7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

2021 m. liepos 13–31 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Arvydo Pakalkos piešinių paroda „Pradžia. Linija“

VGMC inf.
Nr. 25 (1390), 2021-06-25
Dailė Anonsai
Arvydas Pakalka, Gėlynas. XX a. 10 deš.
Arvydas Pakalka, Gėlynas. XX a. 10 deš.

Arvydo Pakalkos kūrybos parodoje „Pradžia. Linija“ pristatomi dailininko parengiamieji piešiniai, kuriuos menininkas naudoja savo grafikos raižinių ir tapybos darbų kūrimo procese. Kolekcija reprezentuoja tik nedidelę dalį eskizų, sukurtų per pastaruosius 40 metų. Dalis piešinių taip ir liko nerealizuoti estampuose ir tapybos drobėse – jie tarnauja kaip nuolatinio, neretai nesnuspėjamo kūrybinio proceso liudijimas, nebūtinai įgaunantis menininko įsivaizduojamą baigtinę formą. Šie piešiniai – tai pačios pirminės kūrybos proceso pradžios pavyzdžiai, raiškiai perteikiantys Pakalkos kūrybai būdingus gamtos ir architektūros motyvus, aiškią kompozicinę struktūrą ir formų stilizaciją.

Arvydas Pakalka (g. 1957 Vilniuje). 1981 m. baigė tapybą Lietuvos valstybiniame dailės institute. Nuo 1982 m. sudalyvavo daugybėje nacionalinių ir tarptautinių parodų, yra pelnęs apdovanojimų Lietuvos ir užsienio parodose. Dailininko kūrinių yra įsigiję šalies bei užsienio muziejai ir privatūs kolekcininkai. Nuo 1995 m. dėsto tapybą Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Informacija +370 5 261 1995, graphic.lt

Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.

Žymos:
VGMC inf.,
Arvydas Pakalka, Gėlynas. XX a. 10 deš.
Arvydas Pakalka, Gėlynas. XX a. 10 deš.