7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: VGMC inf.

VGMC inf.

10-oji tarptautinė mažosios grafikos trienalė „Vilnius 2020“

2020 m. kovo 10 – balandžio 4 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks 10-oji tarptautinė mažosios grafikos trienalė Vilnius 2020.

Parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimo renginys vyks 2020 m. kovo 10 d.,18.00 val. VGMC (Latako g. 3)

VGMC inf.

Arūnės Tornau instaliacija „Donorai“


2020 m. vasario 4–29 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje
„Kairė-dešinė“ veiks Arūnės Tornau instaliacija „Donorai“.
Atidarymas 2020 m. vasario 4 d., 18.00 val. VGMC (Latako g. 3)

Instaliacijoje Donorai autorė kalba apie mirštantį mišką. Pasak menininkės, greta šeimos sodybos, esančios Labanoro girioje, prieš maždaug 50 metų buvo nusãkintos ir pasmerktos mirti pušys. Kai kurios iš jų vis dar stovi, pusiau gyvos, su mirties ženklais – nusakinimo tatuiruotėmis ant kamienų.

VGMC inf.

Simono Dūdos objektų paroda „Radinys“

2020 m. vasario 4–29 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje
„Kairė-dešinė“ veiks Simono Dūdos objektų paroda „Radinys“.
Atidarymas 2020 m. vasario 4 d., 17.30 val. VGMC (Latako g. 3)


Naujausiame skulptūros projekte Simonas Dūda plėtoja ankstesnes savo kūrybos temas. Tačiau šįkart, pasitelkęs įvairesnes medžiagas ir technologijas, jis praplečia tiek fizines objektų apimtis, tiek ir jų reikšmes. Autoriaus teigimu, radinys – tai kažkieno surastas, prarastas ar išmestas daiktas, arba kitais žodžiais tariant, tai – surasta istorija. Gatvėje surasti varžtai, jūros į krantą išmesti gelžgaliai, kluone – senos rogės, lipdymo vaškas – tai radiniai, atradimai arba šiukšlės. Kažkas pameta, o tu atrandi. Kartais nesupranti, nuo ko ši detalė ir kam ji priklausė. O kartais tiesiog neklausi, kodėl ir kas tai yra. Tiesiog randi ir įsidedi į kišenę – parodos atsiradimo aplinkybes aiškina Dūda.

VGMC inf.

Rimvydo Kepežinsko kūrybos paroda „Logorėja

2020 m. sausio 7 – vasario 1 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Rimvydo Kepežinsko kūrybos paroda „Logorėja".  
Atidarymas 2020 m. sausio 7 d., 18.00 val. VGMC (Latako g. 3)

Parodos autoriaus teigimu, logorėja – tai viduriavimas žodžiais. Parodos eksponatai – kaligrafija ir medžio raižiniai, kuriuos sieja žodžiai arba sakiniai. Anot menininko, dauguma atvejų tai yra jo paties ne visada rišlūs tekstai arba ištraukti iš konteksto sakiniai, išgirsti arba perskaityti bele kada, bele kur, atspindintys desperatišką pažiūrį į aplinką. Parodą skirdamas pirmos sodrios pensijos sutiktuvėms, jos atsiradimą autorius kildina iš ironijos ir cinizmo. „Bandau tapti pozityviu, gėrį nešančiu ir optimizmu trykštančiu piliečiu. Instrukcijų, ką reiktų pamatyti mano darbuose, nerasite. Tiesiog imkit mane ir skaitykit (Martyno Mažvydo knygelės pačios bylo lietuvininkump ir...)“ – sako menininkas.

VGMC inf.

Petro Repšio katalogo „Ekslibrisai ir kas jie mums“ pristatymas

Petro Repšio katalogo „Ekslibrisai ir kas jie mums“ pristatymas vyks Vilniaus grafikos meno centre 2019 m. gruodžio 18 d., 18 val. (Latako g. (Latako g. 3, Vilnius)


Leidinio pristatyme dalyvaus dailininkas Petras Repšys, katalogo sudarytoja Giedrė Jankevičiūtė, katalogo dailininkė Sigutė Chlebinskaitė ir projekto vykdytoja Asta Kaktytė.

VGMC inf.

