7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Ketvirtoji „MonoBaltija“ Kauno kameriniame teatre

 

Rengėjų inf.
Nr. 17 (1078), 2014-05-02
Teatras Anonsai
Netrukus į Kauno kamerinį teatrą rinksis išskirtinio teatro meno žanro – monodramos mylėtojai. Gegužės 7 – 11 d. vyks jau ketvirtasis tarptautinis vieno aktoriaus teatro festivalis „MonoBaltija 2014“. Šiemet festivalis skiriamas Kauno kamerinio teatro įkūrėjo bei ilgamečio meno vadovo, šio festivalio sumanytojo, režisieriaus Stanislovo Rubinovo atminimui. 
 
Festivalio globėjas Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Pagrindiniai rėmėjai – Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Šiais metais „MonoBaltijos“ dalyvių nevertins profesionali žiuri, tačiau, kaip ir kasmet, savo simpatijų prizą įteiks žiūrovų komisija, sudaryta iš skirtingų profesijų teatro gerbėjų. Festivalyje matysime net tris lietuviškus spektaklius – Vidmanto Fijalkausko „Kritimas į tamsą“ (režisierius Saulius Varnas), Juozo Budraičio „Paskutinė krepo juosta“ (režisierius Oskaras Koršunovas) ir Aleksandro Rubinovo „Koba“ (režisierius Stanislovas Rubinovas). Festivalio afišoje – dar devynios šalys: Lenkija, Rusija, Baltarusija, Suomija, Estija, Armėnija, Izraelis, Didžioji Britanija, Ukraina. Festivalio programoje – trylika spektaklių, įvairių savo tematika ir išraiškos priemonėmis. Išvysime ir rusų klasikos interpretacijas, ir autobiografines istorijas, ir meistriškus literatūros pateikimus, ir judesio galimybes. Greta ryškių scenos žvaigždžių – Janušo Stoliarskio, Violetos Komar, Roberto Akopiano, Aleksejaus Devotčenko, Juozo Budraičio – matysime unikalius likimus – po motociklo katastrofos invalido vežimėlyje įkalintas suomių aktorius Pekka Heikkinen scenoje pasakos sukrečiančią savo gyvenimo istoriją, o aktorius Pip'as Utton'as iš Didžiosios Britanijos įkūnys legendinį Čarlį Čapliną. 
 
Festivalis prasidės spaudos konferencija Kauno kameriniame teatre gegužės 7 d. 16.30. Išsami festivalio programa svetainėje www.monobaltija.lt.