7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Kauno fotografijos galerija

Kauno fotografijos galerija

 Arnold Newman: Masterclass

Po beveik pusės metų pertraukos Kauno fotografijos galerija vėl kviečia lankytojus į naują parodą. Dar ne iki galo sutvarkytoje, bet jau prieinamoje Vilniaus gatvėje esančioje galerijos erdvėje nuo lapkričio 30 d. veiks portretų paroda Arnold Newman: Masterclass.

Rasytojas Gore Vidalis, Niujorkas. © 1946 Arnold Newman _ Getty Images.jpg
Rasytojas Gore Vidalis, Niujorkas. © 1946 Arnold Newman _ Getty Images.jpg
Kauno fotografijos galerija

Kauno fotografijos galerija „Paris Photo“ fotografijos mugėje Paryžiuje

Lapkričio 11-14 d. Paryžiuje, Grand Palais Ephémère vyksiančioje kasmetinėje tarptautinėje fotografijos mugėje „Paris Photo“ bus galima išvysti ir Kauno fotografijos galerijos vardą. Čia bus nuosekliai tęsiama dar 2014 metais pradėta Lietuvos fotografijos leidinių pristatymo užsienyje iniciatyva, padėjusi supažindinti tarptautinę auditoriją su Lietuvos fotografijos lauku ir išplėtusia kūrėjų matomumą.

Kauno fotografijos galerija

Anton Roland Laub paroda „Mobilios bažnyčios“

Vasario 13 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks Anton Roland Laub parodos „Mobilios bažnyčios“ atidarymas, renginyje dalyvaus parodos autorius ir kuratorė Sonia Voss.

Vasario 15 d., šeštadienį, 15 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks parodos autoriaus Anton Roland Laub kūrybos pristatymas. Renginio metu menininkas pristatys savo kūrybą, kurioje nagrinėja gimtosios Rumunijos istoriją bei režimo pėdsakus, paliktus urbanistinių pokyčių.

Dviejose serijose, pristatomose parodoje, Rumunijoje gimęs fotografas Laub tiria Nicolae Ceaușescu politinį ir kultūrinį paveldą.

Kauno fotografijos galerija

Hamburgo trienalėje - galimybė susipažinti su Lietuvos fotografija

Hamburgo fotografijos trienalėje, prasidėjusioje birželio 7 d. ir vyksiančioje iki rugsėjo, šiemet pristatoma Lietuvos fotografija – eksponuojami jaunojo menininko Šarūno Kvietkaus kūriniai, Lietuvos fotografijos leidiniai ir supažindinama su institucijų veikla. Šių metų trienalėje eksponuojami 320 menininkų darbai, 80 parodų, vyksta 90 renginių. Visus juos vienija bendra festivalio tema – Lūžio taškas: beieškant pokyčių. Festivalio kuratorius Krzysztof Candrowicz teigia: Lūžio taškas yra kritinis momentas pokyčių procese. Tai – laikas kai mes nebegalime ieškoti naujų tikslų ar vertybių, bet turime staiga pasukti nauja kryptimi. Fotografija gali sustabdyti laiką ir nukreipti dėmesį į tokias akimirkas. Fotografijos trienalės programa siekiama išreikšti žmogišką poziciją kalbant apie pokyčius.


Festivalio parodas papildo diskusijos, paskaitos, portfolio peržiūros ir tarptautinė konferencija. Būtent šioje konferencijoje šiemet Lietuvos fotografijos institucijas ir jų veiklą tarptautinei fotografijos ekspertų bei kylančių fotografų auditorijai pristatė Gintaras Česonis. Trienalė, siekdama sukurti įvairiapusiškai fotografiją pristatančią platformą, skatinti idėjų mainus, siūlo lankytojams susipažinti su leidybiniais projektais. Trienalės fotoknygoms skirtoje zonoje buvo pristatyti Lietuvos fotografijos leidiniai, tarp kurių - V.V. Stanionio, R. Požerskio, A. Musneckio ir kitų autorių albumai.

Lietuva atstovaujama ir trienalės parodinėje programoje - jaunojo fotografo Šarūno Kvietkaus kūrinys Žem eksponuojamas Téo Pitella kuruotoje parodoje Syntropic Surfaces kartu su kitų kylančių fotografų - Ramonos Güntert ir Joshua Phillips darbais. Ši paroda – tarptautinės fotografijos platformos Parallel veiklos dalis. 2017 metais įkurta tarptautinė fotografijos platforma Parallel, vienija svarbiausias Europos fotografijos institucijas, tais pačiais metais Kauno fotografijos galerija tapo šios platformos nare. Šios iniciatyvos dėka kylantis fotografas Šarūnas tapo projekto dalyviu. Tai tapo svarbiu žingsniu, atveriančiu plačias tarptautines galimybes jauniems, perspektyviems Lietuvos fotografijos lauko atstovams.

Lietuvos fotografijos pristatymą Hamburgo trienalėje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kauno fotografijos galerija

Kauno fotografijos galerijoje grupinė paroda „Pasakojimai su Juo“

Birželio 15 d., 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks grupinės parodos „Pasakojimai su Juo“ atidarymas. Joje eksponuojami Linos Albrikienės (Lietuva, Latvija), Jolantos Dolewskos (Lenkija, Škotija), Marijos Kapajevos (Estija, Didžioji Britanija), Eglės Rakauskaitės ir Marijos Stanulytės kūriniai.


Šioje parodoje fotografija tampa dialogo, temos nagrinėjimo priežastimi ir medija. Tai veda link platesnio savo identiteto ir šaknų tyrinėjimo, nors visų kūrinių autorystė priskiriama parodos menininkėms, tėvo figūros čia tampa pasakojimo išeities tašku ar lygiaverčiu to pasakojimo kūrėju.
Kiekvienas kūrinys čia yra atskira asmeninė istorija. Filosofo Paulo Ricoeuro teigimu, mes save identifikuojame per pasakojimą, ir šis pasakojimas nuolatos kinta – kartu su mūsų tapatybe. Būtent tokie pasakojimai ir perpasakojimai ieškant savo ar savo tėvo tapatybės ir ryšio matomi J. Dolewskos ir M. Kapajevos darbuose, kur autorės papildo ar iš naujo perdėlioja savo tėvų fotografijos archyvus. L. Albrikienės, E. Rakauskaitės ir M. Stanulytės darbuose santykiai ir patirtys svyruoja nuo artumo iki susvetimėjimo ir netekties.


Menininkių kūriniai išlaiko asmeninės patirties krūvį, čia fotografija tampa būdu išsaugoti ir plėtoti šeimos istorijas, išlaikyti ar atkurti santykius, kurti naujus pasakojimus ir dialogus.


Paroda veiks iki liepos 15 dienos.
Parodą iš dallies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Maria Kapajeva, kadras iš filmo "You can call him another man"
Maria Kapajeva, kadras iš filmo "You can call him another man"
Jolanta Dolewska, Reservoir. 2013-2016 m.
Jolanta Dolewska, Reservoir. 2013-2016 m.
Lina Albrikienė, Medis mano tėvui. 1983–2014. Paneriai. 2014 m.
Lina Albrikienė, Medis mano tėvui. 1983–2014. Paneriai. 2014 m.