7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Čiurliono namų inf.

Čiurliono namų inf.

Koncertų ciklas „M.K. Čiurlionio muzikiniai keliai Europoje“

Rugsėjo 11 d. 18 val. Chodkevičių rūmuose (Didžioji g. 4, Lietuvos dailės muziejus) vilniečių laukia išskirtinis koncertas. Čia pirmą kartą Lietuvoje prisistatys vienas ryškiausių šiandienos Baltijos šalių trio „Tempus Balticus“ (pianistas Johan Randvere, Estija, violončelininkė Mara Botmane, Latvija ir klarnetininkas Janis Tretjuks, Latvija) ir sopranas Eglė Šlimaitė.

 

Šiuo koncertu, skirtu Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių šimtmečio jubiliejui, M.K. Čiurlionio namai pradeda tris metus truksiantį projektą „kultūros keliai“. Drauge su Leipcigo universitetu (Vokietija) ir Oslo opera Opus (Norvegija) parengtas ir iš Creative Europe programos finansuojamas projektas nužymės per Europą besidriekiančius muzikos kelius, jungiančius skirtingas šalis ir kultūrines erdves, atskleis visą Europą siejančias idėjas ir patirtis. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Edvardas Griegas ir Clara Schumann-Wieck – tai trys muzikai, išskirtinės asmenybės, kompozitoriai ir atlikėjai, kurie yra pasirinkti šios programos idėjine ašimi. Su šių autorių istorinėmis kelionėmis, kūryba ir įžvalgomis bus siejamas projekto programos turinys, šiuos kūrėjus ir jų įspaudus šiandienos kultūroje plačiajai auditorijai pristatys programos organizatoriai. Projekto metu bus rengiami seminarai, kūrybinės dirbtuvės, parodos, festivaliai ir koncertų ciklai.

Trio „Tempus Balticus“
Trio „Tempus Balticus“
Eglė Šlimaitė
Eglė Šlimaitė
Čiurliono namų inf.

Čiurlionio namai kviečia į Rūtos Katiliūtės kūrybos parodą „Mažoji tapyba“

Lapkričio 30 d. 18 val. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) bus atidaryta Rūtos Katiliūtės kūrybos paroda „Mažoji tapyba“. Atidarymo vakare dalyvaus galerijos „Meno niša“ atstovės, Rūtos Katiliūtės poeziją skaitys aktorė Neringa Bulotaitė,  fortepijonu skambins Rokas Zubovas.

 

Parodoje „Rūta Katiliūtė. Mažoji tapyba“ eksponuojami dailininkės kūrybiniai ieškojimai – mažaformatė tapyba ant popieriaus, drobės, atlikta aliejiniais dažais, pastele ir  mišria technika. Dalis ekspozicijos – tai minimalistinių abstrakcijų, tapytų ant popieriaus, drobės, visai mažų drobelių dėlionė ir net ištapytos vėduoklės. Darbuose dominuoja subtilus žiemiškas koloritas, persipinantis su šiltais rusvais tonais, o akcentuojantys mėlynos spalvos motyvai yra tarytum menininkės vizitinė kortelė. Spalvų gama atkartoja žiemos spalvines žaismes ir organiškai susilieja su ekspozicine erdve. Darbų apimtys nedidelės, tačiau jos reikalauja erdvės. R. Katiliūtės darbų monumentalumas išlieka net ir minimalistiniuose kūriniuose.

Rūta Katiliūtė, „Pažaislis“, 2010 m.
Rūta Katiliūtė, „Pažaislis“, 2010 m.
Čiurliono namų inf.

Meno ir menininkų draugystės XIX amžiaus tautų pavasary

Spalio 7 d. (šeštadienį) 16 val. Čiurlionio namai Vilniuje (Savičiaus g. 11) kviečia į popietę, skirtą kultūros istorijos ir muzikos gurmanams. Istorikas, habilituotas hum. mokslų daktaras Egidijus Aleksandravičius paskaitoje „Meno ir menininkų draugystės XIX amžiaus tautų pavasary“ apžvelgs dailės organizacijų svarbą, jaunosioms Vidurio Europos tautoms grindžiant nacionalinės kultūros pamatus. Intriga slypi paskaitos pavadinimo metaforose, kurias prelegentas išskleis jam būdingu paradoksalaus mąstymo principu. Vytauto Didžiojo universiteto profesorius E. Aleksandravičius yra dvidešimties knygų, daugiau nei 100 straipsnių autorius, svarbių kultūros organizacijų pirmininkas, gerai žinomas viešasis intelektualas. 

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, „Žinia“. 1904 m.
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, „Žinia“. 1904 m.
Čiurliono namų inf.

Čiurlionio namuose susitikimas su dailininku ir menotyrininku Adelbertu Nedzelskiu

Lapkričio 10 d., ketvirtadienį, 18 val. Čiurlionio namai Vilniuje rengia susitikimą su dailininku, menotyrininku, Čiurlionio paveldo Druskininkuose puoselėtoju Adelbertu Nedzelskiu. Vilniečiams bus pristatytos dvi unikalios šio nenuilstančio Čiurlionio paveldo puoselėtojo sudarytos knygos: „1963–1997 M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje“ ir „Algimanto Švėgždos viešnagė Druskininkuose“.

 

Čiurlioniui Druskininkai visą gyvenimą buvo širdies namais. Čia nutapyti brandžiausi jo paveikslai, čia, šeimos apsuptyje, jį lankydavo didžiausio įkvėpimo akimirkos. Kasmet Čiurlionis stengdavosi kiek įmanoma daugiau laiko praleisti Druskininkuose, štai ir savo gyvenimo Vilniuje metu, jau balandžio mėnesį jis vėl Druskininkuose, kaip tik tais 1908 metais, parvykęs iš Vilniaus tapo „Žalčio“ ir „Vasaros“ sonatas, diptiką „Preliudas. Fuga“.

Adelbertas Nedzelskis. Organizatorių nuotr.
Adelbertas Nedzelskis. Organizatorių nuotr.
Čiurliono namų inf.

Čiurlionio namai pradeda koncertų ciklą „M. K. Čiurlionis ir jo miestai“

M.K. Čiurlionio namai kartu su Lietuvos dailės muziejumi kviečia į koncertų ir kultūros vakarų ciklą „M.K. Čiurlionis ir jo miestai“. Rugsėjo – lapkričio mėnesiais Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) įvyks keturi koncertai, simboliškai vienijantys keturias geografines Čiurlionio studijų ir veiklos erdves – Varšuvą (Lenkija), Leipcigą (Vokietija), Peterburgą (Rusija) ir Vilnių (Lietuva). M. K. Čiurlionis niekada neapsiribojo viena erdve, viena raiška, niekada nesekė kitų pramintais takais.

 

Rugsėjo 15 d. 18 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4 ) skambės pirmasis ciklo koncertas, intriguojantis tiek programa, tiek atlikėjais. Pasaulinį pripažinimą pelnęs violončelininkas Marcas Coppey ir pianistas Peteris Laulas atliks visas penkias L. van Beethoveno sonatas violončelei ir fortepijonui.

Marc Coppey
Marc Coppey
Peter Laul
Peter Laul