Mikalojaus Povilo Vilučio kūrybos paroda „Gyvuliška saviraiška“

2019 m. lapkričio 5–23 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje
„Kairė-dešinė“ pristatoma Mikalojaus Povilo Vilučio kūrybos paroda „Gyvuliška saviraiška“. Atidarymas 2019 m. lapkričio 5 d., 18.00 val. VGMC (Latako g. 3)

Žmonės man sako:

– Mikalojau, atskleisk savo kūrybos paslaptį. Pasakyk mums, ką reiškia tavo paveikslėliai. – Man gera juos paišyti. Štai ką jie reiškia. Viskas. Visa kita – žodžių sakymas. Tokią išvadą padariau po ilgų ir kankinančių mąstymų.

VGMC inf.

Rimanto Sakalausko piešinių paroda

2019 m. lapkričio 5–23 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje
„Kairė-dešinė“ pristatoma Rimanto Sakalausko piešinių paroda.
Atidarymas 2019 m. lapkričio 5 d., 18.00 val. VGMC (Latako g. 3)


Rimanto Sakalausko (g. 1951) piešiniai – ištisos Lietuvos dailės epochos vizualinis metraštis. Jie perteikia vėlyvojo modernizmo kelius brežnevinėje epochoje, padeda suvokti, kaip įsitvirtino abstrakčiojo vaizdavimo strategija, kaip ji skleidėsi, kokias formas įgijo šiuolaikiniame mene.
Sakalauskas mėgo ir mėgsta piešti, nes tai greičiausias būdas užfiksuoti ir pasitikrinti naujausias idėjas, priemonė nugludinti reikiamą vaizdinį, pasiruošti perkelti jį į pakeitimų nepriimančia kietą medžiagą.

VGMC inf.

Retrospektyvinė Petro Repšio piešinių paroda

2019 m. spalio 1–31 dienomis VDA ekspozicijų salėse „Titanikas“ veiks retrospektyvinė Petro Repšio piešinių paroda.
Parodos atidarymas ir piešinių katalogo pristatymas 2019 m. spalio 1 d., 17.30 val.
VDA ekspozicijų salėse „Titanikas“ II a. (Maironio g. 3).

Parodoje ir ją lydinčiame kataloge pirmą kartą pristatoma retrospektyvinė Petro Repšio piešinių kolekcija. Per ilgus kūrybos metus sukaupti piešiniai menininkui buvo ir pagalbinė išraiškos priemonė, ir savarankiška kūrybos sritis, atskleidusi piešėjo talentą ir išskirtinį atidumą aplinkai. Asmeninėje dailininko kolekcijoje sukaupta šimtai piešinių pieštuku, anglimi, pastele, tušu bei kitomis priemonėmis. Ją sudaro tiek savarankiškos kompozicijos, tiek jų serijos, sukurtos nuo XX a. 7-ojo deš. iki šių dienų.
Repšys – išskirtinė lietuvių dailės figūra. Jo kūryba remiasi į fundamentalų istorijos ir kultūros, mitologijos ir etnografijos pamatą. Vizualų pasakojimą dailininkas išmoningai kuria, įkvėptas klasikinių Vakarų Europos dailės epochų, pasiremdamas gyvenimo patirtimi, gausiu žinių klodu ir savita vaizduote. Daugelis jo vaizduojamosios ir monumentaliosios dailės pavyzdžių yra tapę neatsiejama Lietuvos dailės istorijos dalimi, nacionalinės kultūros paminklais.
Parodoje ir jos kataloge pristatomi skirtingų laikotarpių ir pobūdžio piešiniai, sutelkti iš asmeninio dailininko archyvo, Vilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabineto ir artimų bičiulių rinkinių. Neabejojame, kad ši paroda ir leidinys – reikšmingas kultūros įvykis, padėsiantis visuomenę supažindinti su dar nežinoma Repšio kūrybos dalimi bei prisidėsiantis prie jo meninio paveldo išsaugojimo.


Kuratorės, katalogo sudarytojos ir tekstų autorės
Kristina Kleponytė-Šemeškienė
Jurga Minčinauskienė

Dizaineris
Gedas Čiuželis

Organizatorius
Vilniaus grafikos meno centras

Rėmėjai
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Lietuvos kultūros taryba

Partneriai
Lietuvos dailės muziejus
Vilniaus universiteto biblioteka
Vilniaus dailės akademijos muziejus
Lietuvos dailininkų sąjunga

Eksponatus skolino Arūnas Baltėnas, Povilas Ričardas Vaitiekūnas, Mikalojus Povilas Vilutis, Vilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabinetas

Informacija graphic.lt, +370 5 261 19 95

VDA parodų salių „Titanikas“ darbo laikas: II-VI 12-18 val.

