7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Radvilų rūmų dailės muziejuje atidaroma Tomo Daukšos paroda „Laimės švieselės“

LNDM inf.
Nr. 19 (1426), 2022-05-13
Dailė Anonsai
Līga Spunde nuotr.
Līga Spunde nuotr.

2022 m. gegužės 12 d., ketvirtadienį, 18 val. Radvilų rūmų dailės muziejuje (Vilniaus g. 24. Vilnius) atidaroma personalinė menininko Tomo Daukšos (g. 1988) paroda „Laimės švieselės“. Šioje parodoje apmąstomas tvarumas, perteklius, harmonija ir triukšmas kultūroje ir kasdieniame gyvenime bei meno ir dizaino santykis. Iš pirmo žvilgsnio projektas atrodo neįpareigojantis, linksmas ir žaismingas, tačiau jis kelia svarbų ir aktualų klausimą – ar vaisingos ir realios yra mūsų gamtos apsaugos ir tvaraus gyvenimo pastangos?

Instaliacija sudaryta iš miške rastų bebrų apgraužtų pagalių, jie surišti augalinio pluošto suyrančiomis virvelėmis, o viršuje įtaisytos sunkiai perdirbamos LED disko lemputės. Jos tarsi nuneigia autoriaus dėtas pastangas sukurti tvarų kūrinį. Pagaliams surišti menininkas naudoja rišimo techniką, dažnai naudojamą amatuose. Šioje instaliacijoje meno kūrinys interpretuojamas kaip vizualios kultūros produktas, kuriame susipina kūrėjo ir kitų kultūros lauko veikėjų požiūriai. Instaliacija ar jos dalis skirtingame aplinkos kontekste gali būti traktuojama kaip meno kūrinys arba kaip interjero detalė, tačiau visa sujungianti daugiasluoksnė idėja – žaismė desperacijoje – lieka esminė.

T. Daukša  kuria pats arba stebi jau egzistuojančias sistemas – elektronines, biologines ir bendruomenines – ir tyrinėja jų elementų ryšius. Kartu dokumentuoja jose vykstančius fenomenus, kuria modelius ir maketus, eksperimentuoja su fizikiniais reiškiniais (garsu ir šviesa), tačiau visada palieka erdvės paslapčiai, vaizduotei ir atsitiktinumui. Nors tyrimo metodai ir pagrįsti moksline logika, daug dėmesio skiriama vizualiniam kūrinių aspektui: tūriams ir formoms, proporcijoms, medžiagiškumui ir erdviniam išdėstymui. T. Daukša savo meninius tyrimus pristato įvairiomis formomis – skulptūromis, instaliacijomis, fotodokumentais ir schemomis.

Paroda veiks iki 2022 m. rugpjūčio 30 d.

 

Kuratorė Skaistė Marčienė
Koordinatorė Viltė Visockaitė
Dailininkės: Edita Namajūnienė, Loreta Uzdraitė
Redaktorė Ilona Klimienė

 


Registracija į ekskursijas
radvilu.rumai@lndm.lt, tel. 8 5 250 5824

Registracija į edukacinius užsiėmimus:
radvilos.edukacija@lndm.lt, tel. 8 659 58066

Žymos:
LNDM inf.,
Līga Spunde nuotr.
Līga Spunde nuotr.