7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Rugsėjo parodos Vilniaus Rotušėje

Rengėjų inf.
Nr. 27 (1306), 2019-09-06
Dailė Anonsai
Mindaugas Vegys
Mindaugas Vegys

Mindaugas Vegys „Išbandymai“ (tapyba)
Rugsėjo 3–30 d.
Kiekviena kompozicija – vieno tekančio potėpio išbandymas. Stebime sizifiškai absurdišką tapybinį pasakojimą apie pastangas sukurti tobulą kūrinį. Tačiau visų pirma reikia tobulai atlikti tapybinę užduotį – vienu teptuko prisilietimu išlieti tokį potėpį, kokio reikalauja išbandymo scenarijus: potėpių kaktomuša; varvėjimas ar tekėjimas į tikslą žyminčią vietą; tapybinių ir iš įvairių objektų suformuotų kliūčių, vedančių link tikslo įveikimas ir t.t. Taip kūrybinis procesas virsta tapybiniu žaidimu-loterija, o kompozicijos – dramatiška (tragikomiška) minimalizmo, ekspresionizmo ir veiksmo tapybos meninių stilių sintezės išraiška. Taigi, ar pavyks tobulai nutekėti, pratekėti, užtekėti, nuvarvėti...? Ar pavyks tobulai?
Mindaugas Vegys (g. 1985) gyvena ir dirba Vilniuje ir Biržuose.

Leonardo & Friends
Rugsėjo 9–30 d.
Parodos atidarymas – rugsėjo 9 d. 18 val.
Parnu miesto menininkų grupės paroda kupina visko, ką geriausio turi estų menas – šventiško žaismingumo, ryškiaspalvės psichodelikos ir pedantiško akylumo detalėms. Nutrūktgalviški performansistai, kruopštūs piešėjai, virtualybės tyrinėtojai, pop siurealizmo adeptai – jiems tinka viskas, kadangi tai – nuolatinio transo menas. Klasikinio meno parafrazės jų mene dera su ironiškomis provokacijomis, konceptuali fotografija – su vaikiškomis piešimo manijomis, fiktyvūs pasauliai draugauja su buities vaizdais. Neatsitiktinai parodai pasirinktas Leonardo ir jo draugų pavadinimas.
Parodos kuratorius Alaras Raudoja skelbia, kad jo alter ego – LEONARDO – gilinasi į mistinius kodus, sprendžia mįsles ir paverčia jas paprastais kasdienybės vaizdais. Hyper-ego ieškojimai nuveda Leonardo į ANGELŲ pasaulį.
Panašios į žmones sparnuotos būtybės – galbūt nėra tinkamiausias angelų vaizdavimo būdas, tačiau, negebėdami jų matyti, mes pasirenkame būtent tokią – mums suprantamą – formą.
Angelai, su kuriais mus sieja artimas ryšys, kitame egzistavimo lygmenyje iš tikro esame mes patys. Šioje parodoje angelai – tai Leonardo DRAUGAI, menininkai Haide Rannakivi, Pusa, Marko Toomast, Jan Leo Grau ir Alar Raudoja, kviečiantys žiūrovus pažinti savo pasaulį.

Parodos kuratorius Alar Raudoja

Daugiau informacijos apie parodas suteiks ir į kilusius klausimus atsakys:  
Patricija Poderytė, projektų vadovė
El. p. patricija@vilniausrotuse.lt; tel. 8 616 25996

Žymos:
Rengėjų inf.,
Mindaugas Vegys
Mindaugas Vegys
Jan Leo Grau
Jan Leo Grau