7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Dr. Faustas” – makabriškos komedijos premjera

 

Rengėjų inf.
Nr. 35 (1096), 2014-10-10
Teatras Anonsai

 

 
Režisierius Cezaris Graužinis ir jo vadovaujamas teatras „cezario grupė” kviečia į premjerą – spektaklis „Dr. Faustas” pagal britų dramaturgo Christopherio Marlowe dramą bus pristatytas žiūrovams spalio 31 ir lapkričio 2 d. sostinės Menų spaustuvėje. Nors rengti premjerą Vėlinių išvakarėse nėra įprasta, iš Atėnų į Vilnių spektaklio kurti sugrįžęs režisierius Cezaris Graužinis intriguoja, kad spektaklis sudomins ir bedievius, ir metafiziškai pasaulį suvokiančius žiūrovus – visus tuos, kuriems rūpi tikėjimo klausimas.
 
Spektaklis „Dr. Faustas” – tai naujas ir netikėtas daugiau nei dešimtmetį kuriančio nepriklausomo teatro „cezario grupė” darbas. Teatro meno vadovo Cezario Graužinio vedini, penki trupės aktoriai ir kompozitorius Martynas Bialobžeskis vėl pasuko naujų iššūkių reikalaujančiu keliu. „Vaizduotės teatro” principais pastatę ne vieną šiuolaikinę pjesę, įpūtę naują gyvybę poezijos skaitymui teatre, šįsyk kūrėjai ėmėsi genialaus britų poeto, Williamo Shakespeare’o amžininko, Christopherio Marlowe žymiausio kūrinio „Tragiška daktaro Fausto istorija”.
 
Pasak C. Graužinio, „Šiais „Dievo išvarymo” laikais žmogus skausmingai blaškosi, nebežinodamas ką daryti su esminiu savo instinktu – tikėjimu. Kaip išsilaisvinti nuo jo, kur bėgti, slėptis – arba, kaip jį realizuoti?” Pasitelkę makabrišką humorą ir karčią ironiją, C. Graužinis ir jo trupė renkasi klasikinę daktaro Fausto istoriją kaip pagrindą kurti spektaklį šia bene aktualiausia nūdienos tema.
 
Klasikinis Dievo ir velnio sąmokslo prieš Faustą siužetas spektaklyje „Dr. Faustas” originaliai praplėstas: šiuolaikinis Faustas atsako sąmokslu į sąmokslą. Jei dabartiniame mokslu grįstame pasaulyje skelbiama, kad siela neegzistuoja, tuomet Faustas mainais į velnio paslaugą atidavė tai, ko nėra. Ką reiškia parduoti žmogaus sielą pasaulyje, kuriame ji nebereikalinga?
 
Bilietus į spektaklį platina Tiketa. „Dr. Fausto” premjera vyks Menų spaustuvėje spalio 31 ir lapkričio 2 d. 19 val. Daugiau informacijos www.cezariogrupe.lt.