7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Birutės Stančikaitės ir Gerardo Šlektavičiaus kūrybos paroda

VGMC inf.
Nr. 29 (1350), 2020-09-04
Dailė
Birutė Stančikaitė, Kelias į tolumas. 2020 m.
Birutė Stančikaitė, Kelias į tolumas. 2020 m.

2020 m. rugsėjo 8–26 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Birutės Stančikaitės kūrybos paroda Improvizacijos ir Gerardo Šlektavičiaus kūrybos paroda Lašelių džiazas. Atidarymas 2020 m. rugsėjo 8 d., 18 val., VGMC (Latako g. 3, Vilnius)

Birutės Stančikaitės kūrinių kolekcijoje Improvizacijos pristatomi pastarųjų dviejų metų darbai, kuriuose skleidžiasi visai menininkės kūrybai būdinga gamtos ir žmogaus santykio tema. Atskiruose piešiniuose ir jų serijose darniai dera subtilūs vaizdiniai ir preciziška atlikimo meistrystė. Naujausiuose kūriniuose Stančikaitei svarbi ir ekologijos tema, kurią papildo darbai, reaguojantys į dabarties pandemijos aktualijas. Anot autorės, gamtos pasaulis yra nepažinus ir bauginantis savo begalybe ir jėga, o nuolatinės jo kaitos dėsnis būdingas ir meninei kūrybai – pakilimą seka ramybės būsena – šis amžino judėjimo principas yra svarbus autorės inspiracijos šaltinis. Improvizacija Stančikaitei yra kūryba be išankstinio pasirengimo, kuomet mintyse užgimusi idėja proceso metu smarkiai keičiasi. 

Priešingai nei Gerardo Šlektavičiaus darbuose, kurių menininkas teigia nekuriantis ekspromtu. Tą iškalbingai byloja jo 2015–2020 laikotarpiu sukurta grafikos ir piešinių kolekcija Lašelių džiazas. Ekspozicija atspindi ypatingą menininko dėmesį klasikiniam piešiniui, liudija autoriui svarbų darbo principą – kurti serijomis, mat jos geriau atskleidžia plastines problemas, o atskiri segmentai papildo vienas kitą. Eksponuojamuose cikluose – elegantiškos tušo, grafito, akrilo abstrakcijos ir medžio raižiniai, demonstruojantys išskirtinį Šlektavičiaus atidumą detalėms, įtraukiančios į preciziško ritmo kuriamą optinę iliuziją, perteikiančios visai menininko kūrybai būdingą ypatingą reiklumą piešinio ar estampo atlikimo kokybei.

 

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras 

Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Informacija +370 5 261 19 95, graphic.lt 

Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.  

Žymos:
VGMC inf.,
Birutė Stančikaitė, Kelias į tolumas. 2020 m.
Birutė Stančikaitė, Kelias į tolumas. 2020 m.
Gerardas Šlektavičius, Spindinčios žvaigždės II. 2015 m.
Gerardas Šlektavičius, Spindinčios žvaigždės II. 2015 m.