7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„The Rooster Gallery“ kviečia į Tomo Daukšos personalinę parodą „It was around eleven o’clock at night“

The Rooster gallery
Nr. 31 (1352), 2020-09-18
Dailė Anonsai
Tomas Daukša, He got his mother's eyes I. 2020 m. Fragmentas
Tomas Daukša, He got his mother's eyes I. 2020 m. Fragmentas

„The Rooster Gallery“ kviečia į Tomo Daukšos personalinę parodą „It was around eleven o’clock at night“. Joje menininkas pristatys naujausius skulptūrinius objektus iš vadinamosios sniego žmonių (bigfutų) serijos.

Ši serija – tai keletą metų T. Daukšos vykdomo tyrimo dalis, apimanti sniego žmonių figūrėles ir jų atsiradimo istoriją. Menininkas siūlo dvi figūrėlių atsiradimo versijas. Pagal pirmąją, statulėlės buvo rastos asmens, tikinčio, kad jas padarė ir paliko sniego žmogus. Jis pradėjo mainyti figūrėles į maistą ir taip sukaupė nemažą įvairių dydžių ir spalvų bigfutų kolekciją, kurios dalis ir eksponuojama parodoje. Antroji skulptūrėlių kilmės versija teigia, kad menininkas pats kuria objektus, bet sako gavęs juos iš asmens, tvirtinančio jog jie buvo padovanoti sniego žmogaus. Taigi menininkas prisistato kartu ir kaip šių artefaktų autorius, ir kaip tarpininkas tarp žiūrovo ir skulptūrėles sukūrusios paslaptingos būtybės.

(At)kurdamas įvairias situacijas iš sniego žmonių kasdienybės, menininkas atskleidžia vis daugiau detalių apie juos ir jų gyvenimą: kasdienius užsiėmimus, apeigas, šeimyninius ryšius, bendruomeninę hierarchiją, tarpusavio komunikaciją ir kt. Iš fragmentiškų užuominų dėliojamas daugiaprasmis kompleksiškas pasakojimas, kuriame įsivaizduojama tampa tikra (ir atvirkščiai), o mitą nuo fakto teskiria vienas nedidelis žingsnis. Nurodydamas į populiarias televizijos laidas ir dokumentinius filmus apie mistinius, paranormalius reiškinius bei naudodamas įvairias pasakojimo kūrimo strategijas, menininkas jungia mokslines įžvalgas su surežisuotais liudijimais ir taip sukuria hibridines naratyvines sistemas. Jų veikimas išbandomas čia pat, įtraukiant parodos lankytojus į mįslingą siužetą, kurio veiksmas prasideda… maždaug vienuoliktą valandą nakties.

 

TOMAS DAUKŠA (g. 1988) – jaunosios kartos menininkas, 2019 m. įgijęs menų daktaro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2009 m. aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir svetur, surengė personalinių parodų. Kūryba pristatyta tarptautinėse šiuolaikinio meno mugėse ir pagrindinėse Lietuvos šiuolaikinio meno institucijose. 2013 m. T. Daukšai skirta Ary Stillmano stipendija.

 

The Rooster Gallery parodų ciklą remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

Bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu dailės muziejumi, paroda vyks Radvilų rūmuose (Vilniaus g. 24, įėjimas vidiniame Radvilų rūmų kieme).

Parodos atidarymas 2020.09.23, 18.00 (Radvilų rūmų kiemelyje). Paroda veiks iki 2020.10.09.

Galerijos lankymo laikas: IV-VI 16.00–19.00, VII 14.00–17.00. Dėl apsilankymo kitu metu galima susitarti el. paštu (info@roostergallery.eu) arba telefonu +370 629 07226

Tomas Daukša, He got his mother's eyes I. 2020 m. Fragmentas
Tomas Daukša, He got his mother's eyes I. 2020 m. Fragmentas
Tomas Daukša, Pearl eye furry Bigfoot, 2020 m. Fragmentas
Tomas Daukša, Pearl eye furry Bigfoot, 2020 m. Fragmentas