7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Atmintis

 Šokio spektaklis

Rengėjų inf.
Nr. 1 (1062), 2014-01-10
Šokis Anonsai

 Sausio 10 dieną Menų spaustuvėje į šokio spektaklio premjerą kviečia Loreta Juodkaitė – Vyriausybės kultūros ir meno premija apdovanota šiuolaikinio šokio kūrėja, jau aštuonetą metų šokanti garsiausiose pasaulio scenose ir dirbanti su žymiais šiuolaikinio šokio choreografais nuo Europos iki Pietų Amerikos. Naujausiu spektakliu L. Juodkaitė neria į žmogiškosios atminties gelmes, atidengdama sluoksnį po sluoksnio visuomenės sukurtų žmogaus pavidalų apvalkalus ir mėgindama rasti tikrąją žmogaus savastį. 

 

Spektaklis „Atmintis“ – tai darbas, kurį Loreta Juodkaitė kūrė visus pastaruosius metus vis grįždama į Vilnių tarp intensyvių kelionių, gastrolių ir pasirodymų skirtingose scenose Europoje ir už jos ribų. Kelionių įspūdžiai, pokalbių nuotrupos, pamąstymai apie politinius, ekonominius, socialinius skirtumus, kurie egzistuoja skirtingose kultūrose ir kurie, nepriklausomai nuo religinės bei istorinės sanklodos, visur vienodai apriboja žmogaus prigimtį, –  paskatino kūrėją imtis atminties temos. 
 
„Akivaizdu, kad žmonija susikūrė begalinį netikrų norų ir kančių tinklą, kuris remiasi „noro turėti“ mechanizmu. Mes pamirštame dalykų esmę, kurią žinojome, kai buvome kūdikiai. Ir taip sunykstame savo pačių susikurtuose jausmų kalėjimuose“, – sako L.Juodkaitė. Spektaklio „Atmintis“ filosofinį pamatą atliepia ir Alberto Camus romanas „Svetimas“, kuriuo L.Juodkaitė taip pat rėmėsi kurdama šį spektaklį: pasak rašytojo, beviltiškumui ir absurdui galima priešintis protestuojant ir kuriant. Pasak jo, vienintelė pateisinama maišto forma yra Kūryba, o paguoda pasaulyje – Meilė.
 
Kadangi žmogaus atmintį sudaro keturi taškai – įsiminimas, laikymas atmintyje, atsiminimas ir užmiršimas, spektaklio „Atminties“ choreografija atsiskleis geometriniu kvadratu. Spektaklio scena tampa „ringu“, kuro centre galima iš arti stebėti žmogų, kovojantį su pačiu savimi, ieškantį būties prasmės savo gelmėse.
 
Choreografė - šokėja Lora Juodkaitė
Kompozitorius – Tomas Kutavičius
Scenografė – Elvita Brazdylytė
Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis

Loretos Juodkaitės spektaklio „Atmintis“ premjera vyks Vilniaus Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6), sausio 10 d. 19:00

 Bilietus platina Tiketa.