7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Menų spaustuvės info

Menų spaustuvės info

Teatro dienos proga – svečių iš Suomijos ir Vokietijos pasirodymai

 Pasirodymai Menų spaustuvėje

 Menų spaustuvė tęsia nerašytą tradiciją – Teatro dieną švęsti kitaip. Šiais metais žiūrovams ir kolegoms bus pristatyti trupių iš Suomijos ir Vokietijos darbai. 

 
Šeštadienį, kovo 23 d., Menų spaustuvėje šokių žingsneliais ant parketo bus ieškoma pradingusio žmogaus. Suomių šokio spektaklyje „Pradingimas“ neriama į žmogaus būties gelmes ir užduodami klausimai, kurie mums visiems kartas nuo karto kyla. 
 
„Pradingimas“ – tai šokio spektaklis, pasakojantis apie vyrą, vardu Marcovaldo. Marcovaldo – pradingęs žmogus, turintis įsivaizduojamų, egzistuojančių ir jau išėjusių žmonių bruožų. 

Menų spaustuvės info

„Atvira erdvė“ – jau dešimtą kartą kviečia jaunuosius menininkus

Konkursas

 Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ skelbia 2013 metų paraiškų priėmimą. Ir tai jau dešimtieji programos metai. Nuo 2003 m., šis konkursas (pradžioje vadinęsis „Ateinantys“) pristatė ne vieną šiandien žinomų kūrėjų pirmąjį darbą, kai kurie jų pelnė aukščiausius šalies teatrinius apdovanojimus ar buvo jiems nominuoti. 

 

Menų spaustuvės scenose savo pirmuosius darbus kūrė ir iš jos vėliau į platesnius vandenis išplaukė režisieriai Agnius Jankevičius, Artūras Areima, Vidas Bareikis, Balys Latėnas, choreografai Petras Lisauskas, Loreta Juodkaitė,  Edita Stundytė, Airida Gudavičiūtė ir Laurynas Žakevičius, cirko kūrėjas Mantas Markevičius, audiovizualinės poezijos iniciatorė dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, Auksės Petrulienės „Psilikono teatras“, operos „Izadora“ kūrėjai „operomanai“, trupė „Liūdi“. „Atviros erdvės“ kūriniai buvo pristatyti Vokietijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Prancūzijos, Ukrainos, Rusijos scenose.

Menų spaustuvės info

Justino Marcinkevičiaus ir Oskaro Koršunovo akistatos „Katedroje“

 Diskusija

 Menų spaustuvės diskusijų klubas „Prie arbatos“ šį ketvirtadienį (gruodžio 13 d.) 18 val. tema – „Justino Marcinkevičiaus ir Oskaro Koršunovo akistatos „Katedroje“. 

 
Tik pradėtas statyti spektaklis „Katedra“ tapo didžiausia šio sezono intriga – iš tiesų domino tai, kad prieš 40 metų parašytą pjesę, kuri tapo ir spektakliu- legenda, šiandien režisuoti ėmėsi vienas populiariausių šių laikų režisierių Oskaras Koršunovas. 
 
Buvo spėliojama, kaip jam pavyks kalbėti tomis temomis, kurios buvo suprantamos sovietmečiu, ir kiek jos išliko aktualios iki šių dienų? Kaip pavyks prakalbinti šiandieninį žiūrovą? 
 

Menų spaustuvės info

Menų spaustuvėje – pirmasis lietuviškas šiuolaikinio cirko spektaklis suaugusiems

 Premjera Menų spaustuvėje

 Jauna lietuvių šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“ ir Menų spaustuvė lapkričio 30 d., 19 val. pristato šiuolaikinio cirko spektaklio „Nėra laiko“ premjerą.

 
Praėjusiais metais čia pat, Menų spaustuvėje, šiuolaikinio cirko entuziastai pristatė pirmąjį Lietuvoje žongliravimo spektaklį visai šeimai „Stebuklingas medis“, kuris buvo nominuotas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimui geriausio spektaklio vaikams kategorijoje. Šiemet trupė žengia dar tvirčiau ir pristato naują šiuolaikinio cirko premjerą, skirtą jau suaugusiems.

Menų spaustuvės info

Klubas „Prie arbatos“ – apie „Sirenų“ festivalį

 Diskusija

 Neseniai pasibaigęs tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ iškėlė keletą klausimų – net tik apie kitokio meno suvokimą, bet ir apie pačių spektaklių atranką, festivalio specifiką ir kryptį. Todėl nuslūgus karštoms diskusijoms šį trečiadienį, lapkričio 14 d. 18 val. kviečiame į Menų spaustuvės Infoteką, kur begerdami arbatą apie tai bandysime pasikalbėti su festivalio rengėjais.