dailės akademijoje baigė vitražo studijas, sukūrė vitražų ir architektūrinio stiklo kompozicijų visuomeninėse bei privačiose erdvėse. Pastarąjį dešimtmetį daugiausiai dirba šiuolaikinio meno srityje. Kuria konceptualius, minimalistinės raiškos, įvietinto meno kūrinius. Menininkės darbai priskirtini postminimalizmo krypčiai. 2022 m. menininkė buvo apdovanota Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija už trapios estetikos raišką, filosofinę įtaigą ir stiklo meno konceptualumą. O 2021 m. jai skirtas apdovanojimas tarptautinėje mugėje „ArtVilnius’21“ už geriausią instaliaciją.

 

Dainiaus Trumpio personalinė paroda „2/1“

Galerija „Meno parkas“ džiaugiasi galėdama pristatyti menininko Dainiaus Trumpio parodą 2/1. Iš dviejų skirtingų kolekcijų sudaryta paroda – tai gilus tyrimas apie buitiškumo, materialumo ir egzistencinių apmąstymų temas.

 

Antrajame aukšte esančioje kolekcijoje Buitis eksponuojami 2022–2023 m. sukurti asambliažai. Kolekcijos atspirties tašku tampa pilka cinkuoto metalo spalva, tai tartum nulinis taškas. Sustingimas. Pauzė prieš veiksmą. Pusiaukelė tarp kažko neaprėpiamai didelio ir neapčiuopiamai mažo. Tai gyvenimiškos buities ir paprastumo inspiruoti meno kūriniai. Šiuo atveju, buitis yra trancendentiškai išaukštinta kaip įkvėpėja, sufleruotoja ir pozuotoja. Ji atsiskleidžia visu savo mistišku realumu – per medžiagiškumą, kvapą, atspindžius, garsus. Ir svarbiausia, kad tai vyksta nenutrūkstamai, reikia tik matyti, klausyti, užuosti ir ne visada būtina tai suvokti. Užtenka būti ir patirti.

 

Trečiajame aukšte esanti eksperimentais paremta kolekcija estetiškai skiriasi, tačiau išlaiko teminį tęstinumą. Čia Trumpis tyrinėja neapdorotą materiją ir medžiagų irimą, kviesdamas apmąstyti egzistencijos nepastovumą pristatydamas naujausius – 2024 m. sukurtus kūrinius. Kiekvienas darbas tarnauja kaip meditacinė vieta, kurioje galima apmąstyti atsiradimo, virsmo ir išnykimo prigimtį. Taip, kaip mūsų prisiminimai išsikreipia, kinta bei miršta, taip ir materialios medžiagos patiria panašius procesus. Ypatingai tai atsiskleidžia per formos transformaciją, kaitą, ir, netgi, medžiagiškąjį jos sunykimą. Kyla maloni euforija matant nepriekaištingai išlietą metalą ar tobulos geometrinės formos plastiko ruošinį, suvokiant, kiek daug potencialo slypi šiose medžiagose ir akylai tyrinėjant, stebint į ką visa tai pavirsta ir kas lieka.

 

Parodas iš dalies remia: Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Parodos galerijoje „Meno parkas“ veiks iki balandžio 28 dienos.

Žymos:
Rengėjų inf.,