7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: LVSO inf.

LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras sezono pradžią skelbė ir Latvijoje

Šį savaitgalį Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai sezono pradžią skelbė ir Latvijoje – tiesa, prisijungdami prie savo kolegų – Liepojos simfoninio orkestro šventės. Jungtinis 130 muzikantų kolektyvas Liepojos Didžiojo gintaro koncertų salėje atliko Gustavo Mahlerio Antrąją simfoniją. Pastaraisiais metais suintensyvėjęs šių dviejų orkestrų bendradarbiavimas nestebina – juk abiem orkestrams vadovauja maestro Gintaras Rinkevičius.

Liepojos sezono pradžia. J. Vecbrlis nuotr.
Liepojos sezono pradžia. J. Vecbrlis nuotr.
LVSO inf.

Edukacinėje savaitėje „LVSO vaikams“ – muzikos ir dailės jungtys

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, bendradarbiaudamas su įvairiais muziejais ir kitomis kultūrinėmis erdvėmis, šį rudenį pradeda naują savo projektą – edukacinę savaitę „LVSO vaikams“.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. G. Jauniškio nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. G. Jauniškio nuotr.
LVSO inf.

Į Lietuvą atvyksta pasaulinio garso pianistas Nikolajus Luganskis

Mokslininkų šeimoje gimusio berniuko talentas tėvus pribloškė, kai jam buvo vos penkeri. Dabar turbūt nėra tokios koncertų salės pasaulyje, kurioje nebūtų trokštama išgirsti poetiško, gilaus ir virtuoziško pasaulinio garso pianisto Nikolajaus Luganskio fortepijono klavišų skambesio. Džiugi žinia visiems muzikos gurmanams – maestro Gintaro Rinkevičiaus kvietimu N. Luganskis atvyksta į Lietuvą ir spalio 11 d. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru.

Nikolajus Luganskis. Organizatorių nuotr.
Nikolajus Luganskis. Organizatorių nuotr.
LVSO inf.

LVSO naujo sezono pradžiai – kūrinys apie įvykius, pakeitusius pasaulio istoriją

Nors vasara – atostogų metas, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, jau ruošiasi naujam koncertų sezonui. Bilietų į 31-ojo sezono koncertus galima įsigyti nuo gegužės, o į sezono pradžios koncertus orkestras pakvies rugsėjo 26 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir rugsėjo 27 d. Vilniaus kongresų rūmuose. Čia nuskambės britų kompozitoriaus Michaelo Tippetto oratorija „Mūsų laikų vaikas“, parašyta kaip atsakas į tragiškus įvykius, visiems laikams pakeitusius pasaulio istoriją.

Gintaras Rinkevičius. A. Ošepkovo nuotr.
Gintaras Rinkevičius. A. Ošepkovo nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras sekantį sezoną koncertuos Vilniaus kongresų rūmuose

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras šią savaitę informavo, kad kitą sezoną orkestro koncertai ir toliau vyks Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietų į orkestro koncertus Valdovų rūmuose ir „Litexpo“ parodų ir kongresų centre įsigiję klausytojai gali būti ramūs – įsigyti bilietai galios, o jų vietos bus perkeltos į Vilniaus kongresų rūmus pagal atitinkamą kainų kategoriją. Apie tai kalbamės su orkestro vadovu Stasiu Pancekausku.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras. D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

LVSO vasaros festivalio uždarymui – ugninga tango ir flamenko aistra

Birželio 20 d. vakarą Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, užbaigs savo 10-ąjį, jubiliejinį LVSO vasaros festivalį. Vilniaus paveikslų galerijos kieme skambės įspūdinga tango ir flamenko programa, kurią kartu su orkestru atliks mecosopranas Ieva Prudnikovaitė ir flamenko šokio ambasadorė Lietuvoje Marina de Flamenco.

Ieva Prudnikovaitė ir LVSO. „Just.tv“ nuotr.
Ieva Prudnikovaitė ir LVSO. „Just.tv“ nuotr.
Marina de Flamenco
Marina de Flamenco
LVSO inf.

LVSO vasaros festivalis: rokas, Mozartas ir Ispanija

Šiemet jubiliejinį 30-ąjį sezoną atšventęs Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, birželio 7–20 d. pakvies į kasmetinį LVSO vasaros festivalį. Dešimtus metus iš eilės po atviru dangumi vykstantis renginys tradiciškai žymi vasaros pradžią ir yra vienintelis kartas metuose, kai orkestras savo koncertus surengia po atviru dangumi.

D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras išvyko gastrolių į Vokietiją

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, išvyko gastrolių į Vokietiją. Per devynias dienas skirtinguose miestuose orkestras surengs septynis koncertus.

 

„Gastrolės Vokietijoje jau tampa mūsų orkestro tradicija – maždaug nuo 2000-ųjų ten vykstame kas tris metus, – pasakojo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas. – Esame užmezgę ilgalaikius ryšius su Jörgo Hannemanno koncertine agentūra – jie lieka labai patenkinti mūsų koncertais, mumis pasitiki ir kviečia atvykti, o mes pasitikime jais.“

 Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro repeticijaTiubingene
Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro repeticijaTiubingene
LVSO inf.

Vilniaus kongresų rūmuose grieš Corinne Chapelle

Kovo 8 d. Vilniaus kongresų rūmų scenoje galėsime išgirsti vieną garsiausių savo kartos smuikininkių, legendinio Yahudi Menuhino mokinę Corinne Chapelle. Koncerte „Corinne Chapelle: smuiko romantika“ kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento Andrio Pogos, C. Chapelle atliks tikrą smuiko repertuaro perlą – Felixo Mendelssohno koncertą smuikui ir orkestrui e-moll, op. 64. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad Valdovų rūmuose turėjęs įvykti koncertas perkeltas į Vilniaus kongresų rūmus.

Corinne Chapelle. LVSO nuotr.
Corinne Chapelle. LVSO nuotr.
Andris Poga. J.-Ph. Raibaud nuotr.
Andris Poga. J.-Ph. Raibaud nuotr.
LVSO inf.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras muzikos mylėtojus kviečia susitikti Vilniaus knygų mugėje

Neseniai iškilmingai atšventęs savo 30-ąjį jubiliejų, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, jau 10 metus iš eilės kvies susitikti Vilniaus knygų mugėje, kuri tradiciškai įvyks „Litexpo“ parodų rūmuose vasario 21–24 d. Vasario 23 d. 13 val. Muzikos salėje esančiame „Tiketos“ stende knygų mugės svečiams maestro G. Rinkevičius pristatys jubiliejinio sezono koncertus.

 

Kaip ir kasmet, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras knygų mugės lankytojus kvies užsukti tiek klasikinės muzikos mylėtojus, tiek ir kitų muzikos žanrų mėgėjus. Orkestro atstovai atsakys į lankytojų užduodamus klausimus, supažindins su orkestro veikla bei artėjančiais koncertais. Tai vienintelis kartas metuose, kai bilietų į orkestro koncertus bus galima įsigyti su išskirtinėmis nuolaidomis iki 50 proc. Orkestro stende taip pat bus galima įsigyti orkestro jubiliejui skirtų knygų ir kompaktinių įrašų.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius. D. Matvejevo nuotr.
  < PUSLAPIS IŠ 9  >>> Archyvas