7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: „Sirenų“ festivalio inf.

„Sirenų“ festivalio inf.

Sirenos 2017: ko nereikia žinoti apie tikrą teatrą

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis skelbia užsienio spektaklių programą

Rugsėjo ir spalio sandūroje vyksiantis 14-asis festivalis „Sirenos“ šiemet kvies išjungti išankstines nuostatas ir leisti sau priimti netikėtu rakursu pristatomas istorijas apie tuos, apie ką visuomet – apie mus. Režisieriai ir kūrėjų kompanijos iš Latvijos, Rusijos, Italijos, Vengrijos, Vokietijos, Prancūzijos ir Šveicarijos Lietuvos žiūrovams pristatys šešis spektaklius, kurie kvies pažvelgti į gyvenimą ir mirtį be nusistatymo, be išankstinio žinojimo. „Sirenos“ kviečia pamiršti, kas yra teatras. Ir kartu su festivaliu švęsti galimybę teatrą matyti kitokį. Visokį. Hiperrealistiniame scenovaizdyje ir totaliniame chaose. Kartu su tais, kurie netelpa į lyčių stereotipus ir po , kurių nebėra. Stebint spektaklį ir vaikštant po spektakliu tapusius kambarius.

„Nachlass“
„Nachlass“
„Sirenų“ festivalio inf.

Prasideda „Sirenos“

 

 Šiemetinę „Sirenų“ festivalio programą organizatoriai rugsėjo viduryje pristatė prieš kelis metus uždarytoje Raudonojo kryžiaus ligoninėje.

 

„Festivalio užsienio programa yra artimai susijusi su vieta, kurioje dabar esame, – pasakojo meno vadovė Audra Žukaitytė,  – ar naujagimių priėmimo skyrius bus reikalingas spektaklio „Plaučiai“ herojams, sužinosite rugsėjo 28, 29 dienomis. Rugsėjo ir spalio sandūroje komiškai, tačiau aštriai žmonijos ligas operuos flamandų menininkai Benjaminas Verdonckas ir Pieteris Ampe spektaklyje „Nekalbame, kad mus suprastų“. O spalio 3, 4 dienomis savo „gyvenimo šokį“ pristatys vyresnio amžiaus belgų kūrėjas Josse De Pauwas ir jo bendražygiai – Kriso Defoorto trio, jau šimtąjį kartą besigilinantys į senstančio žmogaus ir neblėstančio šokio troškimo santykį spektaklyje „Senasis Vienuolis“.
 

„Nekalbame, kad mus suprastų“. Phile Deprez nuotr.
„Nekalbame, kad mus suprastų“. Phile Deprez nuotr.