7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Galerijos salėse sutiks Japonijos ir Islandijos menininkai

Tarpdisciplininis projektas „Dvi salos“

NMKČDM inf.
Nr. 29 (1043), 2013-07-19
Dailė Anonsai
Taeko Mori
Taeko Mori

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12 , Kaune liepos 18 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks tarpdisciplininio projekto „Dvi salos“ atidarymas.

 

Galerijos salėse sutiks Japonijos ir Islandijos menininkai: Mireya Samper (Islandija), Mikio Kawasaki (Japonija), Hiroshi Egami (Japonija), Taeko Mori (Japonija), kurie lankytojams pristatys dvi parodas. O Genzoh Takehisa (Japonija) nuo vaikystės visiškai neregintis muzikantas ir kompozitorius bei smuikininkas Mariko Yamaguchi (Japonija) surengs du koncertus, kurių  pirmasis įvyks atidarymo metu, o antrasis Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje Vilniuje liepos 21 d. 16 val.

 

Abi tautos – islandai ir japonai šiandieniniame globaliame pasaulyje išsiskiria išlaikytomis giliomis kultūrinėmis šaknimis bei stipriu ryšiu su gamta. Abi šalys yra ties kontinentiniais tektoniniais lūžiais ir tai sąlygoja didelį seisminį aktyvumą. Klimatas abiejose šalyse taip pat pilnas kontrastų – stiprių vėjų ir liūčių, taifūnų ar pūgų.

 

Nežiūrint tam tikro atstumo nuo didžiųjų kontinentų ir galimos geografinės izoliacijos abi šalys yra ypatingai išsivysčiusios ir vienos pirmaujančių pasaulyje.
Tai ryškiai įtakoja ir kultūrinius procesus – jie yra labai svarūs visuose menuose.
Abi šalys svarbios Lietuvai ir dėl politinių aspektų – Islandija buvo pirmoji valstybė pasaulyje, išdrįsusi oficialiai pripažinti Lietuvos nepriklausomybę. Japonija gali didžiuotis savo ambasadoriumi Čijunė Sugihara – didžiuoju humanistu nepabūgusiu sulaužyti diplomato paklusnumo įžadus ir savo parašais išgelbėjusio ne vieną tūkstantį žydų gyvybių.

Šių dviejų salų menininkai savo kūrybos pristatymui pasirinko Lietuvą, nes ji jiems pasirodė įdomi savo kultūriniu paveldu, gamta ir unikalia kalba, kuri gali būti įvardijama kaip tam tikra baltų sala (kartu su Latvija) slavų ir germanų jūrų apsuptyje.

Tokių ryškių ir savitų kultūrų atstovai bendrame projekte sukurs įtaigią erdvę, nes kiekvienas autorių išsiskiria savitomis vertybėmis ir požiūriu, o tam tikros jungtys ir paralelės skatins gilintis į jų kūrybą.

Parodos kuratoriai: Eglė Komkaitė-Baltušnikienė ir Saulius Valius.

Papildomą informaciją teikia: Saulius Valius tel. 8 698 46818

 

 

Paroda veiks 2013 07 18–2013 09 01

 

 

 

Taeko Mori
Taeko Mori