7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Teatro „Lėlė“ inf.

Teatro „Lėlė“ inf.

59-asis „Lėlės“ sezonas: tarp vaikystės ir brandos

Šiemet, kaip jau tapo įprasta, Vilniaus teatras „Lėlė“ vėl pabudo pirmasis ir jau rugpjūčio 20 d. pradėjo naujus teatro metus. Šiame, 59-ajame teatro sezone, be daugelio publikos jau pamėgtų spektaklių, „Lėlės“ žiūrovų laukia: trys visiškai nauji pastatymai, dvi beveik premjeros, naktinis lėlių seansas suaugusiesiems ir kiekvieną einantį pro „Lėlę“ pasitiksiantis naujas teatro kelrodis.  


Pakeliui į teatrą
    Jau kuris laikas kiekvienam siaurute senamiesčio gatvele žygiuojančiam praeiviui kelią į teatrą rodo įspūdingas sienos piešinys – dailininkės Aušros Bagočiūnaitės Paukštienės pano „Pakeliui“, nutapytas ant Arklių gatvės sienos, prie Vilniaus teatro „Lėlė“. 3 metrų aukščio ir 20 metrų ilgio dailininkės A. Bagočiūnaitės kompozicija vaizduoja į teatrą keliaujančius žiūrovus. Kartu su jais eina spektaklių personažai, marionetės, pasakos, ir jiems – pakeliui, nes visi skuba į Vilniaus teatrą „Lėlė“! 

 

„Vaikystė“. Nuotrauka iš Vilniaus teatro „Lėlė“ archyvo
„Vaikystė“. Nuotrauka iš Vilniaus teatro „Lėlė“ archyvo
Teatro „Lėlė“ inf.

Prancūziškas tarpušventis „Lėlėje“

Vilniaus teatras „Lėlė“ naujametinę dovaną šiemet siūlo rinktis prancūzišką – tik ne prancūzišką šampaną, o teatro kolektyvo iš Prancūzijos „23H50“ spektaklius. Gruodžio mėn. 28, 29, 30 dienomis „Lėlės“ Didžiojoje salėje jie parodys tris spektaklius jaunimui ir suaugusiems: „Didelis karkasas“ (rež. Marion Belot), „Neišvengiami žvėrys“ (rež. Jūratė Trimakaitė) ir „Pliušiniai Ipolito meškiukai“ (rež. Lucas Prieux). Negana to, jaunieji kūrėjai būsimiems ir esamiems lietuvių teatro profesionalams praves net keletą kūrybinių dirbtuvių.

„23H50“ – tai teatro kolektyvas, į kurį susibūrė jauni, skirtingų tautybių lėlininkai, baigę prestižinę Šarlevilio-Mezjero nacionalinę lėlių teatro meno mokyklą Prancūzijoje. Lėlininkų Meka bei kalve vadinama aukštoji mokykla jau bene tris dešimtmečius sutraukia talentingiausius kūrėjus iš viso pasaulio, čia kviečiami dėstyti garsiausi lėlių teatro meistrai. Studijų metu čia ir susitiko prancūzai Marion Belot ir Lucas Prieux, rusė Vera Rozanova, brazilė Thaïs Trulio ir lietuvė Jūratė Trimakaitė, beje, kol kas vienintelė tautietė, įstojusi į šią mokyklą. Baigę mokslus jie neišsibarstė kas sau, o susibūrė į kolektyvą kiek paslaptingu pavadinimu, tiesiogiai nurodančiu į paros laiką, kai trejiems metams jų namais tapusioje mokykloje nuskambėdavo paskutinis skambutis, raginantis palikti mokyklos patalpas ir keliauti pailsėti.

„Didelis karkasas“
„Didelis karkasas“
Teatro „Lėlė“ inf.

Atrasti beprarandamą – R. Kazlas kviečia į premjerą „Lėlės“ teatre

 

Spalio 8, 9 ir 22 d. 18.30 val. Vilniaus teatre „Lėlė“ pristatoma pirmoji iš numatomų keturių šio sezono premjerų – Rolando Kazlo spektaklis, arba kaip pats inscenizacijos autorius ir režisierius apibūdina, – galvosūkis be pertraukos „Atrask mane“.

 

R. Kazlas vėl sugrįžta į „Lėlės“ teatrą, kurio aura, pasak jo paties, tarsi traukia statyti spektaklius lietuviška tematika. Tik šįkart tai bus ne poeto portretas, o bandymas prabilti apie atmintį – tą lietuviškąjį atminties, esaties, gyvasties siūlą. „Kadais į rankas pakliuvo pageltusi pokario laikų šeimos nuotrauka. Kitoje pusėje buvo užrašyta: „Brangus bralali, siunčiam Tau šiuos savo šešėlius ant ilgos atminties“. Taip be pretenzijos, švelniai, šešėliais save pavadinant... Kur tie žmonės dabar, kas juos atsimena? Šis mano spektaklis – tai savotiška duoklė jiems, paprastiems lietuviams, o kartu ir bandymas ieškoti atsakymo į klausimus: „Ar mes išliksim? Ar tai, kas lietuviška, nesitraukia į kitus, gyviesiems nepasiekiamus pasaulius?“ – sako R. Kazlas.

 

Teatro „Lėlė“ inf.

Vaikiškas šurmulys „Lėlės“ teatre

 

 Šį sekmadienį, gegužės 31 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Vilniaus teatras „Lėlė“ sukvies vaikus į jiems skirtą šurmulingą šventę – visą dieną bus vaidinami spektakliai, piešiamas „Takas į Lėlę“ ir spalvinamos mandalos, teatro koridoriais klaidžios gerai pažįstami spektaklių personažai, kviesiantys aplankyti Gyvąjį lėlių muziejų, simboliškai šiuos jau įpusėjusius Ožkos metus papuoš ir vaikus draugauti kvies teatro kieme apsigyvenusios dvi linksmos ožkelės, kurias į komandiruotę „Lėlės“ teatre atsiųs Burbiškių dvaro muziejus. Mažuosius teatro lankytojus pusdienį vyksiantis renginys pasitiks jau teatro prieigose – jei orai nepakiš kojos ant Arklių gatvės grindinio bus piešiamas stilizuotas „Takas į „Lėlę“, kuriame vaikai galės sudėti mėgstamiausių spektaklių įspūdžius ir istorijas, įkūnijančias tai, ką jiems reiškia kelionė į teatrą. Savo fantazijas išlieti ant grindinio vaikams padės teatro dailininkai, butaforai, aktoriai.

„Kiškių sukilimas“. D. Matvejevo nuotr.
„Kiškių sukilimas“. D. Matvejevo nuotr.