7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Žėrutė Semaškienė

Žėrutė Semaškienė

Studentų dizaino idėjos – 2019 metų Lietuvos kultūros sostinėje

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros, vadovaujamos prof. Sauliaus Jarašiaus, diplomantų darbų paroda ,,Dizainas šiandien ir rytoj‘‘ visą mėnesį buvo eksponuojama Rokiškio – 2019-ųjų metų Lietuvos kultūros sostinės – kultūros centre. Tai pirmasis šios  aukštosios mokyklos studentų  prisistatymas Šiaurės rytų Lietuvoje. Paroda supažindino su daugiau kaip trisdešimčia bakalauro studijas baigiančių studentų projektų ir darbų. Į vieną vietą sutelkta būsimų dizainerių kūryba parodos lankytojams leido ne tik pažinti čia studijuojančių jaunųjų kūrėjų mąstymo raidą, bet ir reikšmingai praplėtė Rokiškio – 2019 metų Lietuvos kultūros sostinės kultūrinių renginių žemėlapį.


Parodos metu buvo susitikta su Rokiškio miesto ir rajono moksleiviais, dailės ir technologijų mokytojais. Moksleiviams pristatyti daiktinės aplinkos, tarnsporto, buities produktų darbai. Parodos kuratorius prof. Saulius Jarašius vaizdžiai pasakojo, kaip studentai, įgyvendinantys tiek šiuolaikines, tiek ateities produktų idėjas, yra skatinami kūrybiškai mąstyti bei ugdytis konceptualų požiūrį. Akcentuota, jog pagrindiniai gero dizaino kriterijai yra estetika, funkcija, inovatyvumas, socialinė svarba, komfortas, patrauklumas vartotojui. Nesvarbu, koks yra pasirinktas temos objektas – šviestuvas, baldas, reklaminė įranga, buitinis prietaisas, mobilus produktas (pvz., dviratis, automobilis), ekspozicija ar mažoji architektūra, – visuomet ieškoma galimybių gerinti žmogaus aplinką. Prof. Saulius Jarašius priminė, jog nederėtų pamiršti, kad  dizainerio sukurti darbai supa  mus  kasdien, taigi  formuoja   mūsų estetiką.


Parodos metu iš esmės supažindinta su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino programa, kurią pasirinkę studentai  ne tik įgyja  projektavimo ir  svarbiausių grafinio bei medijų dizaino žinių, išmoksta vizualiosios komunikacijos priemonėmis pristatyti savo kūrinį, bet ir mokosi vadybos bei rinkodaros pagrindų. Dizaino katedra, bendradarbiaudama su Lietuvos gamybos įmonėmis, studentams suteikia galimybę realizuoti jų kūrybinius sumanymus.


Parodą rokiškėnams prisistačiusi Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedra atsiskleidė kaip aukštoji mokykla, atvira naujų kompetencijų įgijimui, novatoriškam mąstymui ir saviraiškos laisvei.

Žėrutė Semaškienė,
mokytoja, UPC švietimo konsultantė