7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Žurnalo „Krantai“ inf.

Žurnalo „Krantai“ inf.

Žvilgsnis į Lietuvos baleto istoriją ir šiandieną

Išleistas naujas žurnalo „Krantai“ numeris

Visą 2015 m. gruodį trukusius renginius, skirtus Lietuvos baleto devyniasdešimtmečiui, užbaigė paskutinę metų dieną išleistas meno kultūros žurnalo „Krantai“ numeris, kurio autoriai pažvelgė į pačias įvairiausias šio meno istoriją ir dabartį ryškinančias temas. Tai jau ketvirtasis toks specialus numeris per visą daugiau nei dvidešimt penkerius metus trunkančią žurnalo istoriją – baletui skirti žurnalai pasirodė 1995, 2000, 2010 metais.

Naujausiame numeryje, kurį pradeda Rolando Rastausko „Eilėraštis apie baletą“, pinasi istorija ir nūdiena, tekstai apie garsias asmenybes ir žvilgsnis į tuos, kurie liko didžiojo baleto užkulisiuose.

Dailėtyrininkė Viktorija Bruneizerytė straipsnyje „Šokio portretai“ rašo apie Olgos Švede-Dubeneckienės-Kalpokienės (1891–1967) – žinomos XX a. pirmosios pusės menininkės, baleto pedagogės, dailininkės, scenografės – fotografijas: inscenizuotus šokio portretus ir pajūrio ciklo fotografijas, atskleidžiančias modernaus šokio ir kūno sąlytį.

Žurnalo „Krantai“ inf.

Albumo „Dalia Mataitienė. Paveikslai. Ornamentinės struktūros. Teatras“ pristatymas

 Kovo 26 d. 17 val.

 Lietuvos dailės muziejus ir žurnalo „Krantai“ redakcija maloniai kviečia Jus į albumo „Dalia Mataitienė. Paveikslai. Ornamentinės struktūros. Teatras“ pristatymą, kuris įvyks 2013 metų kovo 26 d., antradienį, 17 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4).

 

Dalyvauja dailininkė Dalia Mataitienė, filosofai Juozas Algimantas Krikštopaitis, Andrius Konickis, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius.

 

Pristatymo metu pianinu skambins Rytis Juškaitis, smuikuos Austėja Juškaitytė.