7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Atvira erdvė“ – jau dešimtą kartą kviečia jaunuosius menininkus

Konkursas

Menų spaustuvės info
Nr. 5 (1019), 2013-02-01
Teatras Anonsai

 

Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ skelbia 2013 metų paraiškų priėmimą. Ir tai jau dešimtieji programos metai. Nuo 2003 m., šis konkursas (pradžioje vadinęsis „Ateinantys“) pristatė ne vieną šiandien žinomų kūrėjų pirmąjį darbą, kai kurie jų pelnė aukščiausius šalies teatrinius apdovanojimus ar buvo jiems nominuoti. 
 
Menų spaustuvės scenose savo pirmuosius darbus kūrė ir iš jos vėliau į platesnius vandenis išplaukė režisieriai Agnius Jankevičius, Artūras Areima, Vidas Bareikis, Balys Latėnas, choreografai Petras Lisauskas, Loreta Juodkaitė,  Edita Stundytė, Airida Gudavičiūtė ir Laurynas Žakevičius, cirko kūrėjas Mantas Markevičius, audiovizualinės poezijos iniciatorė dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė, Auksės Petrulienės „Psilikono teatras“, operos „Izadora“ kūrėjai „operomanai“, trupė „Liūdi“. „Atviros erdvės“ kūriniai buvo pristatyti Vokietijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Prancūzijos, Ukrainos, Rusijos scenose. 
 
„Tikrai nenorime laurų prisiimti sau, nesakome, kad tie kūrėjai nebūtų atsiradę be „Atviros erdvės“, ir anaiptol ne visi kūriniai buvo ilgalaikiai... Tačiau be „Atviros erdvės“ dabartinių Lietuvos scenos menų tikrovė – ypač jaunųjų kūrėjų – būtų nelyginamai skurdesnė“, – sako Menų spaustuvės vadovas Audronis Imbrasas. – „Faktas yra tai, kad tai vis dar lieka vienintelė Lietuvoje specialiai jaunųjų scenos menų kūrėjų pirmiesiems žingsniams skirta programa, faktas, kad ji buvo pirmasis postūmis daugeliui dabar jau žinomų režisierių ar choreografų, netgi naujų trupių susiformavimui, o buvo ir yra darbų, kurie sėkmingai rodomi po keletą sezonų.“
 
Paraiškas Menų spaustuvė kviečia teikti jaunuosius menininkus, bei jų kūrybines grupes. Programai gali būti teikiami teatro, šokio, objektų, lėlių spektaklių, performanso, multimedijų, tarpdisciplininių menų, spektaklių vaikams, paaugliams, naujojo cirko projektai. Atrinktiems projektams rengti ir pristatyti bus suteiktos MS patalpos, techninė įranga, finansinė ir vadybinė parama.

Įgyvendinti projektai bus pristatomi Menų spaustuvės repertuare.

Daugiau informacijos: www.menuspaustuve.lt