7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Spektaklio „Spiečius“ premjera Vilniuje

 

Rengėjų inf.
Nr. 45 (1106), 2014-12-19
Teatras Anonsai
L. Vansevičienės nuotr.
L. Vansevičienės nuotr.

 2015 m. sausio 6 ir 7 d. Lietuvos žiūrovams bus pristatyta šiuolaikinio anglų dramaturgo Nick‘o Payne‘o pjesė „Spiečius“, kuri pirmą kartą buvo pastatyta 2012 m. Londono „Duke of York“ teatre. Pjesę jau įvertino Ispanijos, Olandijos, Australijos, Lenkijos žiūrovai. Pirmieji spektakliai bus parodyti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

 
Šiuo metu pjesė yra repetuojama ir Niujorko Brodvėjaus teatre. Čia pagrindinius vaidmenis kurs Holivudo aktorius Jake‘as Gyllenhaalas (vaidinęs filmuose „Donis Darko“, „Kuprotas kalnas“, „Išeities kodas“) bei britų aktorė, dukart prestižinio teatro apdovanojimo „Oliver“ nugalėtoja Ruth Wilson. Spektaklio premjera Brodvėjuje numatyta sausio 13 dieną.
 
Kiekvienas tikriausiai esame patyrę jausmą, kad kažkur tai jau mačiau, kad ir vėl išgyvenu analogišką situaciją, kad tai kažkoks „deja vu“. Kiekvienas galėtų prisiminti akimirkas, kai norėjosi sustabdyti laiką arba jį pasukti atgal ir viską pradėti iš pradžių, kiekvienam buvo kažkada kilęs klausimas – „kas būtų, jeigu..?“. Greičiausiai klausimų po spektaklio kils dar daugiau. Dalį jų bando atsakyti kvantinę fiziką tyrinėjantys mokslininkai, keldami įvairias teorijas, kuriomis paremtas ir Nick‘o Payne‘o pjesės siužetas. Iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija apie tai, kaip Jis sutiko Ją virsta rimtu galvosūkiu. Buitiniai dviejų žmonių santykiai čia yra narpliojami per multivisatos teorijos prizmę, kurioje dabartis yra nuolat perrašoma.
 
Spektaklio kūrybinėje grupėje jauni kūrėjai. Režisierė Eglė Kižaitė debiutavo praėjusių metų tarptautiniame festivalyje „Tylos!“, o Druskininkų teatro festivalyje „Vasara“ laimėjo žiūrovų prizą už savo darbą „Atleisk jiems, jie nežino, ką daro“, kuris yra įtrauktas į Keistuolių teatro repertuarą. 

Pagrindinius vaidmenis kuria aktorius Edgaras Žemaitis, dirbantis Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir  Benita Vasauskaitė, viena iš teatro laboratorijos „Atviras ratas“ įkūrėjų ir aktorių. Garso takelį spektakliui ruošia anglų grupė „The Art Of Amputation“, scenografiją kuria jauna architektė Adelė Dovydavičiūtė. 
 
„Daugumą kūrybinės komandos narių sutikau „Tylos!“ festivalyje. Patiko jų požiūris į teatrą ir drąsa. Mes nepriklausome jokiam teatrui ar prodiuserių kompanijai. Turime visišką kūrybinę laisvę, bet siekiame likti kuo arčiau tobulai parašytos Nicko Payne‘o pjesės, o ne ieškoti naujų išraiškos formų,“ – pasakojo spektaklio prodiuserė Aušra Paukštytė.
 
Režisierė Eglė Kižaitė pažymėjo, kad pjesė yra sudėtinga. „Šiais laikais, kai cinizmas ir sarkazmas yra bendravimo ir saviraiškos etalonas, parodyti žmonėms itin intymią, asmenišką ir nuoširdžią istoriją yra didelis iššūkis. Šiame spektaklyje šokiruoja atvirumas, visų pirma – sielos atvirumas, o ne keiksmažodžiai ar nuogas kūnas, kaip tapo įprasta teatre. Kartais net suabejoju, ar žiūrovas Lietuvoje tokiam atvirumui yra pasiruošęs,“ – svarstė režisierė.
 
L. Vansevičienės nuotr.
L. Vansevičienės nuotr.