7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Premjerinis „Auros“ spektaklis „Balta balto“ – masalas ne tik šokio, bet ir dailės gerbėjams

 

Rengėjų inf.
Nr. 3 (1109), 2015-01-23
Šokis Anonsai

 „Auros“ repeticijų salėje dirbantis choreografas Hyginas Delimatas (Lenkija – Austrija) deda paskutinius potėpius choreografiniame premjerinio spektaklio „Balta balto“ piešinyje. Palyginimas su daile – neatsitiktinis. Spektaklis „Balta balto“  įkvėptas revoliucinių dailės judėjimų – kubizmo ir suprematizmo idėjų. Sausio 24 dieną, Vytauto Didžiojo universiteto salėje choreografas drauge su tarptautine „Auros“ trupe atidengs judesiu nutapytą paveikslą.

 
Choreografo įsitikinimu, šio amžiaus žmogus nesivargina, o gal net negeba žiūrėti į realybę iš įvairių perspektyvų – viską stebi iš vieno taško. Tuo tarpu kubizmo atstovai matė pasaulį iš skirtingų žiūros kampų. Spektaklis „Balta balto“ kviečia pažvelgti į šokį iš vizualinių menų perspektyvos, tuo pat metu į vizualinius menus per šokį.
 
„XXI amžiuje nebevyksta revoliucijos. Visa, ką mes darome, tėra blankus kokteilis. Šiandienos realybėje nebejaučiame radikalių judėjimų vėjo. Taigi, mažų mažiausiai, ką galime padaryti, – tai per šokį parsisiųsti perversmo dvasią iš praeities“, − sakė spektaklio choreografas.
 
Likus dviem dienoms iki premjeros,  sausio 22 d. 19 val. publika kviečiama į susitikimą su  spektaklio „Balta balto“ choreografu Hyginu Delimatu visai neseniai duris atvėrusioje šokio edukacijos erdvėje „Aura+“.
 
Susitikimo pradžioje H. Delimatas publikai pristatys savo solinį pasirodymą „Paviršius“, kuriame svarstoma žmogaus paviršutiniškumo ir  tapatybės praradimo tema. Po spektaklio vyks diskusija, kurioje dalyvaus šokio, dailės atstovai ir kitų sričių menininkai bei Kauno intelektualai. 
 
„Šiuolaikinio meno daugelis žmonių nėra ragavę. Tad,vieni apskritai nežino jo skonio, kitiems jis – pernelyg neįprastas. Tikime, kad tokios diskusijos ir susitikimai, lavina receptorius ir kad žmonės į savo racioną dažniau įtrauks šiuolaikinį šokį“, − sakė Kauno šokio teatro atstovė spaudai Edita Kiznienė.
 
 
PREMJERA! „Balta balto“, sausio 24 d., 18 val., VDU salėje, S. Daukanto g. 28, Kaunas

Susitikimas su „Balta Balto“ choreografu Hyginu Delimatu. Solinis spektaklis „Paviršius“, sausio 22 d., 19 val., Daukšos g. 34 A, Kaunas (Buvusio Pantomimos teatro patalpose)
Vilniuje, „Balta balto“, Sausio 28 d. 19 val. „Šokio teatre“ (T. Kosciuškos g. 11)
Klaipėdoje, „Balta balto“, Sausio 30 d. 19 val. „Kultūros fabrike“ (Bangų g. 5A)

Daugiau informacijos www.aura.lt
Bilietus platina www.tiketa.lt