7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Nolano „Tamsos riterio“ trilogija grįžta: trys dienos su Betmenu Vilniuje ir Kaune

Rengėjų inf.
Nr. 22 (1514), 2024-05-31
Anonsai
„Betmenas: pradžia“
„Betmenas: pradžia“

Birželio pradžioje, 2–4 dienomis, Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ ekranuose išskirtinė proga pasimėgauti Christopherio Nolano „Tamsos riterio“ trilogija. Filmai „Betmenas: pradžia“, „Tamsos riteris“ ir „Tamsos riterio sugrįžimas“ bus rodomi iš eilės, suteikiant gerbėjams galimybę iš naujo patirti vieną ryškiausių ir sėkmingiausių superherojų filmų serijų kino istorijoje. Renginį organizuoja kino klubas „Pamatyk kine“, kviečiantis kino entuziastus į nepakartojamą trilogijos peržiūrą.

 

Christianas Bale‘o transformacija

 

Christianas Bale‘as yra žinomas dėl savo intensyvaus pasiruošimo vaidmenims ir jo paruošimas „Betmeno“ trilogijai nebuvo išimtis. Prieš pradėdamas filmuotis „Betmenas: pradžia“ (Batman Begins, 2005), Bale‘as turėjo atsigauti po itin didelio svorio netekimo vaidinant filme „Mašinistas“ (The Machinist, 2004), kur jis svėrė maždaug 54 kg. Vaidmeniui „Betmenas: pradžia“ jis turėjo greitai priaugti svorio ir per maždaug šešis mėnesius priaugo apie 45 kg. Jo mityba buvo labai griežta, susidedanti iš didelio baltymų kiekio ir riboto angliavandenių, o treniruotės apėmė intensyvią svorio kėlimo ir kardio programą.

 

Be fizinio pasiruošimo, Bale‘as studijavo įvairius kovos menus, kad suteiktų Betmeno personažui įtikinamumo kovos scenose. Bale‘as taip pat gilinosi į Betmeno personažą, tyrinėdamas jo sudėtingą psichologinį portretą, kuris yra svarbus, siekiant suprasti ir perteikti jo dvigubą tapatybę – Bruce'o Wayne'o ir Betmeno. Šis intensyvus pasiruošimas padėjo sukurti Betmeno personažą, kuris buvo tiek fiziškai įtikinamas, tiek psichologiškai sudėtingas, kas yra būtina norint išlaikyti įtemptą atmosferą visoje trilogijoje.

 

Po mirties įteiktas „Oskaras“

 

Heathas Ledgeris praleido kelis mėnesius ruošdamasis Džokerio vaidmeniui antroje trilogijos dalyje „Tamsos riteris“ (The Dark Knight, 2008). Jo šalto, šiurkštaus juoko kūrimas buvo svarbi proceso dalis, padėjusi sukurti bauginančią ir nenuspėjamą Džokerio asmenybę. Aktorius taip pat daug dėmesio skyrė net mažiausiai pastebimiems gestams, kurie padėjo perteikti personažą ir jo psichologinę būseną. Šis Heatho Ledgerio vaidmuo laikomas vienu ryškiausių aktoriaus karjeroje ir jo mirtis netrukus po filmo premjeros dar labiau sustiprino vaidmens reikšmę. Už šį vaidmenį Ledgeris buvo apdovanotas „Oskaru“, kuris jam buvo įteiktas po mirties.

 

Įkvėpė Dartas Veideris

 

Tomas Hardy, trečioje trilogijos dalyje „Tamsos riterio sugrįžimas“ (The Dark Knight Rises, 2012) įkūnijęs Beiną, ruošėsi šiam vaidmeniui itin rimtai, siekdamas perteikti ne tik fizinę, bet ir psichologinę jo charakterio pusę. Hardy priaugo apie 14 kg raumenų masės, kad atrodytų įtikinamai. Visgi vienas iš labiausiai pastebimų Beino ypatumų – jo unikalus balso tembras. Aktorius pasirinko šį specifinį balso tembrą, įkvėptas Bartley Gormano, airių keliautojo ir boksininko. Beino balsas filme skamba žemai ir grėsmingai, kas padeda pabrėžti jo niūrią ir bauginančią asmenybę.

 

Trilogijos režisierius Christopheris Nolanas, kalbėdamas apie Beino personažą filme „Tamsos riterio sugrįžimas“, pastebėjo, kad Hardy herojus turi tam tikrų panašumų su „Žvaigždžių karų“ veikėju Dartu Veideriu. Jis pabrėžė, kad abu veikėjai slepia savo veidus ir juos išskiria balsas. Nolanas gyrė Tomą Hardy už jo atsidavimą vaidmeniui, suteikiant jo personažui unikalią ir bauginančią išvaizdą. Tomo Hardy vaidmuo pavertė Beiną vienu labiausiai įsimenančiu ir sudėtingu „Tamsos riterio“ trilogijos personažu.

 

Christopherio Nolano „Tamsos riterio“ trilogija, kuri apima filmus „Betmenas: pradžia“, „Tamsos riteris“ ir „Tamsos riterio sugrįžimas“, bus rodoma „Forum Cinemas“ Vilniuje ir Kaune birželio 2–4 dienomis. Renginį organizuoja kino klubas „Pamatyk kine“.

Žymos:
Rengėjų inf.,
„Betmenas: pradžia“
„Betmenas: pradžia“