7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: VGMC inf.

VGMC inf.

Gedimino Pranckūno fotografijų paroda „Atsiėmimas“

2020 m. spalio 20 – lapkričio 14 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Gedimino Pranckūno fotografijų paroda Atsiėmimas. 

Atidarymas 2020 m. spalio 20 d., 17.30 val.

Nuo tada, kai 1940 metais Mikalojus Vorobjovas apie Vilnių rašė: „Tarp Vilniaus peizažo ir paties miesto nėra jokios priešybės. Miestas yra tarytum gamtos vaisius, o gamta – jo ysčius, jo indas, jo natūralūs rėmai“, vaizdas gerokai pasikeitė ne į žalumos gausinimo ir puoselėjimo pusę. Miesto plėtra vis labiau remiasi ekonominės naudos argumentais, tarsi pamiršus, koks stebuklingas buvo ir gali būti šis kalvotas, gamtos gaivalu alsuojantis miestas. 

VGMC inf.

Medilės Šiaulytytės kūrybos paroda „Piešinių reportažai“

2020 m. spalio 20 – lapkričio 14 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Medilės Šiaulytytės kūrybos paroda „Piešinių reportažai“. Atidarymas 2020 m. spalio 20 d., 18 val.

Ši Medilės Šiaulytytės paroda liudija apie autorės gyvenimą ir kūrybą dviejuose miestuose – Vilniuje ir Romoje. Ekspozicijoje rodomi piešiniai, kuriuose atsiskleidžia atidus ir kūrybingas menininkės žvilgsnis į aplinką.

VGMC inf.

Sławomiro Ćwieko ir Paweło Kwiatkowskio kūrybos parodos

2020 m. rugsėjo 29 – spalio 17 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairėdešinė“ veiks Sławomiro Ćwieko ir Paweło Kwiatkowskio kūrybos parodos. Atidarymas 2020 m. rugsėjo 29 d., 18 val., VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius)

VGMC inf.

Vytauto Jurkūno piešinių paroda APD (Apaštalų darbai)

2020 m. rugsėjo 8–26 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Vytauto Jurkūno piešinių paroda APD (Apaštalų darbai). Atidarymas 2020 m. rugsėjo 8 d., 17 val., VGMC ekspozicijų salėje + (Latako g. 3, Vilnius)

Parodos sumanymas autoriui gimė bevartant iliustruotą Naujojo Testamento istorinę knygą „Apaštalų darbai“, kurioje aprašomi Šv. Pauliaus ir Šv. Petro evangelijos skelbimo darbai. Pasak Jurkūno, skaitant istoriją, žinomi įvykiai ir atpažįstami veikėjai kelia jausmą lyg plauktum pasroviui puikiai žinomu, nedaug iliustruotu, bet tuo pačiu nuotykingu ir paslaptingu maršrutu – visa tai puiki medžiaga piešėjui. Šį pasakojimą dailininkas vadina virsmo istorija: Saulius tampa Pauliumi, judėjas – krikščioniu, pranašas – kankiniu. „Piešiau įpusėjusį veiksmą, kuris prasidėjo, bet dar nežinia, kuo baigsis. Saulius nuvirto nuo arklio, bet žemėn dar nežnektelėjo. Šv. Petro keliamas luošys stojasi, bet nežinia, ar paeis. Tai – lyg žingsnis per slenkstį į kitokią būtį“ – teigia Jurkūnas.

VGMC inf.

Birutės Stančikaitės ir Gerardo Šlektavičiaus kūrybos paroda

2020 m. rugsėjo 8–26 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Birutės Stančikaitės kūrybos paroda Improvizacijos ir Gerardo Šlektavičiaus kūrybos paroda Lašelių džiazas. Atidarymas 2020 m. rugsėjo 8 d., 18 val., VGMC (Latako g. 3, Vilnius)

Birutės Stančikaitės kūrinių kolekcijoje Improvizacijos pristatomi pastarųjų dviejų metų darbai, kuriuose skleidžiasi visai menininkės kūrybai būdinga gamtos ir žmogaus santykio tema. Atskiruose piešiniuose ir jų serijose darniai dera subtilūs vaizdiniai ir preciziška atlikimo meistrystė. Naujausiuose kūriniuose Stančikaitei svarbi ir ekologijos tema, kurią papildo darbai, reaguojantys į dabarties pandemijos aktualijas. Anot autorės, gamtos pasaulis yra nepažinus ir bauginantis savo begalybe ir jėga, o nuolatinės jo kaitos dėsnis būdingas ir meninei kūrybai – pakilimą seka ramybės būsena – šis amžino judėjimo principas yra svarbus autorės inspiracijos šaltinis. Improvizacija Stančikaitei yra kūryba be išankstinio pasirengimo, kuomet mintyse užgimusi idėja proceso metu smarkiai keičiasi. 

