7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Paroda: Eikasia Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15, Vilnius)

Rengėjų inf.
Nr. 19 (1298), 2019-05-10
Dailė Anonsai

Atidarymas gegužės 10 d. 18 val.

Eikasia, anot Platono, išlavintas regėjimas.  
,,Our world as we experience it, is an illusion, a collection of mere appearances like reflections in a mirror or shadows on a wall.”

Eikasia, kaip esaties ir nesaties sąveika, pasireiškia tarp parodos "lankytojų'' ir virtualios realybės kūrinių. Taip akcentuojant parodos kūrėjų, kaip ir daugelio kitų, šių dienų žmonių patirtis, gyvenant dualizme su virtualybe.
Sąmonės srautas susiorientuoja tik įsierdvindamas, todėl eksponavimas bažnyčioje iškelia percepcijų patikimumo, realybės kvestionavimo problemas. Parodos "lankytojai'', įžengę į šią heterotopinę erdvę, kuri yra tarsi visų erdvių užribyje, bet kartu reali, (bažnyčia, kaip vieta, nėra nei iki galo atvira, nei iki galo uždara - nors sukurta viešumai, ji turi tam tikras įėjimo ir išėjimo taisykles, nėra prieinama bet kuriuo metu, kaip paprastos, viešos vietos) savaime susiduria su esaties ir nesaties sąvokų interpretacija, tokiu būdu "praregėdami’’ ir patys tapdami parodos dalimi.

Projekto dalyviai:
Nidas Kaniušas, Gailė Cijūnaitytė, Agnė Masilionytė, Vytautas Stanevicius, Osvalda Mickutė, Matas Sergijus Šatūnas, Tatsiana Licheuskaya, Gintarė Rapševičiūtė, Simonas Kotovas, Kostis Solanos, Irmantas Kaseta, Dominykas Surgailis, Almantas Klibavičius, Pavel Purpurovich,Tomas Sheludyakovas

Kuratoriai:
Arturas Bukauskas, Nidas Kaniušas, Gintare Valeviciute Brazauskienė

Parodos darbo laikas:
Gegužės 10d 18 - 20 val.
Gegužės 11d 12 - 16 val.  
Gegužės 15d 16 - 20 val.
Gegužės 16d 16 - 20 val.
Gegužės 17d 15 - 19 val.
Gegužės 18d 12 - 16 val.
Gegužės 22d 16 - 20 val.
Gegužės 23d 16 - 20 val.
Gegužės 24d 15 - 19 val.

 

Žymos:
Rengėjų inf.,