7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Festivalio „Sirenos“ inf.

Festivalio „Sirenos“ inf.

Prasidėjo festivalis „Sirenos“

Rugsėjo 28 d., pasislėpusios po stilizuotomis burkomis, 14-ojo Vilniaus tarptautinio festivalio „Sirenos“ arijas pradeda Vilniaus mažojo teatro sirenos, „plaukiojančios“ režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus baseine „Europiečiai“. Netrukus po jų – dionisiškasis juokas Oskaro Koršunovo premjeriniame „Tartiufe“ – abu spektaklius ir kitus lietuviškos programos pasirodymus stebės apie pusšimtį teatro ekspertų, festivalio programoje pristatomos trys premjeros, o savaitės pabaigoje humoristiniais ir emocionaliais pasivaikščiojimais po svetimus kambarius prasideda užsienio spektaklių programa.

Teatro ekspertai veržiasi į lietuviškus spektaklius

Apie penkiasdešimt teatro ekspertų rugsėjo paskutinėmis dienomis iš įvairiausių pasaulio kampelių suvažiuoja į Vilnių stebėti Vilniaus tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos“ pristatomų lietuviškų spektaklių vitrinos pasirodymų. Šiemet tarp svečių – ir garsioji Avinjono festivalio programos sudarytoja Agnes Troly, ir lietuvių teatro ekspertas Lukaszas Drewniakas, Lietuvoje pažįstamas ir iš savo įžvalgių tekstų apie teatrą, bei visa italų teatro festivalių prodiuserių ir kritikų delegacija, lydima LR kultūros atašė Italijoje Julijos Reklaitės.

„Nachlass, kambariai be žmonių“
„Nachlass, kambariai be žmonių“
Festivalio „Sirenos“ inf.

„Naujosios teatro realybės“ prizo laureatas – tardymuose

Europos teatro sąjungos prizo už „Naująją teatro realybę“ laureatu šiemet bus paskelbtas rusų režisierius Kirilas Serebrennikovas, kuris šiuo metu kovoja su įvairiais suvaržymais Rusijoje, o jo spektaklis pagal lietuvių autoriaus Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Artimas miestas“ rudenį bus pristatytas ir Vilniaus žiūrovams tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programoje.

„Procesas“ Rusijoje

„Turbūt keista žmogui turėtų būti situacijoje, kai Europos esi apdovanojamas šitokiu prizu, o Rusijoje turi vaikščioti į tardymus, iš tavęs atimtas užsienio pasas ir nežinia, ar galėsi važiuoti į apdovanojimų ceremoniją bei apskritai kur nors“ – mintimis dalijosi dramaturgas Marius Ivaškevičius, šiemet Rygos nacionaliniame teatre K. Serebrennikovo pastatytos pjesės autorius. 

Kirill Zykov nuotr.
Kirill Zykov nuotr.
Festivalio „Sirenos“ inf.

Didysis lietuviškų spektaklių vitrinos savaitgalis

Rugsėjo ir spalio sandūroje į sostinę plūstels užsienio teatro ekspertai, Vilniaus tarptautinio festivalio „Sirenos“ organizatorių sukviesti pažinčiai su naujausiais ir įdomiausiais lietuvių teatro kūrėjų darbais. Šiemet festivalio programoje – ne tik naujausi režisierių Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno, Agniaus Jankevičiaus pastatymai, bet ir latvių režisieriaus Valterio Sīlio darbas su lietuvių kūrėjais bei Lietuvos jaunųjų kūrėjų darbai.


Užsienio ekspertų dėmesys

„Užsienio teatro kritikai jau vasaros pradžioje ima teirautis, kokius šiemet galės pamatyti Lietuvos meistrų darbus, – pasakoja festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė, – tačiau programą formuojame kviesdami ne tik darbus tų, kurių pavardės užsienyje tariamos kone be akcento: džiaugiamės galimybe tarptautinių festivalių prodiuserius ir kritikus supažindindami ir su jaunaisiais Lietuvos teatro kūrėjais, jų ieškojimais, tačiau, žinoma, pristatome ir darbus tų režisierių, kurie kartais tampa pretekstu atrasti platesnę Lietuvos teatro perspektyvą.“

 

„Apvalytieji“. D. Matvejevo nuotr.
„Apvalytieji“. D. Matvejevo nuotr.