Birutė Stančikaitė, Kelias į tolumas. 2020 m.
Birutė Stančikaitė, Kelias į tolumas. 2020 m.
Gerardas Šlektavičius, Spindinčios žvaigždės II. 2015 m.
Gerardas Šlektavičius, Spindinčios žvaigždės II. 2015 m.
VGMC inf.

Ekskursiją po parodą „Hei, poparte! Lietuvos grafikų kūryba XX a. 7–8 dešimtmečiais“

Maloniai kviečiame Jus į ekskursiją po parodą „Hei, poparte! Lietuvos grafikų kūryba XX a. 7–8 dešimtmečiais“, kuri vyks liepos 9 d. (ketvirtadienį), 18 val. Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“.

Ekskursiją ves parodos kuratorė Deima Žuklytė-Gasperaitienė, renginyje dalyvaus menininkai Juozas Galkus ir Arvydas Každailis, istorikė Živilė Mikailienė ir muzikos apžvalgininkas Lukas Devita.

VGMC inf.

Naujos knygos pristatymas Vilniaus grafikos meno centre

Vilniaus grafikos meno centras pristato naują leidinį – Nekenčiu sumaišties: Rimantas Sakalauskas. 

Pagaliau vienoje knygoje modernizmo klasiko Rimanto Sakalausko gyvenimo ir kūrybos apžvalga. 

Tai išsamus, įtraukiantis, puikiai iliustruotas pasakojimas apie legendinį menininką. 

Knygos prieduose  reprezentatyvus kūrinių katalogas ir Sakalausko literatūrinės kūrybos fragmentai. 

VGMC inf.

Hei, poparte! Lietuvos grafikų kūryba XX a. 7–8 dešimtmečiais

2020 m. birželio 9 – liepos 25 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks paroda Hei, poparte! Lietuvos grafikų kūryba XX a. 7–8 dešimtmečiais.

7-ajame dešimtmetyje JAV ir kitas Vakarų valstybes užvaldė drąsi ir ironiška dailės kryptis – popartas, kuris Sovietų sąjungoje oficialiai laikytas kapitalistinio pasaulio blogo skonio įsikūnijimu. Nepaisant tokio vertinimo, beveik tuo pačiu metu Lietuvos grafikoje taip pat atsirado šios meno krypties apraiškų. Popartiški estampai parodinėse salėse buvo eksponuojami retai, tačiau ši vakarietiška estetika plito kartu su daugiatūkstantiniais plakatų, knygų ir žurnalų tiražais ir taip tapo neatskiriama sovietmečio Lietuvos vizualiosios kultūros dalimi.

VGMC inf.

10-oji tarptautinė mažosios grafikos trienalė „Vilnius 2020“

2020 m. kovo 10 – balandžio 4 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks 10-oji tarptautinė mažosios grafikos trienalė Vilnius 2020.

Parodos atidarymas ir laureatų apdovanojimo renginys vyks 2020 m. kovo 10 d.,18.00 val. VGMC (Latako g. 3)

VGMC inf.

Arūnės Tornau instaliacija „Donorai“


2020 m. vasario 4–29 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje
„Kairė-dešinė“ veiks Arūnės Tornau instaliacija „Donorai“.
Atidarymas 2020 m. vasario 4 d., 18.00 val. VGMC (Latako g. 3)

Instaliacijoje Donorai autorė kalba apie mirštantį mišką. Pasak menininkės, greta šeimos sodybos, esančios Labanoro girioje, prieš maždaug 50 metų buvo nusãkintos ir pasmerktos mirti pušys. Kai kurios iš jų vis dar stovi, pusiau gyvos, su mirties ženklais – nusakinimo tatuiruotėmis ant kamienų.

  PUSLAPIS IŠ 9  >>> Archyvas