7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Paroda „Potencija“

 Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejausPaveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

NMKČDM inf.
Nr. 19 (1033), 2013-05-10
Dailė Anonsai

Gegužės 10 d., penktadienį, 17 val. įvyks skulptūros ir grafikos atrankinės-konkursinės parodos „Potencija“ atidarymas.

 

Parodoje dalyvauja jau pripažinti ir dar tik debiutuojantys šių dailės sričių kūrėjai iš Kauno, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų.

 

Gana provokuojanti parodos tema reikalauja konceptualaus autorių žvilgsnio – ne tik estetinio, bet ir intelektualaus santykio permąstant daugiasluoksnę potencijos sąvoką. Potencijos kategorija sutinkama fizikoje, chemijoje, karyboje, ekonomikoje ir daugelyje kitų sričių. Tai ne tik sugebėjimas veikti, vidinė galia, dvasios ar kūno pajėgumas. Aristotelio filosofijoje – tai pasyvios materijos galimybė tapti atskirais daiktais, o tuo pačiu – ir meno kūriniais.

 

Projekto rengėjai pastebi, kad grafikos ir skulptūros meno parodų rengimo tradicijos nepelnytai pamirštamos. Išsamiau grafikos dailę pristatančios parodos pastarąjį kartą vyko 2008 metais, kai buvo organizuota tarptautinė grafikos bienalė „Now Art Now Future“. Skulptūros menas sulaukia dar mažiau kuratorių dėmesio – XXI a. Lietuvoje įvyko vos viena kita atrankinė skulptūros paroda. Tikimasi, kad naujasis jungtinis skulptorių ir grafikų projektas paskatins aktyvesnį judesį šių menininkų kūryboje ir parodiniame lauke.

  

Papildomą informaciją  teikia: projekto kuratoriai – Mindaugas Jurėnas tel. 8 620 23918  ir Evaldas Mikalauskis tel. 8 636 47846

  

Parodos rengėjas – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius.

 

Paroda veiks: 2013 05 10–2013 06 09