7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Galerijos „Kunstkamera“ inf.

Galerijos „Kunstkamera“ inf.

Galerijoje „Kunstkamera“ paskaitų ciklas „Senovės Egipto“ tema

mėnesį vyks paskaitos, kurių tema „Senovės Egiptas: kultūra, menas, religija“. Paskaitų lektorė – Asta Junevičienė.

 

Asta Junevičienė – Vytauto Didžiojo universiteto socialinių mokslų magistrė, 2010–2015 metus praleido Egipte. Nuo 2013 m. – Egipto tyrinėjimo draugijos (Egypt Exploration Society) narė, Lenkijos archeologinės misijos Deir el-Bahari (2015) narė, nuotoliniu būdu žinias apie Egiptologiją gilina Ekseterio ir Mančesterio universitetuose. Nuo 2002 m. – Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė.

Galerijos „Kunstkamera“ inf.

Vitolio Trušio tapybos parodos „Sutemų šviesa“

Nuo sausio 24 d. galerijoje „Kunstkamera“

 

Vitolis Trušys savo kūrybinį kelią pradėjo tuo pat metu, kaip ir visa vadinamoji „tyliųjų modernistų“ karta (V. Antanavičius, V.Kisarauskas, V. Šerys, K. Zimbytė, Š. Šimulynas, L. Katinas ir kt.). Dar iki 1970-ųjų jis sukuria savo pirmuosius modernistinius abstrakčius ar pusiau abstrakčius darbus, taip pat koliažus. Savo drąsa ir novatoriškumu ankstyvieji Trušio darbai nenusileidžia „tyliųjų modernistų“ kūrybai, o dažnai yra jų įkvėpimo šaltinis.

 

Maždaug nuo 1980-ųjų Vitolio Trušio stilistika radikaliai pasikeičia. Jis pereina prie hiperrealizmo,  turinčio metafizinės tapybos aidą. Hiperrealizmas niekuomet nebuvo populiari Lietuvos dailės srovė, ji turėjo mažai adeptų, iš kurių bene ryškiausias – Algimantas Švėgžda. Trušio hiperrealizmas yra savitas; skirtingai nei Švėgždos, jo pamėgti motyvai yra ne objektai (natiurmortai), bet peizažai.

 

Vitolis Trušys, „Tvenkinys“, 1996 m.
Vitolis Trušys, „Tvenkinys“, 1996 m.
Galerijos „Kunstkamera“ inf.

Algimanto Kezio fotografijos paroda „Architektonika“

Galerijoje „Kunstkamera” (Ligoninės g. 4, Vilnius)

 

2013 m. spalio10 – gruodžio 2 d. Vilniuje, galerijoje „Kunstkamera” (Ligoninės g. 4) veiks Algimanto Kezio (g. 1928) fotografijos darbų paroda „Architektonika“.

 

Spalio mėnesį galerija „Kunstkamera“ kviečia susipažinti su miestovaizdžio, architektūrine fotografija. Eksponuojamoje parodoje prisatoma vieno ryškiausių išeivijos menininkų, lietuvių meninės kultūros puoselėtojo, menotyrininko, rašytojo, filosofo, teologo Algimanto Kezio (g. 1928) kūryba.

 

Algimantas Kezys, Saint Luiso arkos, USA. 1969-1990 m.
Algimantas Kezys, Saint Luiso arkos, USA. 1969-1990 m.
Galerijos „Kunstkamera“ inf.

Paroda „Pradžios pradžia. Pranas Gailius“

Galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius)

 

2013 m. rugsėjo 3–28 d. Vilniuje, galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4) veiks Prano Gailiaus (g. 1928) ankstyvųjų darbų paroda „Pradžios pradžia. Pranas Gailius“

 

Rugsėjo mėnesį galerija „Kunstkamera“ kviečia į savito dailininko Prano Gailiaus tapybos parodą „Pradžios pradžia“. Pranas yra iš tų autorių, kurie labai anksti surado savo meninę kalbą. Jis nuo pat pirmųjų savo darbų rinkosi abstrakčią, tačiau ne grynaveisliškai abstrakčią raišką, o būtent tokią, kuri išlaiko bambagyslę su regimąja tikrove.

 

 

Pranas Gailius, Autoportretas. 1955 m.
Pranas Gailius, Autoportretas. 1955 m.
Galerijos „Kunstkamera“ inf.

Išeivijos menininkų abstrakcionistų paroda „Pasitraukimai. Abstrakcija išeivijos dailėje“

 Galerijoje „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4) 

2013 m. balandžio 12 – gegužės 18 d. Vilniuje, galerijoje „Kunstkamera” (Ligoninės g. 4) veiks išeivijos menininkų abstrakcionistų paroda „Pasitraukimai. Abstrakcija išeivijos dailėje“.
 
Balandžio – gegužės mėnesiais galerija „Kunstkamera“ kviečia į abstrakčios tapybos parodą, sudarytą iš išeivijos menininkų kūrinių. Istoriškai taip jau susiklostė, kad abstrakti meninė raiška proporciškai yra dvigubai, gal net trigubai ar keturgubai dažniau sutinkama būtent tarp išeivijos autorių, nei kad vietinių Lietuvos.
 
 
 

 

Galerijos „Kunstkamera“ inf.

Sergejaus Gračiovo (1922-1993) paroda „Kelionės ir uostai“

 Galerijoje „Kunstkamera“ 

Nuo kovo 2 d. galerija „Kunstkamera“ (Ligoninės g. 4, Vilnius) kviečia į parodą „Kelionės ir uostai“, kurioje pristatomi kiek primiršti dailininko Sergejaus Gračiovo (1922-1993) kūrybos klodai.

 

Dailininkas Sergejus Gračiovas gyveno ir kūrė itin sudėtingu istoriniu laikotarpiu: formavosi pasaulinio karo metais, o kūrybos branda sutapo su pokariu, vėlesniais dešimtmečiais, kurie pasižymėjo dideliu ideologiniu spaudimu menininkams. Menininkas savaip spendė šį istorinių aplinkybių programuotą konfliktą. Yra sukūręs užsakominių, soc.realistinių kūrinių, tačiau drauge gynė savo, kaip menininko, laisvę, pasirinkdamas klajones ir kelionės, - tai buvo tam tikra eskapizmo forma, drauge ir paties gyvenimo kelio metafora. Judėjimas ir pauzė, kelias ir namai, kuomet kelyje ilgiesi ramybės ir atokvėpio, o jiems atėjus – tolimesnio judėjimo, tapo Gračiovo kūrybos leitmotyvais.

 

Sergejus Gračiovas. Autoportretas kajutėje. Apie1960 m.
Sergejus Gračiovas. Autoportretas kajutėje. Apie1960 m.