7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Liucijai Šulgaitei paminėti skirta paroda „Širdies stebuklinga versmė“

Šv. Jono gatvės galerijoje

Rengėjų inf.
Nr. 47 (1061), 2013-12-20
Dailė Anonsai

2014 01 09 – 2014 02 08
 
Šv. Jono gatvės galerijoje 2014 m. sausio 09 d., 17 val. atidaroma prieš metus Anapilin išėjusios vienos žinomiausių Lietuvos keramikių Liucijos Šulgaitės (1933 – 2013) darbų paroda In memoriam Liucijai Šulgaitei „Širdies stebuklinga versmė“.


Lankytojams planuojama parodyti dar niekur neeksponuotus paskutiniais (2012) gyvenimo metais sukurtus porceliano darbus, tapybą atliktą autorine technika. Parodą papildys vertingiausi keramikos (molio) darbai. Turėsime galimybę dar kartą pamatyti prieš porą metų sukurtą Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus filmą apie šią iškilią menininkę iš ciklo „Menininkų portretai“.
 
Parodos kuratorė – Danutė Skromanienė taip pristato autorę ir parodą. 
 
Dailininkės Liucijos Šulgaitės mirties metinėms paminėti skirta  paroda – puiki galimybė susipažinti su gausia ir unikalia kūryba, įprasminti jos svarbą ir įtaką lietuvių modernistinės keramikos raidai. Liucija Šulgaitė sovietmečiu buvo viena iš keleto „tyliojo modernizmo“ atstovų Lietuvoje, viena iš pažangiausių asmenybių, kurios laikysena ir kūryba buvo aukščiausio profesionalumo bei vakarietiško skonio pavyzdys. Ji viena iš pirmųjų pastebėta ir įvertinta užsienyje (tarptautiniame keramikos konkurse Faenzoje – aukso medalis, 1971). Pastarajame konkurse dalyvavo 30 pasaulio valstybių, iš Tarybų Sąjungos – 10 keramikų, tarp jų 4 lietuviai.
 

Vėliau kūryba įvertinta ne vienu  apdovanojimu. 2011 metais pagerbta dailininkų sąjungos aukso ženklu. L. Šulgaitė – verta pagarbos meninė individualybė, niekada nestokojusi kūrybinės minties aktyvumo, turėjusi tvirtus dvasinių vertybių ir estetinius idealus – pagarbą amatui ir  lietuviškos kultūros tradicijoms. Kūrybinga, turinti didelį žinių bagažą dailininkė puikiai derino konceptualų mąstymą ir dvasinį pasaulėjautos gilumą ir neabejotinai darė įtaką ne tik lietuvių taikomajai dailei, bet ir visai Lietuvos kultūrai tarptautiniame kontekste.
 

Šioje parodoje bandysime prakalbinti darbus, kad jie atskleistų  žiūrovui savo vidinę energiją, filosofinę potekstę, be proto ir dvasios įtampos ne visada suvokiamą, ir parodyti, kad nežiūrint temų, raiškos būdų įvairovės dailininkės kūryba atspindinti jos gyvenimo stilių, mąstymo būdą, yra unikali ir vieninga. L.Šulgaitės kūryba – emocinė kalba, prabylanti ne tik forma, spalva, bet ir gilia minties potekste, simboliais, pasaulio egzistencijos filosofija.
 

Danutė Skromanienė
m.t. 868841129

Šv. Jono gatvės galerija
Šv. Jono g. 11, Vilnius, Tel/faks. 85 212 41 54
El. p. jonogalerija@yahoo.com