7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“ Ožkabaliuose

 

Rengėjų inf.
Nr. 29 (1135), 2015-07-24
Teatras Anonsai

 Rugsėjo 4–5 dienomis Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabalių I k., Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) rengiamas tradicinis Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“.

 

Jono Basanavičiaus gimtinėje nuo 1997 metų organizuojamas festivalis tęsia ir puoselėja klojimo teatro tradicijas, sukviesdamas pagyvenusių žmonių, suaugusiųjų ir jaunimo mėgėjų teatrų kolektyvus. Jaunimo trupių pasirodymai klojimo scenoje ne tik paįvairina renginį, bet ir skatina jaunosios kartos kūrybiškumą, įsiliejimą į krašto kultūrinę veiklą.
 
Šis vietos ir regiono bendruomenėms skirtas renginys suburia ne tik skirtingas kartas, bet ir dalyvius iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų. Savo kūrybą šiųmečiame festivalyje pristatys Sūduvos krašto teatro kolektyvai ir svečiai: Marijampolės savivaldybės Liudvinavo laisvalaikio salės vaikų ir suaugusiųjų teatrai, Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatras „Gluosnė“, Vilkaviškio pagyvenusių žmonių klubo „Rudenėlis“ mėgėjų teatras „Kertė“, Pilviškių mėgėjų teatras, Šakių Zanavykų teatras, Paluobių kaimo teatras, Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus suaugusiųjų teatras, „Lino lėlės“ iš Klaipėdos, Punsko lietuvių kultūros namų klojimo teatras, o renginį užbaigs festivalio svečiai – Knygos teatras iš Vilniaus.
 
Žiūrovai išvys Augustino Griciaus pjesės „Palanga“, Kazio Borutos romano „Mediniai stebuklai“, Antono Čechovo apsakymų, Jurgio Savicko novelių ir Jono Basanavičiaus surinktų pasakų motyvais pastatytus spektaklius, žinomas ir ne tokias žinomas komedijas: Moljero „Tariamas ligonis“, Žemaitės „Kunigo naudą velniai gaudo“, Liudvikos Didžiulienės „Paskubėjo“, Stasio Žemaičio „Mirta Činčiberaitė, arba 15  000 litų“, Jono Katkevičiaus „Provincijos aistros“, taip pat vaidinimą pagal Eleonoros Matulaitės pjesę „Raganos miltai“.
 
Pirmąją festivalio dieną, penktadienį, nuo 13 val. visi norintieji galės dalyvauti Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ organizuojamoje edukacinėje programoje „Lėlininko dirbtuvėlė“. Šeštadienio vakarą koncertuos Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“, bus galima įsigyti tautodailės dirbinių, pasivaišinti Sūduvos krašto tradiciniais valgiais.
 
Festivalio programą galima rasti www.lnm.lt