 

Petras Repšys. Kompozicija. 9 dešimtmetis. Popierius, tušinukas
Petras Repšys. Kompozicija. 9 dešimtmetis. Popierius, tušinukas
VGMC inf.

Lino Blažiūno kūrybos paroda „Spygliaraštis

2019 m. rugsėjo 10 – spalio 5 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Lino Blažiūno kūrybos paroda „Spygliaraštis".  
Atidarymas 2019 m. rugsėjo 10 d., 18 val. VGMC (Latako g. 3)


Parodoje Spygliaraštis Linas Blažiūnas toliau nuosekliai plėtoja gamtos stebėjimu grįstus siužetus. Ekspozicijoje pristatomi paskutinių dviejų metų kūriniai: piešiniai tušinuku ir grafitu, akrilo raižiniai ant organinio stiklo. Naujausių darbų atsiradimą inspiravo asmeniškos patirtys ir situacijos. Pasak autoriaus, kalbėjimas vaizdais arba rašto vaizdavimas yra vienas ir tas pats. Menininkas teigia Spygliaraštyje jungiantis vizualiąją ir tekstinę informaciją, kurioje vaizdas tampa svarbesniu už žodį.
    Blažiūnas subtiliai ir jautriai prisiliečia prie gamtos temų bei nuolat ieško naujų išraiškos formų joms perteikti, drąsiai eksperimentuoja su įvairiomis medžiagomis ir priemonėmis, kurios sąlygoja kūrinių turinį, jų reikšmes ir potekstes. Lino kūriniai persmelkti efemeriškumo ir laikinumo nuojautų. Menininkas savo darbais kuria magišką ir meditatyvų pasakojimą, kuris iškalbingai byloja apie mus supantį gamtos pasulį.

 
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 

VGMC inf.

Tomos Šlimaitės kūrybos paroda „Nežemiški vaikai“

2019 m. rugsėjo 10 – spalio 5 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Tomos Šlimaitės kūrybos paroda „Nežemiški vaikai“.  
Atidarymas 2019 m. rugsėjo 10 d., 17.30 val. VGMC (Latako g. 3)


Parodoje eksponuojami du koliažų ciklai – „Vaikai iš Marso ar...“ ir „Šimtmečio vaikai“ – sukurti 2015–2019 m. laikotarpiu. Abu ciklus vienija vaikų, vaikystės ir praeities leitmotyvai.
Serijoje „Vaikai iš Marso ar...“ (2015–2017) pagrindiniai kūrinių veikėjai išgyvena skirtingas emocijas ir nuotaikas: krykščiantis džiaugsmas čia persipina su rimtimi. Vaikai autorei regisi kaip nepaprastos būtybės. Nežemišką jų veiksmo atmosferą perteikia meninės išraiškos priemonės – autorine technika dažytas popierius ir laisva kompozicija.
         Naujausias Šlimaitės kūrinių ciklas „Šimtmečio vaikai“ (2018–2019) paremtas sovietmečio laikotarpio patirtimi. Autorė kūriniuose pasitelkia 1958–1988 m. laikotarpio asmeninio albumo nuotraukas, kuriose gausu tuometinės buities artefaktų: baldų, vaikiškų žaislų ir drabužių su animacinių filmukų herojais, didžiulių baltų kaspinų, puošiančių mergaičių kasas ir pan. Menininkei ir jos kartai šie daiktai – giliai atmintyje įstrigę simboliai. Tačiau dabarties vaikams tai – nepažintas, tolimas, neretai ir bauginantis pasaulis. Autorė į istorinį laikotarpį žvelgia per asmeninę prizmę, ją domina vaiko, augusio kitoje sistemoje, išgyvenimai. Šie kūriniai pratęsia intuityvią ir asmenišką Šlimaitės kūrybos liniją – kiekvienas jos darbas gimsta iš asmeninių būsenų, nuotaikų, potyrių ir atsiminimų.

 
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 

  PUSLAPIS IŠ 9  >>> Archyvas